zamknij

Wiadomości

Rybnicki magistrat ma nową naczelnik Wydziału Promocji

2015-09-21, Autor:  ww
Elżbieta Werner zastąpiła Krzysztofa Jarocha na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rybnika.

Reklama

Prezydent Piotr Kuczera nie ogłaszał na to stanowisko konkursu. Elżbieta Werner została powołana w trybie przeniesienia z innej jednostki (art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych), a dokładnie z Urzędu Miasta Czeladź, gdzie pełniła funkcję Kierownika Wydziału Organizacyjnego.

Elżbieta Werner z wykształcenia jest geografem, kończyła studia podyplomowe z zakresu prawa samorządu terytorialnego. Jak mówi, w swojej kilkunastoletniej pracy urzędniczej, a wcześniej dziennikarskiej, zajmowała się promocją i public relations.

Jakie cele stawia sobie nowa pani naczelnik na starcie swojej pracy w rybnickim magistracie? - Na pewno moim nadrzędnym celem będzie kreowanie wizerunku Rybnika jako miasta przyjaznego mieszkańcom. Za wcześnie jednak na definiowanie celów szczegółowych. Aktualnie zapoznaję się z sytuacją w urzędzie miasta – mówi naczelnik Werner.

Obecnie w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Rybnika pracuje 5 osób. Zastępcą Elżbiety Werner jest była rzecznik prasowa magistratu – Lucyna Tyl.


Elżbieta Werner pochodzi z Sosnowca. Od 6 lat mieszka w Rybniku, na osiedlu Nowiny.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (26):
 • ~frbro 2015-09-21
  10:22:39

  35 0

  z Sosnowca? :(

 • ~Max 2015-09-21
  10:56:32

  31 0

  O my GOT!!! Ze SOSNOWCA ????!!!Świat się wali!!!!

 • ~Marcin74 2015-09-21
  11:16:03

  40 0

  Ten art. 22 to niezłe jajo jest! Urzędnik może zmienić pracodawcę, miejsce pracy (na inny urząd) w innym mieście, z nowymi warunkami zatrudnienia z nową kwotą wypłaty bez ustania stosunku pracy?! Można obsadzić dowolne, miejskie, urzędnicze stanowisko (mianowane przez prezydenta) bez ogłaszania konkursu dowolnym urzędnikiem? Nawet takim z Kołobrzegu lub np.: z Algeciras
  (jesteśmy w Unii, więc czemu nie?) O co tu chodzi?! Ludzie w Rybniku czekają LATAMI na możliwość zatrudnienia, nawet ludzie w samym UM czekają LATAMI na możliwość awansu (o co w tak pozbawionym jakiejkolwiek odpowiedzialności miejscu jest szalenie trudno. Były naczelnik tego wydziału jest tu wyjątkiem potwierdzającym regułę, choć jak pisało wcześniej rcmp dalej pełni kierowniczą funkcję urzędniczą tylko w Wodzisławiu. Pewnie też dzięki paragrafowi 22 -nomenomen ) i prezydent sprowadza kogoś z innego miasta? W ten sposób urzędnicy cały czas „mielą się i obracają w własnym sosie”. Tak tworzy się zupełnie osobna kasta w naszym kraju do której można się albo wkupić albo wżenić :) Urzędnicy sami ustanowią taki przepis. Bo mogą. Kto im zabroni?

 • ~tuptyś 2015-09-21
  11:17:49

  23 0

  tzn pani wyjechała na zachód i za granicę na saksy?

 • ~rybol9999 2015-09-21
  11:30:20

  18 0

  Widać z daleka, że to zza Brynicy... Brak słów.

 • ~GEORGIO... 2015-09-21
  11:36:02

  23 0

  bardzo dziwne!! ani za pana Fudalego tyle nie było potrzebnych ludzi w UM, a roboty zrobił ogrom

 • ~GEORGIO... 2015-09-21
  11:37:23

  10 0

  Z CZERWONEJ GUBERNI

 • ~siwy_rybnik 2015-09-21
  11:39:45

  35 0

  Ostatnie decyzje władz miasta zaczynają mnie bardzo niepokoić. Coraz mniej wątpię w przypadek, a coraz przypomina to kolesiostwo czy inne podejrzane układy. Niedawno wybrano jakąś dziwną, praktycznie anonimową firmę z Chorzowa do przeprowadzenia badań na terenie Rybnika, a teraz okazuje się, że ważne stanowisko w mieście zostało obsadzone na zasadzie transferu pracownika z Czeladzi. Nie rozumiem dlaczego władze miasta Rybnika nie preferują firm z Rybnika lub rodowitych mieszkańców Rybnika. To powinno być priorytetem miasta, aby dla ważnych spraw oraz stanowisk wspomagać Rybniczan, a nie osoby/firmy mają niezbyt dużo wspólnego z Rybnikiem. Ostatnie decyzje władz miasta są mało przejrzyste oraz mało logiczne.

