RALK: Skuteczna końcówka Grzonki

2008-11-25, Autor:
Siódma kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki przyniosła zmiany w tabeli rozgrywek. W czołówce zmienił się wicelider, zaś w dole tabeli na ostatnie miejsce spadła drużyna SKOK-u Ziemi Rybnickiej.

Już w pierwszym meczu stanęły naprzeciw siebie drużyny zajmujące drugą i trzecią lokatę w tabeli i posiadające tą samą ilość punktów. Tym razem WSHE-Chrobry wystąpił bez dwóch czołowych strzelców – K.Harlaka i M.Heliosza. ARX stanął natomiast do walki tylko w pięcioosobowym składzie, za to pod wodzą doświadczonego rybnickiego szkoleniowca – Czesława Grzonki. Przez trzy kwarty drużyny toczyły wyrównany pojedynek, a wynik oscylował w okolicy remisu. Dopiero w ostatniej kwarcie skuteczność rzutowa Michała Grzonki (10 pkt.) pozwoliła rybniczanom zdobyć lekką przewagę i odnieść końcowe zwycięstwo i awans o jedną pozycję w tabeli rozgrywek.

W drugim pojedynku niedzieli drużyna Do ostatniej kropli... nie potrafiła poradzić sobie z czwartą drużyną tabeli. Gliwiczanie występujący pod nazwą sponsora z Rybnika pozwolili ograć się tylko w pierwszej kwarcie. Przez dwie następne odsłony górowali nad przeciwnikami skutecznością, powiększając z minuty na minutę swoją przewagę. I choć w ostatniej części gry rywalom udało się odrobić nieco strat, to końcowy wynik meczu odzwierciedlał przewagę Antidotum w całym spotkaniu.

W trzecim pojedynku spotkały się dwie ostatnie drużyny rozgrywek. Wszystko wskazywało na to, że pozostająca bez zwycięstwa drużyna Youngers Team i tym razem zejdzie z parkietu pokonana. Ośmiopunktowe w pierwszej kwarcie i czteropunktowe w drugiej prowadzenie wydawało się potwierdzać te przewidywania. Ale po przerwie najmłodszy zespół RALK, grający od początku z dużym zaangażowaniem, jeszcze bardziej podkręcił tempo rozgrywania akcji i w rezultacie uzyskał w drugiej połowie meczu przewagę, która pozwoliła odnieść końcowe zwycięstwo.

Lider rozgrywek Kulturalny Klub Rybnik nie miał żadnych problemów z pokonaniem zespołu, który tylko raz w tym sezonie schodził z parkietu jako zwycięzca. Grający tylko w piątkę, ale regularnie rzucający ponad trzydzieści punktów w każdej kwarcie „kulturalni”, po nieciekawym i jednostronnym widowisku, pokonali zespół z Czerwionki, który po tej porażce spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Rozgrywający w ubiegłym tygodniu bardzo dobre spotkanie Bezimienni tym razem spotkali się z teoretycznie słabszym od poprzedniego przeciwnikiem. Mający dwa punkty mniej koszykarze Leśnej Perły już przed meczem czuli lekki respekt przed przeciwnikiem, szczególnie, że stanęli do pojedynku tylko w pięcioosobowym składzie. Jak się wkrótce jednak okazało, przedmeczowe obawy były nieuzasadnione. Bezimienni przez tydzień stracili gdzieś tę wolę walki, zaangażowanie i determinację, którymi zaskoczyli zespół ARX. Tym razem nie mieli pomysłu na skuteczne przeciwstawienie się rozważnie grającym zawodnikom Leśnej Perły, którzy odnotowali trzecie w tych rozgrywkach zwycięstwo.

WSHE-Chrobry – ARX Rybnik 62:66 (18:14, 14:16, 19:18, 11:18)

WSHE: R.Kozielski-32, D.Szuszkowski-11, K.Janiszewski-7, D.Janiszewski-6

ARX: M.Grzonka-25, Ł.Gawron-15, D.Prus-10, J.Chołuj i M.Kras po 8.

Antidotum Rybnik – Do ostatniej kropli 73:56 (17:21, 19:11, 17:7, 20:17)

Antidotum: M.Mandowski-26, D.Korba-14, M.Reszkiewicz-13, D.Dudek-11

Do ostatniej...: R.Pietrasik-16, K.Pogorzelczyk-11, B.Polnik-9, W.Pierchała i M.Bober po 6.

Youngers Team R-k – AKS Tygodnik Rybnicki 77:58 (12:20, 13:17, 23:143, 29:7)

Youngers: P.Kaczmarczyk-24, P.Grzelczak-20, M.Jakubiak-16, K.Żelakiewicz-13

AKS: Ł.Stokłosa-14, M.Przybyłek-13, Ł.Kala-12, S.Dudek-6.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Kulturalny Klub Rybnik 72:131 (23:32, 11:32, 19:31, 19:36)

SKOK: B.Majewski-31, B.Gliński-28, R.Gliński-6, Ł.Hanak-3

Kulturalny: A.Rener-36, R.Schinske-35, P.Bednarek-28, K.Kaczmarczyk-19.

Bezimienni Rybnik – Leśna Perła Radlin 59:80 (11:23, 10:17, 20:19, 18:21)

Bezimienni: A.Wiwatowski-17, G.Marciniak-12, K.Gajos-7, J.Motyka-6

Perła: Ł.Kamiński-30, M.Łuczak-18, M.Frańczuk-15, M.Master-13.