RALK: kanonada „trójek” w wykonaniu Gniewoszy

Za nami pierwsze mecze fazy play-off Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Gniewosze – Pociski 95 : 77 ( 17:21, 32:10, 19:20, 27:26 )

Gniewosze: Czkór Dawid 24, Nawrat Marcin 32, Franczuk Krzysztof 33, Reich Bartosz 0, Rakoczy Maciej 3, Blic Mateusz 3,
Pociski: Jantoń Marcin 16, Gacioch Rafał 11, Mostowski Michał 8, Noworyta Łukasz 19, Pietriczenko Paweł 7, Świętoniowski Szymon 16

Dawno nie oglądaliśmy takiej kanonady rzutów za 3 punkty w wykonaniu zespołu Gniewoszy - 15 celnych rzutów zza linii 6,75, z czego sam Krzysztof Franczuk dokonał tej sztuki siedmiokrotnie, a Marcin Nawrat pięciokrotnie, zdobywając łącznie 65 punktów całego zespołu.

Mojito - Szarża 67 : 50 ( 10:17, 16:13, 21:17, 20:3 )

Mojito: Kaczmarek Marek 0, Pierchała Adam 17, Muras Paweł 0, Rainhold Paweł 3, Fojcik Ksawery 9, Polnik Bartosz 16, Szymura Tomasz 17, Kamiński Łukasz 11, Kupczak Karol 7,
Szarża: Pietraszkiewicz Stanisław 0, Cuber Jakub 2, Janiszewski Dominik 7, Kowalski Piotr 9, Harlak Jerzy 0, Kamfoniak Dariusz 19, Janiszewski Karol 0, Kozielski Robert 13

Mecz ostatniej kwarty. Przez trzy kwarty oglądaliśmy mecz godny finału, przed ostatnią odsłoną na zegarze widniał wynik 47:47 i wydawało się, że tak będzie do końcowego gwizdka sędziego. Doświadczenie zawodników Mojito, aktualnych mistrzów, wzięło jednak górę i ostatnią kwartę wygrali 20:3. Rewanż w nadchodzącym tygodniu zapowiada się emocjonująco.

Butimex - Na Rondzie 70 : 86 ( 14:23, 19:26, 9:24, 28:13 )

Butimex: Mrugalski Przemysław 11, Grzonka Michał 5, Kozieł Maciej 17, Ziegler Dawid 12, Miczajka Szymon 2, Grocki Artur 23,
Na Rondzie: Sajdyk Paweł 17, Pawlaszczyk Łukasz 0, Twardawa Szymon 0, Torebko Błażej 5, Młotek Piotr 0, Łogowski Krystian 8, Gliński Tomasz 13, Szklarz Patryk 14, Szalc Marek 22, Walento Mateusz 17

Mecz walki, z którego zwycięsko wyszedł zespół z Żor. Doskonale w ataku zagrał duet Szalc – Walento. Ekipa Butimexu w rewanżu ma do odrobienia 16 punktów. Czy to dużo, czy mało,? Znając zawodników z Rybnika i ich charaktery na pewno podejmą walkę o zwycięstwo.