 • ~rodzyn 2015-09-21
  11:53:42

  12 0

  Na kontaktach z Czeladzią popłynął poprzedni prezydent ;)

 • ~elmo 2015-09-21
  12:03:35

  7 0

  A niedawno pisali, że :" Kim jest Wojciech Świerkosz? Nowy wiceprezydent mieszka Zabrzu, ma 37 lat..." -

 • ~Arteks 2015-09-21
  12:16:37

  0 11

  Taka ciekawostka - prezydent Żor pochodzi z Niska, prezydent Jastrzębia urodziła się w Tarzymiechach, prezydent Raciborza pochodzi z okolic Głubczyc, prezydent Wodzisławia pochodzi z Bielska... My mamy prezydenta miejscowego - a wy robicie jakiś problem że jakaś urzędniczka pochodzi z innego miasta mimo że mieszka od kilku lat w Rybniku. Jeśli będzie poświęcona i oddana miastu - co w tym złego że pochodzi z Sosnowca? Czasami osoby które świadomie wybierają miejsce zamieszkania - są bardziej z nim związani niż ci którzy mieszkają od urodzenia i ciągle marudzą. Ocenimy tą panią za jakiś czas po jej pracy. Nie oceniajmy po miejscu urodzenia.

 • ~siwy_rybnik 2015-09-21
  12:27:21

  43 0

  @Arteks - tu nawet nie chodzi o to, że ta Pani nie jest rdzenną Rybniczanką, a jedynie o to, że UM działa w sposób mało przejrzysty. Uczciwie mówiąc, miasto powinno ogłosić konkurs na stanowisko. Pani Werner też mogła w nim uczestniczyć. Jeśli byłaby najlepsza, to by bez kłopotu pokonało innych. A tak na prawdę nie wiemy dlaczego miasto idzie na skróty - to budzi podejrzenia. Mieszkając przez 6 lat w Rybniku Pani Werner na pewno dużo wie o mieście. Ja jedynie nie rozumiem decyzji władz miasta na temat tego w jaki sposób dokonują wyborów. Kluczowe stanowisko w UM obsadzone bez konkursu, a niedawno do przeprowadzenia badań wyłoniona została mało znana firma spoza Rybnika (na podstawie sondażu rynku). Z punktu widzenia Rybniczan to nie wygląda dobrze. Czy jest to zgodne z ideą wspierania lokalnej przedsiębiorczości oraz mieszkańców Rybnika? Skoro w wyniku sondażu rynku zostaje wybrana anonimowa firma z Chorzowa do przeprowadzenia badań, to czy na pewno jest to zgodne z ideą wspierania lokalnej przedsiębiorczości? Skoro na ważne stanowisko w UM Rybnika jest obsadzona osoba bez konkursu (nie będącą rodowitą Rybniczanką), to po co od ponad 10 lat kształcimy w Rybniku na uczelniach całą masę ludzi na kierunkach ekonomicznych, skoro absolwenci rybnickich uczelni nie mogą nawet startować w konkursie na ważne stanowiska w mieście? Mój żal wobec władz miasta Rybnika dotyczy to, że takie a nie inne decyzje szkodzą lokalnej przedsiębiorczości oraz społeczności mieszkańców.

 • ~Jan R. 2015-09-21
  13:07:55

  7 0

  Dodam, że były prezydent Adam Fudali urodził się był w Raciborzu a ściślej w Markowicach, które wtedy nie były Raciborzem.

 • ~Gryjta 2015-09-21
  14:44:55

  13 0

  partyjna centrala kazała(a centrala wyjątkowo nienawidzi Górnoślązaków...no może tylko p. Sobierajski im "dorównuje"), to i zatrudnił...."cieszmy się"...i urządźmy jakiś festyn na powitanie

 • ~Arteks 2015-09-21
  15:56:07

  0 8

  @Jan R. - czyli całkiem niedaleko, też na Śląsku. :) Dlatego Fudali był tak gospodarnym prezydentem, śląskie wartości nie były mu obce w przeciwieństwie do rozrzutnych włodarzy (np. Żory w pierwszej trójce zadłużonych samorządach przy braku poważnych miejskich inwestycji). Kompetencje, charyzma, pomysły - to powinne być główne cechy osób powoływanych na różne miejskie stanowiska, a nie to gdzie kto się urodził. Zauważam też jakiś obłęd w myśleniu niektórych osób - przez wiele lat dominowały komentarze, że w UM jest "świta", "kolesiostwo" itd. Teraz kiedy nowy prezydent powołuje na stanowiska osoby z różnych miejsc niezwiązanych z Rybnikiem a więc spoza jakiegoś wyimaginowanego "układu" też źle... Zazdrość was ogarnia czy też sami nie wiecie co chcecie? Dajmy im porządzić z rok - a potem można oceniać ich pracę, krytykować lub chwalić.

