RMKS na fali

2005-10-03, Autor:
Dwa mecze i dwa zwycięstwa. To bilans koszykarek RMKS-u Rybnik, które w ciągu dwóch dni rozegrały dwa pierwszoligowe spotkania.

W sobotę w Starachowicach pokonały miejscowego "Gracza" 69:45, dzień później w Rybniku wygrały z "Żakiem" Nowy Sącz 80:69. Rybniczanki z kompletem zwycięstw przewodzą pierwszoligowej tabeli. Komplet zwycięstw ma również Górnik Wieliczka, która rozegrała o jedno spotkanie mniej.

W Starachowicach rybniczanki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po 6 minutach gry prowadziły 13:0. W drugiej kwarcie to skutecznymi kontratakami Czajkowskiej i Karoliny Kozak, to celnymi rzutami za 3 punkty Ledwoń,  RMKS powiększał przewagę i prowadził już 33:19. Starachowiczanki od tego momentu postanowiły bronić na całym boisku i dzięki temu odrobiły kilka oczek. Pierwsza połowę RMKS wygrał różnicą 11 punktów ( 37:26).

Ta przewaga utrzymywała się do 7 min. 3 kwarty, jednak kolejne udane akcje pozwoliły rybniczankom na powiększenie przewagi. Ostatnia kwarta meczu w Starachowicach to strzelecki pokaz RMKS-u. Za 3 punkty trafiły kolejno: Czajkowska, Niedobecka, Kozak i Lewoń i ponad dwudziestopunktowa przewaga utrzymała się już do końcowego gwizdka sędziego.

UMKS "Gracz" Starachowice - RMKS  Rybnik 45:69 ( 8:20, 18:17, 8:13, 11:19)

RMKS: Anna Sękowska 18, Joanna Czajkowska 15 (1x3), Aleksandra Lewoń 14 (3x3), Iwona Niedobecka 11 (1x3), Karolina Kozak 9 (1x3), Natalia Bogdanowicz 2, Edyta Kosmal 0, Małgorzata Kwiatek 0, Agnieszka Androsz 0, Katarzyna Kozak 0.

Niedzielne spotkanie w Rybniku, z "Żakiem" Nowy Sącz licznie przybyłym kibicom dostarczyło wielu emocji. Od początku rybniczanki objęły kilkopunktowe prowadzenie. Pierwszą wyrównaną kwartę celnym rzutem za 3 punkty zakończyła Lewoń, co dało pięciopunktowe prowadzenie rybniczankom. Do 4 min. 2 kwarty tylko rybniczanki zdobywały punkty i prowadziły już 31:18. To zmobilizowało przyjezdne zawodniczki, które często zmieniając system obrony wymuszały na rybniczankach straty piłek i mozolnie zaczęły odrabiać stratę do RMKS-u. Jednak tą kwartę nasze koszykarki również wygrały różnicą 5 punktów, a I połowę 37:27.

Druga połowa miała już bardziej wyrównany przebieg. Skuteczne kontry przyjezdnych i ich celne rzuty za punkty pozwoliły na zbliżenie się do RMKS-u na 6 punktów ( 49:43). Trzecią kwartę, podobnie jak pierwszą celnym rzutem za 3 punkty zakończyła Lewoń i RMKS ponownie odskoczył na 61:52.

W ostatniej kwarcie waleczne i zadziorne zawodniczki z Nowego Sącza ponownie zbliżyły się na niebezpieczną różnicę 6 punktów do RMKS-u ( 72:66) jednak dwie kolejne celne "trójki", najpierw Czajkowskiej, a potem Niedobeckiej wprowadziły spokój w rybnickim zespole i pozwoliły RMKS na odniesienie czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

RMKS Rybnik - "Żak" Nowy Sącz 80:69 ( 21:16, 16:11, 24:25, 19:17)

RMKS: Iwona Niedobecka 20 ( 3x3), Ania Sękowska 18, Joanna Czajkowska 14 (1x3), Karolina Kozak 13, Aleksandra Lewoń 9 (2x3), Ewelina Lepiorz 6, Katarzyna Kozak 0, Małgorzata Kwiatek 0, Edyta Kosmal 0, Natalia Bogdanowicz 0.

Najbliższe mecze:

- 8 października w Tarnawie Dolnej

- 16 października (niedziela) w Rybniku z UKS MOSM BYTOM. Początek meczu o godz. 17.00 w hali sportowej MOSiR-u w Rybniku Boguszowicach.

Marcin Troszka

Zdjęcia:

Góra: Drużyny RMKS. Od dolnego rzędu: młodziczki młodsze - rocznik 1993, młodziczki starsze - rocznik 1992, kadetki - rocznik 1990-91 oraz seniorki.

Dół: Anna Sekowska - najskuteczniejsza zawodniczka RMKS-u podczas ostatniego weekendu.