RALK: Miało być bez emocji

2009-02-12, Autor:
Układ meczów czternastej kolejki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki nie zapowiadał wielkich emocji.

Tylko mecz Bezimiennych z drużyną Do ostatniej kropli... mógł mieć ciekawszy przebieg. Wszak drużyny te sąsiadują w tabeli rozgrywek. Ale zanim doszło do tego spotkania na parkiet wybiegły dwie ostatnie drużyny w tabeli.

[MIDTEXT_RYJEK]

Od początku meczu widać było duże zaangażowanie w grze obydwu zespołów. Obie drużyny miały po jednym zwycięstwie, dlatego walka szła o samodzielne dziewiąte miejsce i możliwość nawiązania walki z ósmym zespołem o miejsce gwarantujące udział w play-offach. Od początku pojedynku zarysowała się kilkupunktowa przewaga koszykarzy z Czerwionki, która po pierwszych dziesięciu minutach wynosiła 6 pkt. Kolejne 7 pkt. dołożyli w II kwarcie i gdy wydawało się, że do ustalenia jest tylko rozmiar zwycięstwa, to trzecia kwarta padła łupem najmłodszej drużyny z Rybnika. Sześciopunktowe zwycięstwo w trzeciej kwarcie to jednak wszystko na co było stać rybniczan. Występująca w pięcioosobowym składzie drużyna osłabła w końcówce meczu oddając czwartą kwartę 31:19 i całe spotkanie 90 : 71.

W piątkę przystąpiła również do meczu drużyna z Radlina. Tylko trzecia kwarta przyniosła wyrównaną grę i jednopunktowe zwycięstwo radlinian. Pozostałe trzy kwarty to duża przewaga drużyny ARX i wysokie zwycięstwo tej drużyny.

Emocje i ciekawą grę miał przynieść trzeci niedzielny pojedynek. Przewyższająca wzrostem swoich przeciwników drużyna Do ostatniej kropli... rozpoczęła od niewielkiej przewagi, którą w miarę upływu czasu powiększała. Po pierwszej połowie wyniosła 9 punktów. W trzeciej kwarcie rozpoczął się pościg Bezimiennych, którzy zbliżyli się na chwilę do swych przeciwników, ale po trzech kwartach różnica znów wynosiła dziewięć punktów. Czwarta odsłona  rozpoczęła się dość nerwowo. Gorzej z tym radzili sobie Bezimienni. Za niesportowe zachowanie sędzia ukarał najpierw zawodnika, a następnie ławkę. Od tego momentu drużyna straciła skuteczność gry i przegrała ostatnie dziesięć minut piętnastoma punktami i oczywiście cały mecz.

Mecz AKS Tygodnik RybnickiWSHE-Chrobry od początku przebiegał pod dyktando teamu wodzisławsko-jastrzębskiego. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 26:47. W trzeciej odsłonie rybnicznie zdołali uzyskać tylko pięć punktów przy stracie dwudziestu ośmiu. Po tak wysokim prowadzeniu wodzisławianie przestali praktycznie grać i przegrali czwartą kwartę 37 : 20. Mimo to odnieśli wysokie zwycięstwo 95:68.

Jako ostatni na parkiet wyszli liderzy tabeli Kulturalny Klub i zajmujący czwarte miejsce Antidotum. Wydawało się, że będzie to dość łatwy mecz dla lidera, ale jak się okazało gliwiczanie podyktowali trudne warunki walczącym o piąty tytuł mistrza RALK graczom Kulturalnego Klubu. Po pierwszej części meczu jedenaście punktów przewagi Kulturalnych. W odpowiedzi gliwiczanie wygrywają drugą kwartę 22:16. Druga połowa spotkania to dalej szybka i ciekawa gra obu zespołów. Najpierw znów liderzy zdobywają nieco większą przewagę, ale w ostatniej odsłonie gliwiczanie są lepsi o siedem punktów. W rezultacie gry, w której rybniczanie przez cały czas prowadzili, choć czasem było to tylko kilka punktów, końcowe zwycięstwo po raz czternasty w tej edycji ligi znów należało do obrońców tytułu.

Niedzielne mecze nie przyniosły zmian w tabeli, choć kilka drużyn zmniejszyło odległości punktowe. Do końca rundy zasadniczej jeszcze cztery kolejki, które zapowiadają się bardzo interesująco szczególnie jeśli chodzi o dolną część tabeli rozgrywek.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Youngers Team Rybnik 90:71 (21:15, 24:17, 14:20, 31:19)

SKOK: B.Majewski i W.Trałka po 26, B.Gliński-24, Ł.Hanak-10

YT: M.Jakubiak-20, K.Kruczek i A. Ziółkowski po19, R.Rychlewski-9.

Leśna Perła Radlin – ARX Rybnik 51:80 (7:17, 11:18, 16:15, 17:30)

Perła: Ł.Kamiński-13, M.Gołdyka-11, T.Poręba-10, M.Master-9

ARX: Ł.Gawron-15, M.Grzonka i D.Prus po 13, M.Majewski-12.

Do ostatniej kropli... - Bezimienni Rybnik 79:95 (19:13, 16:13, 19:19, 25:10)

Do ostatniej: J.Marciniak-22, M.Kaczmarek-17, T.Sosna-10, J.Muras-9

Bezimienni: F.Kruk-20, K.Gajos i Ł.Kuruc po 9, J.Motyka-6.

AKS Tygodnik Rybnicki – WSHE-Chrobry 68:95 (14:22, 12:25, 5:28, 37:20)