zamknij

Wiadomości

Rybniczanin zaatakował żonę, bo chciała od niego odejść

2015-01-28, Autor: wk; źródło: KMP Rybnik
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił swoja żonę i ukradł jej telefon. Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów od poniedziałku, kiedy to pokrzywdzona zgłosiła się na komisariat i powiadomiła o rozboju. 30-latek dzisiaj usłyszy zarzuty, może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

Reklama

Wczoraj ok. 19.00 policjanci zatrzymali poszukiwanego od poniedziałku 30-latka, który pobił swoją żonę i siłą zabrał jej telefon. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w rejonie ulicy Małachowskiego. - Kobieta późnym wieczorem spotkała się ze swoim mężem, aby wspólnie podjąć decyzję co do dalszej przyszłości ich związku. Podczas spotkania doszło między małżonkami do kłótni, później do rękoczynów. Mężczyzna uderzył 26-latkę w twarz, następnie przewrócił ją i ciągnął po ziemi. W końcu siłą wyszarpał jej telefon komórkowy - mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy rybnickiej komendy policji.

Kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów w poniedziałek. Jak relacjonowała śledczym, już wcześniej mąż groził jej i znęcał się nad nią psychicznie, dlatego postanowiła od niego odejść.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj. Dzisiaj prokurator, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zdecyduje o zastosowaniu odpowiedniego środka zapobiegawczego wobec sprawcy przemocy. Podejrzanemu o rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Wuipe 2015-01-28 10:11:19

  Bosko - za pobicie żony 12 lat, a policjant, który potrącił dziewczynę ze skutkiem śmiertelnym i nie zatrzymał się by udzielić pomocy, a nawet wraz z żoną próbował zatuszować całą sprawę, dostał 4 lata. Pani Ogórek ma chyba rację - prawo do prześwietlenia, bo kilka rzeczy trzeba na pewno w nim zmienić, m.in. traktowanie potrąceń ze skutkiem śmiertelnym jako zabójstwo z użyciem niebezpiecznego narzędzia i dożywocie, a najlepiej śmierć za śmierć.

  63 0
 • ~zorza54 2015-01-28 13:17:57

  Jeśli mają małżeńską wspólność majątkową to o jakim rozboju mowa? Jak można ukraść przedmiot, którego się jest współwłaścicielem ?? Czyżby kolejna kompromitacja rybnickich stróżów ? W najlepszym przypadku kwalifikacja zostanie później przyjęta jako znęcanie nad osobą najbliższą pod warunkiem, że żona złoży wniosek o ściganie, bo jeśli nie złoży to będzie nic... ;D No ale informacja poszła już w świat. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju i jest sukces. Żenuła...

  0 9
 • ~Max 2015-01-28 14:18:10

  ~zorza54.Ja kilka lat temu byłem w odwrotnej sytuacji...To była ( na szczęście ) żona mnie napadła wraz z ojcem i bratem. Okradła z gotówki i samochodu i dachu nad głową....!!! mimo, że była wspólnota majątkowa!!!Niestety to jest rozbój!!! Co z tego, że zadzwoniłem na Policję jak przysłali nieudolnych Strazników Miejskich, którzy wszystko tak zabebłali, że nie ma ani pieniędzy, ani wyroku dla bandytów| ani domu!!!!

  15 0
 • ~zorza54 2015-01-28 14:57:49

  Maxans zdarzenie jakie opisujesz, które się tobie przytrafiło jest zupełnie inne od tego z artykułu.Krótko mówiąc i nie wdając się w szczegóły twoja sytuacja choć pozornie podobna mogła być zakwalifikowana jako rozbój ale z pewnością nie ta opisana w artykule...

  0 2
 • ~Afordancja 2015-01-28 17:20:45

  @Zorza "Istnieją trudności w zakwalifikowaniu zaboru rzeczy wspólnej przez jednego z uprawnionych. Jest tak np. w wypadku, kiedy jeden z małżonków zabiera rzecz wchodzącą w skład majątku wspólnego małżonków. Orzecznictwo Sądu Najwyższego skłania się do poglądu, że w zależności od tego, który z uprawnionych władał fizycznie rzeczą, zachodzi kradzież lub przywłaszczenie." Fizycznie władała komórką bo to jej komórka, zabrał siłą... to tak jak z gwałtem na żonie..nie chce "dać" a Ty "bierzesz" to gwałt i koniec.

  1 0
 • ~zorza54 2015-01-28 20:11:00

  Falandyzacja prawa to się nazywa. Znam "miszczów", którzy kradzież butów z marketu po uprzednim usunięciu magnetycznego klipsa zabezpieczającego kwalifikowali jako kradzież z włamaniem ;)

  4 0
 • ~zorza54 2015-01-28 20:16:37

  Proponuję zapoznać się z komentarzami do art. 207 kk jak i orzecznictwem. Znęcanie nad osobą najbliższą pochłania wiele przestępstw towarzyszących jemu jak np. naruszenie czynności narządów ciała czy groźby itp. Kwalifikowanie jako rozbój sytuacji kłótni małżeńskiej, w której mąż wyrywa żonie telefon to jakiś żart i bzdura.

  1 0
 • ~Afordancja 2015-01-28 23:27:37

  @~zorza54 myśle ,że sąd sa sobie radę, szkoda Twojego czasu i energii

  0 0
 • ~zorza54 2015-01-29 14:56:45

  Zupełnie nie o to mi chodzi. Chodzi mi jedynie o to, że znowu rybnicka Policja się kompromituje pisząc o zatrzymaniu sprawcy rozboju, kiedy w rzeczywistości chodzi o kłótnię małżeńską z jakąś szarpaniną w tle. Ja rozumiem, że PR jest ważny ale w ostatnim czasie kiedy czytam komunikaty rybnickiej Policji to mam wrażenie, że ten rzecznik to raczej niedorzecznik....

  1 0
 • ~Max 2015-01-30 02:23:28

  ~Afordancja - Sąd nie da sobie rady i ukarze niewinnego człowieka...Tak to już jest z sądami. Znam to z autopsji....

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Kościół katolicki powinien być opodatkowany?
Oddanych głosów: 1806