zamknij

Sport i rekreacja

Remont stadionu: gdzie będą trenować żużlowcy?

Ruszył remont stadionu miejskiego. Gdzie zatem będą trenować rybniccy żużlowcy?

Reklama

Przypomnijmy, że remont stadionu przy ul. Gliwickiej związany jest przede wszystkim z powiększeniem murawy. Przy okazji zmieni się również długość toru żużlowego. Podczas prac remontowych piłkarze ROW-u nie będą mieli problemów za znalezieniem boiska do trenowania. Gorzej sytuacja wygląda z żużlowcami. Oni będą zmuszeni do wyjazdów na treningi do Opola, Łodzi czy Częstochowy. Pojawiło się także zaproszenie z czeskiego klubu AK Slany. – Najbardziej szkoda szkółki żużlowej, która pod okiem trenera Grabowskiego nabrała dużego rozpędu. Teraz proces szkoleniowy mocno zwolni – żali się Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. – Nie mamy jednak innego wyjścia, musimy przetrwać czas remontu, choć nie będzie to ani łatwe pod względem organizacyjnym, ani tanie, bo przecież treningi na obcych torach to duże koszty.Warto dodać, że remont rybnickiego obiektu ma trwać 45 dni. W tym czasie żużlowcy ROW-u rozegrają dwa wyjazdowe mecze ligowe w Pile i Opolu. Najbliższe spotkanie w Rybniku zaplanowane jest na 4 sierpnia. Z kolei piłkarzy czekają już tylko mecze grupy zachodniej II ligi w Zdzieszowicach (5 czerwca) i Bytowie (15 czerwca).
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Cwilin 2013-06-04 21:04:03

  może miasto dołoży kolejne 1 500 000 zł na dojazdy?

  0 3
 • ~ciekawe 2013-06-05 11:21:50

  Poprzedni remont obejmował poszerzenie toru kosztem murawy. Tegoroczny obejmuje poszerzenie murawy (kosztem toru?).
  Bo nie można zrobić jednego remontu i przewidzieć by był wilk syty i owca całą. Czyli tor żużlowy gotowy na ekstraligę i boisko piłkarskie spełniające wymogi licencyjne. Ale z budżetu miasta łatwiej się wydaje kasę, bo są to pieniądze podatników! Można to określić mianem niegospodarności! Nie po raz pierwszy i nie ostatni - niestety. Czy w Polsce nie można myśleć długofalowo? Czy w Rybniku nie można myśleć praktycznie? Niektórzy powiedzą "hejter to pisze". Tylko ten "hejter" ma dosyć marnowania PRYWATNYCH pieniędzy. Budżet UM Rybnika to pieniądze z podatków - czyli PRYWATNE! A to władza mówi o nich PUBLICZNE! A to są nasze pieniądze, którymi władza rozdziela wg. własnego widzimisię!

  9 0
 • ~hub381 2013-06-05 11:37:18

  Kiedyś na to mówiono"rabunkowa gospodarka okupanta...".A dzisiaj :"H....a gospodarka Prezydenta i jego prz.......w...".
  Tu się mieszkańcom nie dziwię,że są rożaleni,bo ich,czyli nasze roztrwonione pieniądze.

  3 0
 • ~promilek84 2013-06-06 16:15:54

  tylko jak to sie mowi Polak pierwsze robi potem mysli. PozdROWienia

  0 0
 • ~romcost 2013-06-09 21:32:20

  ... A tak w ogóle, to czy dla prezentujących tak wysoką klasę zawodników II ligi (!!!) w ogóle do ćwiczeń jest potrzebny stadion ?? Może wystarczy raz w tygodniu spotkanie w odpowiednio zaopatrzonym biurze RKMu oraz wycieczka rowerowa w formie 4 kółek na lekkoatletycznym - to żenada, żeby utrzymywać klub na tym poziomie i kasę w to pompować... Barany paść na murawie i oscypki sprzedawać, będą większe emocje i niższe koszty...

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2336