 • ~siwy_rybnik 2015-09-21
  16:05:01

  19 0

  @Arteks - dlaczego mamy jeszcze dać rok czasu? To już będzie połowa kadencji nowej władzy w Rybniku. Za niedługo będzie rok jak rządzi Prezydent Kuczera i jego ekipa. Normalnie pierwsze rozliczenia są już po 100 dniach rządzenia. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie: Wymień 3 największe osiągnięcia prezydenta Kuczery oraz jego ekipy od czasu przejęcia władzy w Rybniku (czyli prawie od roku)? Proszę o nieuwzględnianie kontynuacji projektów/koncepcji poprzedniej władzy. Chciałbym wiedzieć co takiego w ciągu niecałego roku zmieniło się na lepsze w Rybniku, odczuwalne przez zwykłych Rybniczan.

 • ~Arteks 2015-09-21
  18:08:28

  0 13

  @siwy_rybnik - rok czasu od wyborów czyli od listopada pierwsze podsumowania. Dwie rzeczy które na plus zaliczam tej nowej ekipie to: konkurs architektoniczny na salę koncertową - nareszcie zaczynamy dbać o architekturę w mieście i funkcja oficera rowerowego wraz z planem przebudowy całej infrastruktury rowerowej. Takich działań brakowało w poprzednich czasach. Zmian w zakresie komunikacji, walki z korkami czy smogiem - na razie nie ma. W większości dziedzin jest kontynuacja co chyba też nie jest czymś złym bo poprzednicy w większości dziedzin działali na korzyść miasta.

 • ~Max 2015-09-21
  18:47:41

  10 0

  ~Arteks możesz sobie podać łapkę z niejakim ~Jan R. ....:)

 • ~Arteks 2015-09-21
  19:25:39

  0 8

  @maxans - co ja mógłbym mieć wspólnego z osobą która kiedyś tak chętnie Rybnik? Możesz rozwinąć swoją myśl?

 • ~kredka11 2015-09-21
  20:12:07

  13 0

  http://www.czeladz.pl/ogloszenia/1390561141.pdf
  "Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji
  samorządowej na następujących stanowiskach: inspektora w Wydziale Organizacyjnym, Wydziale
  Administracyjno- Gospodarczym, Wydziale Spraw Obywatelskich oraz na stanowiskach kierownika: Kierownik
  Działu Organizacyjno- Administracyjnego, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich. W okresie
  od kwietnia 2012 r. do chwili obecnej jest zatrudniona na stanowisku doradcy burmistrza ds. restrukturyzacji
  Urzędu Miasta i innych jednostek organizacyjnych Gminy Czeladź.". Faktycznie- doświadczenie w promocji i public relations wieloletnie...Ktoś zajmujący się PRem w samorządzie i promocją zazwyczaj jest cytowany, w necie są jego wypowiedzi. Nie mówiąc już o artykułach czy publikacjach, skoro Pani ma za sobą również dziennikarskie doświadczenie. Podobno doświadczenie wieloletnie, to coś musiałoby być, a tu nic...

 • ~fuckPR 2015-09-21
  21:03:52

  8 0

  ~~ siwy rybnik~to co powiesz na kolesia który 17 lat jest dyrektorem? bez jakichś mega sukcesów ,jak dla mnie ewenement.

 • ~Piotr55555 2015-09-21
  22:23:57

  10 0

  Z Czeladzi? aha

 • ~Adaśko 2015-09-22
  16:03:14

  4 0

  Prawdopodobnie kolejna znajomość.W naszym mieście to nic nowego.

 • ~Gryjta 2015-09-22
  17:28:19

  4 0

  topson....chyba podpadłeś p. arteksowi....u nas w Rybniku? Znajomości?

 • ~Gryjta 2015-09-23
  07:34:50

  1 0

  hmmm redakcjo jak to jest, że jedni mogą wklejać linki( kredka-"http://www.czeladz.pl/ogloszenia/1390561141.pd"), a komentarze usuwacie, bo ja nie nadążam ze waszą interpretacją regulaminu?

 • ~werkk 2015-09-23
  08:43:47

  4 0

  A jakie znaczenie ma to czy stanowisko zostanie obsadzone osobą wyłonioną z konkursu, czy art. 22, w jednym i drugim przypadku i tak jest to osoba z układu. Liczy się kolesiostwo i plecy i to jest podstawa do obsadzania stanowisk.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 558