Rozgrywki tenisa stołowego

2002-10-31, Autor:
W minioną niedzielę (27 października) w Klubie Energetyka odbył się IV turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Rybnika.

Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach.
   Wśród juniorów zwyciężył Andrzej Niedbał ze Sparta Zabrze. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy KS Energetyk z Rybnika – Tomasz Kuśka i Paweł Merkel.
   W kategorii wiekowej od 19 do 40 lat na pierwszej pozycji uplasował się Jacek Balawajder z TKKF Relaks Wodzisław.
   Wśród zawodników mających więcej niż 40 lat dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy KS Energetyk z Rybnika. Pierwszy był Kazimierz Rybak, a drugi Marian Reinhard. Na trzeciej pozycji uplasował się Jan Borowski.
   W ostatniej kategorii, jaką była open, pierwsze miejsce zajął Bartosz Kwodawski z Miechowic. Na drugiej pozycji uplasował się Artur Szołtysek z LKS Naprzód Borucin, a trzeci był jego klubowy kolega - Mariusz Zwoliński.
   Kolejny, piąty turniej, odbędzie się prawdopodobnie 23 listopada o godz. 17.30, także w Klubie Energetyka.

W piątek 25 października rozegrano trzecią serię rozgrywek II ligi tenisa stołowego. Bardzo dobrze w tych rozgrywkach spisują się drużyny z naszego regionu. LKS Gwiazda Skrzyszów wygrał 10:0 z LKS Mańkowice, a mecz pomiędzy LKS Dąb Gaszowice i Górnik 09 Mysłowice zakończył się zwycięstwem gaszowiczan 6:4.