zamknij

Wiadomości

Rowerzyści „na celowniku policji". Trwa akcja „Bezpieczny cyklista”

2023-09-18, Autor: 

Policjanci prowadzą działania Bezpieczny cyklista". W godzinach 6.00 do 22.00 mundurowi przyglądają się zachowaniu osób poruszających się rowerami. Rybnicka drogówka apeluje: tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą może nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Reklama

Rowerzyści - zaraz po pieszych, to grupa użytkowników dróg szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z różnymi pojazdami.

Pomimo licznych apeli, wiele osób nadal porusza się po drogach, nie stosując się do zasad ruchu drogowego. Aby przeciwdziałać podobnym zdarzeniom i próbować zminimalizować ryzyko ich występowania, policjanci z drogówki w całym powiecie rybnickim prowadzą dziś działania Bezpieczny cyklista" - wyjaśnia st. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowa KMP w Rybniku.

Priorytetem prowadzonych działań jest:

- eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia,

- promowanie bezpiecznych zachowań,

- poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

Mundurowi bacznie przyjrzą się też zachowaniom kierujących względem rowerzystów i sprawdzą, czy nie przekraczają oni prędkości w rejonie miejsc występowania infrastruktury rowerowej oraz na obszarach, gdzie notuje się zwiększony ruch rowerowy.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Fidzi 2023-09-18
  11:41:59

  9 8

  To powinno być ruyynowe, a nie w ramach specjalnej akcji!
  Mnie irytują cykliści nie korzystający z asfaltowego pobocza lub z drogi dla rowerów. O przejeżdżaniu przez przrjście dla pieszych nawet nie ma się co rozwodzić.
  Ostatnio wyprzedzałam "madkę z 3-4 letnim bombelkiem". Jechali szosą, choć obok był chodnik.

 • ~Fidzi 2023-09-18
  16:58:13

  9 4

  Nie wiem kto mnie minusuje? Chyba właśnie chorujący na syndrom roweryzmu.
  Doprecyzowując powyższy wpis: bombelek nie był więziony przez madkę, lecz jechał sam przed nią. A że dopiero co porzucił kółka boczne, to zamiatało nim na lewo i na prawo. Stwarzało to niebezpieczeństwo dla wyprzedzającego, że bombelek wjedzie mu pod koła. Natomiast szeroki uśmiech madki świadczył o tym, że jest dumna z tego, że bombelek jeździ na dwóch kółkach.
  Dosłownie przed 20-oma minutami próbowałam wyprzedzić kolarza w Sośnicowicach. Z naprzeciwka sznur samochodów z TIR-ami na czele, a obok jezdni ... asfaltowa droga dla rowerów!!!!!
  Na trąbienie kolarz zareagował fakolcem!
  Pytam: kiedy policja zacznie wyłapywać tych idiotów? Kiedy za recydywę zacznie zabierać im te rowery (wielokrotnie droższe od aut)????????

 • ~kurier 2023-09-18
  18:15:29

  4 3

  Koleżanko skąd u ciebie tyle agresji? Może kup sobie jakąś przytulankę która cię uspokoi albo to co reklamują w telewizji na nerwy

 • ~olofvexx 2023-09-19
  01:34:49

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1595