RALK: nie ma już niepokonanych

2011-11-08, Autor:
Nie ma już w rozgrywkach RALK niepokonanej drużyny. W niedzielę porażkę poniosła drużyna Do ostatniej kropli... i w ten sposób przy wygranych pozostałych drużyn z czołówki, aż pięć zespołów ma po 9 punktów.

Rozpoczęły Hawajskie Koszule z Żor. W pierwszej kwarcie meczu z Butimexem Inkognito drużyna uzyskała przewagę 15 punktów. W drugiej dołożyła jeszcze 5 i po pierwszej połowie żorzanie prowadzili bardzo wysoko. Druga połowa meczu należała do drużyny z Rybnika, ale nie udało im się odrobić strat. Do sukcesu zabrakło 8 punktów.

Ani na chwilę nie było zagrożone zwycięstwo podopiecznych trenera Czesława Grzonki. Tylko w pierwszej kwarcie gracze AKS Leszczyny uzyskali niewielką przewagę, ale już od pierwszej minuty drugiej kwarty zespół Leśnej Przygody- Park Linowy z Radlina narzucił swój sposób gry i rywalom pozwolił rzucić tylko 6 punktów. Drugą połowę meczu ekipa z Leszczyn przegrała 51 : 37 i straciła ósme miejsce w tabeli na rzecz SKOK-u Ziemi Rybnickiej.

Po pierwszych minutach gry wydawało się, że w meczu  Chrobrego z Jastrzębia i Nord-u z Żor może się zdarzyć niespodzianka. Po dobrym początku żorzan po pierwszej odsłonie na tablicy wyników widniał remis. Ale w dalszej części spotkania lepiej na parkiecie radzili sobie jastrzębianie i to oni odnieśli końcowy sukces, pokonując rywali dwunastoma punktami.

Tylko w pierwszej kwarcie żorzanie z zespołu Browary byli równorzędnym partnerem dla zespołu z Czerwionki. Potem inicjatywę przejęli gracze SKOK-u Ziemi Rybnickiej i zdeklasowali rywali wynikiem 101 : 70.

Do ostatniego niedzielnego pojedynku stanęły naprzeciw siebie drużyny aspirujące do końcowego sukcesu w XIV edycji RALK. Niepokonany do tej pory zespół Do ostatniej kropli... i pokonany niespodziewanie przez Hawajskie Koszule Remaag Walker. Mecz zapowiadał się na ciekawy i wyrównany. I taki właśnie był. Przez cały czas to jedna, to druga drużyna uzyskiwała kilkupunktowe prowadzenie, a od początku czwartej kwarty były to prowadzenia jedno, dwupunktowe. W teoretycznie gorszej sytuacji był zespół Remaag Walker, który występował w tylko sześcioosobowym składzie przy dziesięcioosobowym składzie rywali. Dodatkowo od początku czwartej kwarty w szeregach tej drużyny czterech graczy miało po cztery przewinienia osobiste, a w drużynie Do ostatniej kropli... tylko jeden. Ale to właśnie obrońcy mistrzowskiego tytułu z poprzedniej edycji jako pierwsi tracą zawodnika. Za pięć przewinień opuszcza parkiet Michał Bober. Rywale uzyskują jednopunktową przewagę. Gracze kropli próbują agresywnie bronić. W wyniku kolejnych fauli podobny los spotyka za chwilę również Pawła Murasa, Bartosza Polnika i Wojciecha Pierchałę. Po zdobyciu dwóch punktów za pięć przewinień opuszcza parkiet Błażej Napierała. W ostatnich sekundach trzy razy Krzysztof Kaczmarczyk trafia z rzutów wolnych i Remaag Walker Rybnik wygrywa mecz, a w lidze nie ma już zespołu bez porażki.

W następną niedzielę znów może być ciekawie. O godz. 11.oo zmierzą się Leśna Przygoda – Park Linowy z Radlina z Szarżą Chrobry Jastrzębie, zaś o 15.3o Do ostatniej kropli...Rybnik z Hawajskimi Koszulami Żory. Wszystkie drużyny mają po 9 punktów, dlatego wyniki tych pojedynków na pewno przyniosą zmiany w tabeli. Najłatwiej będzie miała piąta drużyna z 9 punktami, która zmierzy się z Browarami Żory. Zapraszamy na salę MOSiR-u przy ul. Powstańców. Będzie ciekawie.

Hawajskie Koszule Żory - Butimex Inkognito   73 : 65 (28:13, 19:14, 15:17, 11:21)
 Punkty: B.Piasecki-15, Ł.Rutkowski-14, Ł.Kamiński i S.Piasecki po 13 oraz M.Rakoczy-16, F.Kruk-15, P.Grzelczak-10, P.Sajdyk-8.

Leśna Przygoda Rybnik - AKS Leszczyny   86 : 59 (11:16, 24:6, 28:13, 23:24)
 Punkty: M.Grzonka-19, J.Chołuj i J.Szymura po 16, D.Prus-15 oraz Ł.Stokłosa-18, K.Gitner i M.Majewski po 11, P.Majewski-8.

Szarża Chrobry Jastrzębie - Nord Studnik Żory   90 : 78 (265:26, 26:14, 19:21, 19:17)
 Punkty:D.Janiszewski-18, R.Kozielski-17, A.Góra-16, M.Heliosz-15 oraz M.Gołdyka-24, K.Franczuk-19, Z.Narwojsz-13, D.Siciński-8.

SKOK Ziemi Rybnickiej - Browary Żory   101 : 70 (16:22, 25:16, 24:15, 36:17)
 Punkty: W.Trałka-32, S.Binias-28, J.Raszka-18, B.Gliński-8 oraz S.Sałek-25, R.Sawczuk-20, J.Oleniuk- 8, M.Galusek i W.Molitor po 4.

Do ostatniej kropli... - Remaag Walker Rybnik   76 : 83 (19:24, 17:15, 24:20, 16:24)
 Punkty: M.Bober-18, J.Marciniak-17, K.Fojcik-16, T.Szymura-10 oraz P.Bednarek-25, k.Kaczmarczyk-21, T.Gołysz-14, M.Kras-10.