zamknij

Wiadomości

Remont ul. Rudzkiej potrwa dłużej niż zakładano. Dlaczego?

2015-10-19, Autor: bf
Przebudowa ul. Rudzkiej i mostu na rzece Nacynie zbliża się powoli ku końcowi. Już teraz jednak wiadomo, że remont nie zakończy się w ustalonym wcześniej czasie, czyli do końca października. Rybnicki magistrat uspokaja – droga będzie przejezdna na Wszystkich Świętych. Pytanie, dlaczego doszło do opóźnień.

Reklama

W maju tego roku informowaliśmy Was, że na okres ok. 5 miesięcy zaplanowano zamknięcie ulicy Rudzkiej na odcinku od Ronda Wawok do skrzyżowania z ulicą Słonecznikową. Miasto początkowo wyznaczyło koniec robót na ostatni dzień października, ale już teraz wiadomo, że ten termin jest mało prawdopodobny do zrealizowania. Dlaczego?

Po pierwsze – niewybuchy. Przypomnijmy, że na początku lipca robotnicy odnaleźli w ziemi niebezpieczne materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej. - Tym samym wykonawca prac musiał się liczyć z opóźnieniem czasu do zakończenia inwestycji – wyjaśniła Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa magistratu.

>>Ewakuacja mieszkańców ul. Rudzkiej. Robotnicy znaleźli niewybuch<<

Po drugie – niesprzyjająca pogoda, której skutki najbardziej odczuliśmy podczas minionego lata >>Ogromne zniszczenia po nawałnicy w Rybniku. Wiatr powalił drzewa i zrywał dachy<< - Dlatego też wykonawca złożył do magistratu pismo z prośbą o przedłużenie prac o około 10 dni. Oczywiście zgodziliśmy się, ponieważ opisywane wyżej zdarzenia nie wynikały z jego winy – dodała Agnieszka Skupień.

Niemniej, jak zdradziła rzecznik rybnickiego magistratu, ul. Rudzka będzie przejezdna na Wszystkich Świętych, choć musimy być gotowi na utrudnienia.


Czytelnicy są też ciekawi, kiedy ruszy zapowiadany już remont ulicy Rudzkiej na odcinku Chwałęcice – Stodoły. - Remont miał się zacząć w czerwcu b.r., później został przeniesiony na sierpień, wrzesień... Teraz mamy już październik, a prace dalej nie ruszają – pisze do nas anonimowy rybniczanin.

Jak wyjaśniła Agnieszka Skupień,VI etap remontu ul. Rudzkiej (przez Stodoły) zacznie się najprawdopodobniej za około dwa tygodnie. - Jeżeli chodzi o etap VII inwestycji, obejmujący granice miasta – za dwa tygodnie planujemy wyłonienie zwycięzcy przetargu – powiedziała rzecznik prasowa.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~werkk 2015-10-19 09:01:23

  Te tłumaczenia słuchaliśmy w poprzednich kadencjach niewybuchy, pogoda, co jest śmieszne niewybuch zostały usunięte na drugi dzień, co do pogody to była susza. Wydział Dróg Rybnickiego UM powinien wymyślić inną bajkę bo ta już się znudziła.

  49 0
 • ~antyfud 2015-10-19 09:02:21

  "Po drugie – niesprzyjająca pogoda, której skutki najbardziej odczuliśmy podczas minionego lata." za ciepło było? brak opadów? niski stan Nacyny?

  44 1
 • ~coopa 2015-10-19 09:11:33

  Wydaje mi się, że firmy mają gotowe pisemka o przedłużenie terminu remontu. Bo co jak co, pogoda bardziej sprzyjającą remontowi nie mogła być. Jedynie można tylko współczuć robotnikom pracy w takich upałach.

  33 0
 • ~ 2015-10-19 09:22:23

  Czy to znowu Skanska? Czy niektórzy urzędnicy się słyszą? Czy uważają, że ludzie się w tym nie połapią? "Czytelnicy są też ciekawi, kiedy ruszy zapowiadany już remont ulicy Rudzkiej na odcinku Chwałęcice – Stodoły. - Remont miał się zacząć w czerwcu b.r., później został przeniesiony na sierpień, wrzesień... Teraz mamy już październik, a prace dalej nie ruszają" Czy to również Skanska?

