RALK: Butimex zbyt nerwowy

2011-11-17, Autor:
W ubiegłym tygodniu można było spodziewać się co najmniej dwóch ciekawych spotkań w VI kolejce Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Tylko część tych przewidywań się sprawdziła. W trzecim meczu przewaga zwycięzcy nad pokonanym wynosiła 50 pkt. Nie mógł więc być to ciekawy dla kibiców pojedynek.

Niedziela z koszykówką zaczęła się od spotkania zespołów AKS Leszczyny i Butimex Inkognito Basket Rybnik. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu zespół z Leszczyn rozpoczął od niewielkiej przewagi. Tyle, że w tamtym meczu już od drugiej kwarty zaczęło brakować sił i po dwóch kolejnych odsłonach przewaga rywali była zdecydowana. Wczoraj, mimo że leszczynianie grali tylko w piątkę, pojedynek z rybnickim rywalem był wyrównany przez większość czasu gry. Na początku ostatniej odsłony meczu w szeregi zespołu rybnickiego wkradło się zdenerwowanie, co nie ułatwiało im skutecznej gry. Niesportowe zachowanie i niewłaściwe gesty doprowadziły do sytuacji, w której zawodnik Butimexu w wyniku dyskwalifikacji musiał opuścić boisko. Za chwilę za pięć przewinień drugi z zawodników musiał opuścić parkiet i tak osłabiona drużyna nie była w stanie odeprzeć ataków rywala, który odniósł zasłużone zwycięstwo.

W drugim spotkaniu zmierzyły się Leśna Przygoda-Park Linowy Radlin (były ARX) oraz Szarża Chrobry Jastrzębie (były AHE). Choć obydwa zespoły grają w zbliżonych jak w ubiegłym sezonie składach, to siódma drużyna ubiegłej edycji łatwo pokonała czwarty zespół poprzednich zmagań. W pierwszej połowie jastrzębianie uzyskali 18 pkt. przewagi i potem kontrolowali przebieg gry pozwalając rywalom odrobić tylko połowę przewagi. I choć radlinianie wygrali III i IV kwartę, to całe spotkanie przegrali 78 : 87.

W trzecim pojedynku spotkał się ostatni zespół tabeli z liderem. Oprócz tego, że jeden zawodnik zdobył 40 pkt. to o tym meczu można powiedzieć tylko, że się odbył. Liderzy zdeklasowali rywala pięćdziesięcioma punktami.

Przed niedzielnym spotkaniem zespoły Nord Studnik i SKOK Ziemi Rybnickiej dzielił jeden punkt przewagi. Znając wcześniejszy rezultat pierwszego meczu niedzieli, koszykarze z Czerwionki wiedzieli, że aby nie stracić całkowicie kontaktu z czołówką, muszą mecz z Żorami wygrać. Zabrali się więc ostro do roboty i po pierwszej połowie na tablicy widniało dwudziestopunktowe prowadzenie. Po zmianie stron żorzanie zaczęli odrabiać straty. Niestety sił starczyło tylko na zmniejszenie rozmiaru porażki do jedenastu punktów.

Ostatni mecz kolejki typowany był na najciekawsze spotkanie niedzieli. Jak się jednak okazało, jak to w sporcie, nie wszystko jest do przewidzenia. Zespół rybnicki nie zagrał wczoraj najlepszego spotkania. Rybniczanie nie byli na parkiecie zespołem. Zawiodła też skuteczność rzutowa. Tylko Ksawery Fojcik i Tomasz Szymura uzyskali ilość punktów w okolicy swoich średnich na mecz. Zespół Hawajskich Koszul natomiast zagrał na swoim normalnym poziomie i po czterdziestu minutach gry zanotował swoje piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

AKS  Leszczyny – Butimex Inkognito Basket   81 : 68 (20:17, 15:16, 11:11, 35:24)
 Punkty: K.Gitner, Ł.Kasprzyk i P.Majewski po 17, M.Majewski i Ł.Stokłosa po 15 oraz  F.Kruk-21, P.Grzelczak-10, D.Janik i M.Rakoczy po 8.

Leśna Przygoda Park Linowy – Chrobry Jastrzębie   78 : 87 (11:28, 24:25, 22:20, 21:14)
 Punkty: J.Szymura-20, A.Pojda-15, J.Chołuj i M.Grzonka po 14 oraz R.Kozielski-26, M.Heliosz-15, K.Kruczek-13, D.Janiszewski-10.

Browary Żory – Remaag Walker Rybnik  85 : 135 (18:27, 19:31, 27:32, 21:45)
 Punkty: R.Sawczuk-40, S.Sałek-21, P.Żuralski-9, P.Sikorski-6 oraz P.Bednarek-33, K.Kaczmarczyk-32, M.Kras-28, B.Napierała-10.

Nord Studnik Żory – SKOK Ziemi Rybnickiej   70 : 81 (13:16, 14:31, 24:19, 19:15)
 Punkty:K.Franczuk-21, M.Gołdyka-13, Z.Narwojsz i D.Siciński po 11 oraz W.Trałka-26, S.Binias-22, B.Gliński-9, M.Forajter-7.

Do ostatniej kropli... – Hawajskie Koszule Żory 61 : 76 (12:18, 11:14, 20:27, 18:17)
 Punkty: K.Fojcik-23, T.Szymura-15, J.Marciniak-10, B.Polnik-6 oraz B.Piasecki-24, M.Master-17, Ł.Rutkowski-13, Ł.Kamiński-12.