zamknij

Wiadomości

Quad przestraszył konia. Do akcji wkroczyli strażnicy

2021-03-03, Autor: bf

W miniony poniedziałek dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał zgłoszenie od mieszkańca Rybnika, który widział konia w rejonie ul. Książenickiej. Jak twierdził, zwierzę mogło uciec ze stajni znajdującej się niedaleko Grzybówki. Zwierzę udało się zatrzymać na torach kolejowych.

Reklama

Jak relacjonuje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku, jeden z patroli pojechał we wskazane przez zgłaszającego miejsce, natomiast drugi udał się do właściciela zwierzęcia, by potwierdzić, czy faktycznie koń uciekł ze wskazanej w zgłoszeniu stajni.

- Za koniem cały czas podążała osoba zgłaszająca. Dzięki mężczyźnie udało się złapać konia w pobliżu ul. Podmiejskiej, na torach kolejowych – dodaje.

Na miejscu bardzo szybko pojawiła się właścicielka zwierzęcia, która twierdziła, że koń uciekł wyłamując przęsło ogrodzenia. Zwierzę zostało spłoszone przez przejeżdżający w pobliżu quad.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~zak 2021-03-03 19:54:04

  Hałas to druga po smogu zmora w Rybniku . Policja zdaje się nie widzieć tego problemu. Hałas jest bardzo stresogenny wiedzą to wszyscy mieszkający blisko dróg - czyli większość mieszkańców Rybnika.

  59 10
 • ~Gruby21 2021-03-03 20:02:58

  @zak, 100% racji. Służby w tym mieście zdają się nie widzieć problemu hałasu tak samo jak smogu. Mam wrażenie że normy hałasu dla pojazdów w ogóle nie istnieją. Od czasu powstania RDRP na tej drodze średnio co minutę jedzie jakiś samochód przekraczający normy hałasu - bez tłumika czy z jakimiś dziwnymi ustrojstwami. Kiedy zrobią z tym porządek?

  56 5
 • ~Arteks 2021-03-03 20:23:58

  @zak - tu akurat nie można mieć pretensji ani do policji tylko do... motodominacji. Akurat odnośnie hałasu motoryzacyjnego to nie jest to problem Rybnika - ale każdego budynku położonego przy często uczęszczanej drodze lub koło głównego skrzyżowania. Oczywiście tak jak ty czy @gruby21 oczekiwałbym zmniejszenia ruchu i zmniejszenia hałasu powodowanego przez transport drogowy. Niech cię więc nie dziwi, że w całej Europie zachodniej taki nacisk na rozwój tramwajów, metra, rowerów - każdej alternatywy dla głośnych i niebezpiecznych aut. Zerknijcie na to jak to się robi u innych: https://www.transport-publiczny.pl/mobile/lublana-na-odwyku-od-samochodow-52833.html Jeśli aut jest mniej w centrum - to zmniejsza się ogólny ruch w całym mieście. :) Z bliższych przykładów to Katowice - tam z wielu ulic Śródmieścia wywalono auta przekształcając je w deptaki - mieszkańcy zachwyceni, właściciele sklepów czy placówek gastronomicznych też!

  12 65
 • ~Gruby21 2021-03-04 07:18:03

  @arteks, oczywiście, masz rację ale spójrz, hałas od samochodów rośnie wprost proporcjonalnie do ich prędkości. U nas kontrole prędkości są chyba bardzo rzadkie w centrum. Poza tym, służby chyba też mają coś do gadania w kwestii strefy tempo 30, czy wprowadzania ograniczeń prędkości na poszczególnych drogach i ich egzekwowania. Wielokrotnie jechałem po czeskich i niemieckich autostradach i tam ograniczenia do 100km/h biorą się właśnie tylko z powodów akustycznych. To samo w centrach. Niewiele jest już miast takich jak Rybnik, gdzie praktycznie wszędzie w gęstej zabudowie śródmiejskiej można popylać nocą 60km/h. W praktyce jeżdżą szybciej a służby nie mogą nic zrobić... Szkoda gadać. Dobrze, że temat wywołany na tapetę bo dobrze ukazuje problem. Quady, motocykle, szybkie fury bez tłumików, głośne libacje w centrum czas chyba coś z tym zrobić..

  23 3
 • ~tf2 2021-03-04 09:54:29

  Hałas zależny od prędkości? Myślę, że bardziej od dziurawego tłumika i pojemności. Dlatego stary Ursus przy 5km/h będzie warczał głośniej niż Matiz przy 60km/h.

  14 5
 • ~Gruby21 2021-03-04 14:50:50

  @tf2, powyżej pewnej prędkości hałas emitowany przez opony toczące się po asfalcie jest znacznie wyższy niż normatywny warkot silnika czy szum aerodynamiczny. Polecam poczytać na ten temat. Stąd wiele ograniczeń prędkości w zachodnich miastach i u naszych południowych sąsiadów. Wiele polskich miast też już takie stosuje ale u nas nie widać nawet najmniejszych starań w tym temacie.

  4 5
 • ~Gruby21 2021-03-04 14:53:19

  "Udowodniono, że hałas jest przyczyną przedwczesnego starzenia. W 30 przypadkach na 100 skraca życie mieszkańców dużych miast o ok. 8-12 lat, przyczyniając się m.in. do rozwoju choroby ciśnieniowej, wrzodowej, oraz nerwic. Hałas może być także przyczyną chorób sercowo-naczyniowych – kobiety skarżące się na hałas otoczenia były narażone na o 50% większe ryzyko zawału, zaś mężczyźni, chociaż mniej wrażliwi na hałasy z otoczenia, reagowali gorzej na hałaśliwe miejsce pracy, którego niesprzyjające warunki zwiększały ich ryzyko zawału serca o 30%." Ale kogo to w naszym mieście obchodzi...

  4 3
 • ~TAKI JA 2021-03-04 16:15:14

  "Zwierzę zostało spłoszone przez przejeżdżający w pobliżu quad".
  Co mają zrobić zwierzęta spłoszone przez ślizgające się po Zalewie Rybnickim zwierzęta?
  Gdzie one mają uciekać jak się bawi Homo Sapiens

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 421