Puchar Europy: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak na podium w Heidenheim

Szpadzistki RMKS-u Rybnik nie zwalniają tempa. Nasze zawodniczki wywalczyły trzy medale w Pucharze Europy w niemieckim Heidenheim.

Kolejny znakomity start odnotowały rybnickie szpadzistki w Pucharze Europy kadetek, który tym razem odbył się w niemieckim Heidenheim.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny, gdzie do rywalizacji przystąpiło 219 zawodniczek z całej Europy. Powołania na tę imprezę otrzymały cztery zawodniczki z RMKS-u Rybnik: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka oraz najmłodsza, młodziczka Liliana Porwoł.

Wszystkie rybniczanki pewnie przeszły eliminację grupową. W walkach eliminacji bezpośredniej fenomenalnie walczyły Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak, które spotkały się ze sobą dopiero w półfinale tego największego i bardzo prestiżowego turnieju szpadowego w Europie. Tym razem lepsza okazała się Alicja Klasik, która wygrała z koleżanką klubową 15:13. Kinga zajęła 3. miejsce zdobywając brązowy medal. W wielkim finale na naszą zawodniczkę czekała już Rosjanka Yekaterina Kolbejeva, która pokonała w półfinale swoją koleżankę z reprezentacji Tatianę Guliewą 15:14. W finale, po bardzo wyrównanej walce, dwoma trafieniami wygrała Rosjanka 15:13. Tym samym Alicja Klasik zajęła 2. miejsce zdobywając srebrny medal.

Dwa medale w turnieju indywidualnym rybniczanek to ogromny sukces, tym samym Alicja oraz Kinga przypieczętowały sobie udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Poreczu (Chorwacja) w lutym 2020 roku oraz mistrzostwach świata kadetów w Salt Lake City (USA) w kwietniu 2020 roku.

Aktualnie Alicja Klasik zajmuje 2. miejsce na europejskiej liście szpadzistek, natomiast Kinga Zgryźniak 3.

Bardzo dobrze walczyła również Patrycja Frystacka, która w walce o najlepszą „16” turnieju spotkała się z Włoszką Coforio, srebrną medalistką mistrzostw świata z Torunie z 2019 roku. Po bardzo wyrównanej walce Patrycja przegrała 13:15 zajmując 28. miejsce. Liliana Porwoł wygrała swoją pierwszą walkę z Niemką Stolte 15:13. W drugiej walce przegrała z Rosjanką Valerią Mosiną 10:15 i zajęła 102. miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn. Polska reprezentacja w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (UKS Olimp Lubin) oraz Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice) w tym dniu były nie do zatrzymania. Polskie szpadzistki w drodze do finału pewnie wygrywały swoje mecze. W finale na Polki czekały już Rosjanki, które w walce o finał pewnie wygrały z Włoszkami 45:34.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, a rozstrzygnięcie odbyło się w doliczonym czasie tzw. priorytecie, gdzie liderka reprezentacji Polski, Alicja Klasik, zadała ostatnie trafienie Ianie Bekmurzowej. Tym samy Polki wygrał 45:44 zdobywając złoty medal Pucharu Europy. Na trzecim miejscu uplasowały się Włoszki, wygrywając z drugą reprezentacją Rosji.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 96 - 1 - 1