  14 0
 • ~ 2015-10-19 09:57:27

  "Niesprzyjająca pogoda, której skutki najbardziej odczuliśmy podczas minionego lata". Czyli co? Za ciepło i za sucho? Za długo jasno? Czy może codzienne ostrzeżenia o gradobiciu...?

  18 0
 • ~Pradom 2015-10-19 10:02:28

  Zamknięto mostek na Nacynie na 5 miesięcy- jego objazdy znajdują się na ulicy Kotucza, albo Podmiejskiej - to dosyć daleko od siebie, a do tego w godzinach szczytu przebicie się objazdem wydłuża drogę o 20-30 minut! Taka inwestycja powinna się odbywać priorytetem, a jeśli nie, miasto powinno zadbać o kładkę zastępczą na czas remontu! A tak znowu opóźnienie a mieszkańcy Orzepowic, Chwałęcic, czy Stodół tracą cenny czas stojąc w korkach!

  21 0
 • ~tuptyś 2015-10-19 10:18:44

  A miejskie urzędasy oczywiście kupią te bujdy i pozwolą wykonawcy na wydłużenie remontu. Przecież urzędasy mają nas, mieszkańców w du..ie

  14 0
 • ~THE Bill 2015-10-19 10:19:19

  Pogoda przyczyną opóźnień w lato? W tą suszę? I teraz mają rozkopać Rudzką za 2 tygodnie i skończą ją w lipcu bo UWAGA drogowcy, w zimę może spaść śnieg i to znowu opóźni wam pracę. To może jednak poczekać do wiosny? Żebyście nie musieli się tłumaczyć, ze pogoda was zaskoczyła i nie zdążycie oddać budowy!!! Co za absurd! Wybuchy? To może najwyżej o 1 dzień opóźnić budowę. Zgadzam się z poprzednikiem, że taka budowa powinna iść 6 dni w tygodniu na 3 zmiany!!

  14 1
 • ~roger 2015-10-19 10:59:10

  Jak na Rybnik to nic nowego, że jakiś remont drogi się opóźni. Tylko po co te dziecinne tłumaczenie się pogodą? Lepszej chyba sobie nie można wyobrazić w lato. Ciekawe gdyby trafiło się deszczowe i zimne lato o ile się wtedy by opóźnił remont? Dla Rybnika wynika z tego, że każda pogoda jest zła i można się nią tłumaczyć lecz niestety mieszkańcy już tego nie kupują.

  12 0
 • ~common 2015-10-19 11:48:17

  To chyba jakiś żart z tą niesprzyjającą pogodą..ale to chyba standard prowadzenia remontów w Rybniku.
  Kościuszki też rozkopali, cała lewa strona patrząc w stronę bazyliki jest zamknięta, no to dla urozmaicenia życia ludziom zdjęto całą nawierzchnię chodnikową do ziemi po prawej stronie aż do budynków. Od technikum mechanicznego na odcinku 200-300m wyrwano wszystko, do bloku na przeciw salonu Aldona. Nie ma nic, żadnego kawałka utwardzonego, żeby mogły przejść osoby z wózkiem, starsze a jakiś pracownik urzędu stwierdził że obejść to można przez Plac Wolności!
  Dla mnie to już jest szczyt bezczelności i arogancji pracowników UM!

  19 0
 • ~Visenna 2015-10-19 14:57:55

  Czyżby Ten sam wykonawca na obu odcinkach Rudzkiej? Najpierw musi skończyć w Orzepowicach żeby zacząć w Stodołach? Bo nie widzę innego wytłumaczenia opóźnień w Stodołach.
  I gratuluję poczucia humoru: tak sprzyjającej pogody jak w tym roku dla drogowców to dawno nie było

  5 0
 • ~kurier 2015-10-19 17:11:27

  Mija rok od objęcia funkcji przez nowego prezydenta, a kadrowo wydział dróg jak był słaby tak jest nadal. Zamiast likwidować kluby sportowe weźcie się za przetrzepanie wydziałów które źle funkcjonują, a ten od dróg na pierwszym miejscu.

  14 0
 • ~wojtek74 2015-10-19 21:09:43

  WIELKA ŚCIEMA Z POGODĄ!!!!!!!!

  8 0
 • ~Negro 2015-10-20 11:46:46

  Całe lato jeżdżąc rowerem wzdłuż Nacyny dziwiłem się, że po 15 na budowie mostu tylko wiatru hula.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 348