zamknij

Wiadomości

Pożar w Radziejowie podczas dożynek

2019-09-02, Autor: bf

W czasie, gdy mieszkańcy bawili się w Popielowie na dożynkach, w pobliskim Radziejowie wybuchł pożar. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej i policja. Jak się okazało, ktoś prawdopodobnie podpalił siano. Mundurowi musieli powstrzymać jednego krewkiego mężczyznę.

Jak dowiadujemy się w Komendzie Miejskiej PSP w Rybniku, do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 19.00 na ul. Średniej w Radziejowie.

Reklama

- Pierwsza jednostka straży pożarnej była na miejscu w ciągu w 3 minut. W sumie przybyły 3 auta z JRG – 2 gaśnicze plus jeden operacyjny, dwa zastępy OSP – Popielów i Boguszowice – słyszymy od . ogniomistrza Mariusza Jajusa w PSP Rybnik.

Jak się okazało, na tyłach domu jednorodzinnego w przyczepie paliły się 3 bele siana. Ogień objął też siano pod wiatą.

- Nasze działania polegały na podaniu 2 prądów wody w natarciu na palące się rzeczy oraz podaniu prądu w obronie budynku mieszkalnego, który znajdował się tuż obok. Wyciągnęliśmy następnie tlące się bale, ewakuowaliśmy trzy kozy i sprawdziliśmy pomieszczenia

- słyszymy.

Podczas akcji gaśniczej doszło do nietypowej sytuacji. Jeden z mężczyzn zaczął się agresywnie zachowywać względem osób postronnych.

- W tym czasie w Popielowie trwały dożynki. Na miejscu zdarzenia mogły znajdować się osoby nietrzeźwe. Dowódca mówił, że nie była to łatwa akcja

- dowiadujemy się w od Mariusza Jajusa. Dzielnice Popielów i Radziejów organizują bowiem wspólne święta plonów.

Na miejsce przyjechała policja, która zabrała awanturującego się mężczyznę na komendę. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku mówi, że pod jego wytrzeźwieniu będą prowadzone czynności.

Mundurowi badają też sprawę pożaru w Radziejowie. Okazuje się, że było to najprawdopodobniej podpalenie. Straty szacuje się na około 1 tys. złotych.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Arteks 2019-09-02 11:24:14

  Dożynki powinno się organizować tam gdzie są tereny rolne, a nie w przemysłowych miastach.

  16 85
 • ~polk 2019-09-02 11:53:08

  Arteks faktycznie dozynki5 nie pasują do tych przemysłowych dzielnic. Cztery huty, dwie kopalnie węgla kamiennego, jedna brunatnego, fabryka sprzętu ciężkiego, no i ta stocznia w budowie. Kurcze i gdzie oni tam te plony zbierają?
  A tak na poważnie to widzę, że Cię jeszcze po weekendzie trzyma. Zobacz sobie na Radziejów i Popielów na mapach Google, że to w większości pola i łąki.

  75 6
 • ~exx 2019-09-02 13:16:05

  To że są pola nie znaczy, że ktoś je uprawia. Stoją sobie i zarastają chaszczami. Czekają na drogi dojazdowe, żeby je przekształcić w grunty pod budowę domów.
  Popieram to co napisał Arteks.

  9 48
 • ~PawelE39 2019-09-02 14:40:42

  A kim ty jesteś żeby zabierać głos gdzie dożynki powinny się odbywać ? Ludzie dużo wcześniej obiyle zbierali na Radziejowie niż postawili bloki na nowinach

  40 5
 • ~ 2019-09-02 17:30:38

  do kalendarza należy prowadzić dzień króliczoka, to będzie prawdziwie miejskie święto

  23 5
 • ~Arteks 2019-09-02 17:57:34

  @polk - nie pasują do miast i dlatego wszędzie zostały polikwidowane. W Katowicach też je obchodzono w Kostuchnie i Podlesiu. Wycofał się z nich jeszcze prezydent Uszok pod wpływem krytyki młodych mieszkańców oraz mediów które się śmiały z tego, że nie ma rolników, a obchodzi się dożynki. Co z tego, że są łąki i pola - ilu jest w Rybniku rolników? Mamy kilka tysięcy kolejarzy, kilka tysięcy handlowców, kilka tysięcy pracowników administracji - jakoś o nich się nie pamięta i nie robi się im żadnych świąt. Robi się tym którzy stanowią promil wśród mieszkańców miasta. Niech dożynki obchodzone są na wsiach i tam gdzie są rolnicy a nie w miastach! @ursus - można zrobić święto pieca węglowego. Ty i @palaczzasypowy możecie zostać mistrzami ceremonii. A jako gości zaprosić np. przedstawicieli Korei Północnej, Albanii czy Serbii - krajów gdzie również używa się nadal pieców do ogrzewania. ;) @pawelE39 - jestem mieszkańcem miasta, a to jest mój miejski portal.

  3 30
 • ~ 2019-09-02 20:13:16

  Arteks
  "@ursus - można zrobić święto pieca węglowego. Ty i @palaczzasypowy możecie zostać mistrzami ceremonii. A jako gości zaprosić np. przedstawicieli Korei Północnej, Albanii czy Serbii - krajów gdzie również używa się nadal pieców do ogrzewania. ;)"
  akurat takie święta mamy cyklicznie w mieście i okolicach, bo wna różnych pokazach i targach budownictwa, co jakiś czas można zapoznać się z nowoczesnymi, także węglowymi źródłami ciepła,
  chciałeś mi dogryźć, ale trafiłeś jak kulą w płot, bo tak się składa, że takie kotły jak mój, producent eksportuje nie w te miejsca jakie sugerujesz jakie sugerujesz, tylko takich "zacofanych" krajów jak Irlandia, Francja, Włochy,Węgry Holandia czy Niemcy
  " @pawelE39 - jestem mieszkańcem miasta, a to jest mój miejski portal."
  ani on Twój (chyba że masz w nim udział, co by wiele tłumaczyło), ani miejski

  5 0
 • ~haczyk7 2019-09-02 20:21:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~xxx20198 2019-09-02 20:26:06

  Czy ktoś uważnie czyta ten artykuł?? Ktoś wypalił gospodarstwo a wy kłócicie się na temat gdzie powinny odbywać się dożynki, a gdzie nie...

  11 1
 • ~haczyk7 2019-09-03 16:42:56

  Czy możemy gdzieś zobaczyć usunięte komentarze?

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?
Oddanych głosów: 3944