zamknij

Sport i rekreacja

Rybnicka Akademia Żużla z Wyglendą, Skupieniem i Woryną

2020-06-30, Autor: 

Zgłoś się do Rybnickiej Akademii Żużla. Za szkolenie w ROW-ie biorą się legendy.

Reklama

Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda, bracia Tkoczowie, bracia Skupieniowie – to nazwiska tylko niektórych, znakomitych wychowanków ROW-u Rybnik. Nazwiska, które w żużlowym środowisku mówią bardzo wiele. W rybnickim klubie chcą, żeby wróciły czasy, gdy o sile ROW-u Rybnik świadczyli jego wychowankowie. I dlatego 1 lipca 2020 roku rozpoczyna działalność Rybnika Akademia Żużla.

- Niestety szkolenie żużlowców nie funkcjonowało w tym klubie, tak jak i ja i kibice by sobie tego życzyli. Musimy i chcemy to zmienić. Stąd pomysł na powołanie akademii, która ma się stać kuźnią talentów. Talentów, których w chwili ich wejścia za kilka lat do pierwszej drużyny nikt nie będzie musiał się wstydzić – mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Jak zapewnia prezes, na działalność akademii ma zabezpieczone środki finansowe i znalazł także odpowiednich ludzi do pracy z młodzieżą. To jeden z najznakomitszych żużlowców naszych czasów – czterokrotny mistrz świata Andrzej Wyglenda. Wraz z nim za szkolenie adeptów w ROW-ie będzie odpowiadał człowiek, który z sukcesami od lat szkoli miniżużlowców Rybek Rybnik, czyli Antoni Skupień. Wspierać ich będzie Kacper Woryna, obecny kapitan „Rekinów”.

- To będzie projekt długofalowy. Efekty pracy tych panów będą widoczne – może jeszcze nie za rok, ale za trzy lata będziemy mieli już fajne grono zawodników - zapewnia Mrozek.

Pierwsze, organizacyjne spotkanie akademii zaplanowano na najbliższy piątek 3 lipca o godzinie 19:00 na stadionie miejskim w Rybniku. Spotkanie połączone zostanie z treningiem szkółki.

- Na spotkanie zapraszamy chłopców, którzy chcą spróbować swoich sił w żużlu. Jeśli jesteście odważni, nie boicie się pracy, lub po prostu chcecie spróbować swoich sił – zapraszamy. Kandydatom niczego nie narzucamy - nie ma limitów wiekowych, nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Po prostu przyjdź i sprawdź, czy czeka Cię kariera na miarę Antoniego Woryny, czy jego znakomitego wnuka Kacpra – mówi prezes Mrozek.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Abisall 2020-07-01
  10:16:40

  23 2

  "Niestety szkolenie żużlowców nie funkcjonowało w tym klubie, tak jak i ja i kibice by sobie tego życzyli. Musimy i chcemy to zmienić."
  A kto jest temu winien? Może zamiast "sobie życzyć" prezes w końcu zacznie działać?
  Od tylu lat są tylko deklaracje, zapowiedzi, wielkie plany po których pozostaje tylko notka prasowa.

 • ~Lorenzo di Rybnika 2020-07-01
  11:44:01

  21 4

  @~Abisall - celna uwaga. Pan Prezes Mrozek zapomniał chyba, kto od 2011 roku odpowiada za szkolenie i współpracę z młodzieżą.. Będą lekko złośliwym można dodać, że Prezes skrytykował sam siebie.
  Po drugie - pytanie, kto z młodzieżowców będzie chciał z Prezesem pracować, po ukończeniu tejże szkółki..?
  Po trzecie - z całym szacunkiem do Pana Wyględy, ale czy on jest w stanie poprowadzić tą szkółkę i proces szkoleniowy? Chyba, że ma dać "twarz" a za całą resztę, jak i za wszystko w klubie odpowiadać będzie pan Prezes..
  Po czwarte - środki finansowe są zabezpieczone.. To jest ciekawe. Sezon stoi na głowie, wpływy z biletów maleją (bo stadiony nie mogą być pełne), sponsorzy nie wiadomo czy zapłacą, zawodnicy podpisywali aneksy o obniżkę wynagrodzenia, a tu nagle pojawiają się środki na postawienie akademii. Cuda, po prostu cuda finansowe.

 • ~extraliga_2 2020-07-01
  14:04:15

  10 2

  Życzę powodzenia. Oczywiście tak jak poprzednicy można zadać pytanie dlaczego teraz? Z perspektywy 8 lat to widzę dwa problemy.
  1. W tym okresie jako młodzieżowcy jeździli Woryna, Wieczorek, Chmiel i Skupień. Czy było równe traktowanie i podejście klubu do tych zawodników? Nie. Czy faworyzowany Woryna miał jakieś osiągnięcia w zawodach młodzieżowych - słabe, bo tylko brązowy medal MP, udział w MŚJ dostał szansę dzięki nominacji PZMot bo w eliminacjach krajowych przepadł, Chmiel przynajmniej taki awans wywalczył w rywalizacji sportowej.
  2. Najważniejsze - to nie brak pieniędzy na szkolenie tylko brak chętnych. Cała wymieniona czwórka poza Woryną za rok-dwa przestanie jeździć. To jest problem wszystkich młodzieżowców, że po kilku latach jazdy jako młodzieżowiec zwyczajnie ich nie stać na odpowiedni sprzęt i rezygnują.
  Przed sezonem często pojawiało się okreslenie "zabetonowany rynek". To jest właśnie to, że do żużla nie ma dopływu młodych zawodników i cała najliga miele się w kółko przy udziale tych samych "gwiazd" (bo tam nie jeżdżą przecież zawodnicy), którym tylko co rok przybywa wieku. To jest sport, który nie przetrwa najbliższych 10 lat w wydaniu międzynarodowym.

 • ~Krysia rybniczanka 2020-07-01
  23:14:42

  12 1

  Przecież to tak głupie że ręce opadają! ROW o 18:00 zaczyna mecz w Lublinie ,a o 19:00 ma być spotkanie? Żaden przyszły żużlowiec, rodzic, sympatyk żużla na to nie przyjdzie, każdy wybierze transmisję. Nie każdy ma Eleven, też nie mam, ale zawsze znajdę sposób by zobaczyć mecz. Bo to święto dla kibica ,a kretyn który wymyślił ten termin, nie ma o tym pojęcia.

 • ~extraliga_2 2020-07-02
  13:05:05

  6 0

  ~Krysia rybniczanka - pięknie to Pani podsumowała. Wyznaczenie takiej daty spotkania pokazuje, że w całej akcji poza medialnym nagłośnieniem nie ma żadnych rzeczywistych zamiarów. Ogłoszenia o naborze chętnych na stronie klubowej jest cały czas więc tak jak napisałem nie ma chętnych.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zamierzasz spędzić wakacje 2024?

Oddanych głosów: 317