RALK: pierwsza porażka Hawajskich Koszul. Hit kolejki rozczarował

2015-02-23, Autor:
Mecz Mojito Rybnik - Hawajskie Koszule Żory miał być hitem kolejki. Okazało się jednak inaczej...

III runda - 3 kolejka

RALK 2014 / 2015

Mojito Rybnik - Hawajskie Koszule Żory
84 : 65 ( 28:7, 18:19, 22:20, 16:19 )

Mojito; Rduch Jacek 6, Muras Paweł 4, Szymura Tomasz 31, Pierchała Adam 18, Pierchała Wojciech 4, Kaczmarek Marek 4, Polnik Bartosz 17,
HK Żory; Przeliorz Oktawian 10, Piasecki Sergiusz 9, Fojcik Ksawery 15, Rutkowski Łukasz 20, Szpit Sławomir 0, Okraska Andrzej 2, Piasecki Bartosz 9

Mecz zapowiadał się hitem, a okazał się kitem kolejki. Spotkanie bardzo słabe, w pierwszej kwarcie Mojito odskoczyło na znaczną przewagę, którą kontrolowało już do końca meczu. Dobry występ podkoszowego graczy Mojito Adama Pierchały. W ekipie HK tylko Łukasz Rutkowski zagrał na przyzwoitym poziomie, lecz nie był w stanie sam przechylić szali zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Tym oto sposobem drużyna z Żor odnotowała pierwszą porażkę w lidze.

Czerwionka-Leszczyny - Na Rondzie Team Żory
66 : 81 ( 17:17, 14:14, 21:20, 14:30 )

Czerwionka-Leszczyny; Wodniok Sebastian 14, Forajter Mateusz 19, Płaczek Sebastian 4, Kasprzyk Łukasz 7, Handzielewicz Kamil 4, Mączka Tomasz 10, Konsek Grzegorz 1, Cybula Adrian 0, Raszka Jacek 7, Hanak Łukasz 0,
Na Rondzie; Gliński Tomasz 4, Binias Sebastian 2, Franczuk Krzysztof 16, Maser Marcin 10, Supel Tomasz 2, Młotek Piotr 4, Walento Mateusz 14, Siciński Daniel 7, Szklarz Patryk 22

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, po dobrym meczu i ostrej walce drużyna Na Rondzie odniosła ważne dla układu tabeli zwycięstwo którego ojcem można ogłosić Patryka Szklarza zdobywcy 22 pkt. Dla Czerwionki-Leszczyn udany występ zanotował Mateusz Forajter, który podejmował walkę na tablicach z wyższymi graczami z Żor.

One Hill Bezimienni - ARX Rybnik
76 : 81 ( 19:17, 21:18, 19:28, 17:18 )

One Hill Bazimienni; Kaczmarczyk Dawid 2, Konsek Artur 0, Łodziński Jakub 0, Nawrat Marcin 10, Marciniak Gniewosz 20, Stróżczyk Michał 4, Sładek Dominik 4, Żelakiewicz Kacper 4, Miczajka Łukasz 0, Miczajka Szymon 33,
ARX; Piórkowski Łukasz 4, Majewski Przemysław 9, Prus Dariusz 4, Majewski Mateusz 8, Chołuj Jacek 26, Sidor Marek 13, Kaczmarczyk Krzysztof 17

Obie ekipy sąsiadują w tabeli i można się było spodziewać wyrównanej walki, do przerwy wynik 40:35 zapowiadał duże emocje w kolejnych kwartach i tak się też działo, walka na całym boisku z obu stron żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi niż 6 pkt. Na minutę przed końcem na zegarze widniał remis wtedy dobrze grający dzisiaj Jacek Chołuj trafił dwa razy za 2 pkt. dorzucił osobistego i zwycięstwo ARX stało się faktem. Szymon Miczajka zdobywca 33 pkt. próbował nawiązać walkę w końcówce meczu lecz doświadczeni gracze ARX nie dali wyrwać sobie zwycięstwa.

Pauza: Butimex Basket Rybnik