zamknij

Wiadomości

Powstało biuro poselskie w Czerwionce

Eurodeputowany Bogdan Marcinkiewicz oraz Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek rozpoczęli aktywną działalność w Czerwionce. Od piątku w gminie działa biuro poselskie.

Reklama

Biuro poselskie rozpoczęło swoją działalność 17 czerwca. Od tej pory mieszkańcy Czerwionki będą mieli łatwy dostęp do posłów i ich działań polityczno-społecznych.

- Otwarcia nowego biura poselskiego w Czerwionce ma na celu przybliżenie ludziom tematów europejskich. Chodzi nam o to, by być wśród mieszkańców, bo politykę i działalność trzeba zaczynać od szczebla lokalnego – komentował Bogdan Marcinkiewicz.

 

Biuro poselskie będzie również wykorzystywane jako pomieszczenie dla lokalnych członków Platformy Obywatelskiej. – Myślę, że to dobre miejsce na spotkania młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczno-samorządową – dodaje eurodeputowany.

 

Biuro mieści się w samym centrum gminy, przy ulicy Furgoła 11 i będzie czynne od poniedziałku do piątku.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~inzynier 2011-06-18 08:46:41

  PO co? "ma na celu przybliżenie ludziom tematów europejskich"....wolne żarty.

  0 0
 • ~ 2011-06-18 09:28:36

  -gdzie byli przez ostatnie 3,5 roku ?! Kpina

  0 0
 • ~riko 2011-06-18 09:37:11

  "przyblizenie ludziom tematow europejskich" hahaha - lepiej jak byscie przyblizyli ludziom tematy biedy w regionie !No i koniecznie zatrudnic nalezy sekretarke /znajoma lub z rodziny/ bo to dodatkowa kasa na biuro !!!!!!

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-18 09:42:10

  Śmieszne - wybory się zbliżają to i posłowie wszelakiej maści budzą się z 3,5-letniego letargu. Najgorsze jest jednak to, że za takie bzdurne biura poselskie to my musimy płacić. Ale oczywiście taki poseł-nierób nie szanuje swoich wyborców i ich pieniędzy, szastając nimi na prawo i lewo w celu darmowej (dla nich) promocji własnej persony lub swojego ugrupowania. Żałosne i haniebne.

  0 0
 • ~Jan R. 2011-06-18 12:02:10

  Jaro i inni, dokładnie to samo, za nasze pieniądze, robi jaśnie nam panujący na Rybniku. Wszędzie go pełno, szczególnie w GR, TVT, w folderach np. ostatnio w reklamówce Dni Rybnika, na biletach, a nawet w wyprawkach dla niemowląt. To wszystko, niestety, nas kosztuje. Kwota, jaką dysponują posłowie z budżetu państwa w przeliczeniu na statystycznego mieszkańca Rybnika to ułamek procenta, albo nawet promila naszych pieniędzy wobec szastania na reklamę własnej osoby z naszej krwawicy przez naszego wodza. Ps. dowiedzcie się np. ile kosztuje jedna strona Gazety Rybnickiej, chodzi mi głównie o stronę drugą, ciekawe, czy ktoś oprócz tego kto to pisze i tego kto tam jest na zdjęciu to czyta. Pomnóżcie to razy wszystkie wydania a wyjdzie wam ciekawa sumka.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-06-18 12:37:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-18 13:27:18

  Jan R. - czy przedstawiciele PO mogliby w końcu odnosić się do treści artykułów, a nie przerzucać piłeczki i zmieniać jak zwykle tematu przy każdej wiadomości, która uwidacznia jak miernoty z ramienia PO szastają naszymi pieniędzmi i jak bezproduktywnie działają? Rozumiem, że w PO nie macie odwagi aby ustosunkować się do zarzutów w Waszym kierunku i zawsze musicie zmieniać temat. Według mnie oraz każdej osoby potrafiącej czytać, ten artykuł jest o BIURZE POSELSKIM, a nie o promocji prezydenta miasta. Jeżeli chcecie wraz z Tadeuszem Dybałą wylewać publicznie swoje frustracje na temat samorządu róbcie to np na forum - wtedy każda zainteresowana osoba będzie mogła kliknąć na Wasz wątek, o ile wyda się on dla takiej osoby interesujący. Nie po to pisze się artykuł, żeby dyskusja przenosiła się na zupełnie inny biegun. Co prawda zdaję sobie sprawę z tego, że członkowie rybnickiej PO są z logiką 'na bakier', ale mam cały czas skrytą nadzieję, że takie sprawy jak umiejętność czytania jest w ich przypadku jedną z nielicznych umiejętności, które mogą posiadać (w końcu to w większości humaniści - politologo-nauczycielo-socjolodzy). Chociaż z każdą chwilą coraz bardziej wątpię i w tą umiejętność członków PO. Jak można popierać coś co nie ma spójnego programu, który popieraliby wszyscy członkowie danego ugrupowania? Aktualnie PO, co zresztą widać na każdym kroku w ich populistycznych działaniach, to banda nieudolnych karierowiczów, którzy niczego w życiu nie potrafili dokonać.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-06-18 14:30:21

  jarorybnik666 - od kiedy pisanie prawdy jest frustracją, mam nadzieję że kiedyś Pan się uwolni z więzi. Ponadto komentarz Jana R. jest na temat, to Pan nie jest wstanie powiązać tych faktów. Mnie akurat nie interesuje PO czy PiS interesuje mnie człowiek. Jakby tak w Rybniku któryś z posłów otworzył biuro i troszeczkę zajął się życiem lokalnych ludzi i marnowaniem pieniędzy przez obecnego prezydenta, to byłby jakiś krok w dobrym kierunku. Na pewno takie biuro pochłonęłoby mniej pieniędzy niż promocje za nasze pieniądze prezydenta miasta Rybnika, które notabene nic nie dają lokalnemu społeczeństwu. Co daje matce która urodziła dziecko kocyk i poduszka wraz z życzeniami prezydenta? do parku ma z tym dzieckiem iść spać, jak nie buduje się mieszkań? Niech posłowie w tych biurach mają jakąś kontrolę nad lokalnymi działaczami bo niejednokrotnie ci działacze przekraczają prawo i są poza nim, tak własnie jest w Rybniku.

  0 0
 • ~charlie 2011-06-18 15:00:56

  Bo to trzeba głosować na ludzi, którzy nie daliby możliwości rozdawania kocyków i innych pierdół. Jestem przeciwny takiemu rozdawnictwu i marnowaniu pieniędzy publicznych, więc fajnie by było jakbyście zagłosowali na kogoś kto podobnie jak wy też jest temu przeciwny. Paradoks, ale to, że Fudali rozdaje prezenciki za czyjeś pieniądze wynika wprost z tego, że pozwala mu na to prawo, które jest tworzone m.in. przez posłów PO. Działania Fudalego wynikają z działania posłów PO jakby dziwnie to nie brzmiało. A co do artykułu to ja nie wiem czy oni są tak naiwni czy tak głupi i myślą, że ludzie się nie zorientują o co tutaj chodzi.

  0 0
 • ~mily pan 2011-06-18 16:19:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~inzynier 2011-06-18 17:11:56

  O ten znowu, TeDe na forum.ITo jest ciekawe "..interesuje mnie człowiek, dlatego na przekór Kluzik Rostkowskiej zapisałem się do PJN??
  bo człowiek jest najważniejszy ( hasło PSL u) Chłopeczku od tego pisania wszystko Ci się pokiełbasiło, pomyliłeś partie!!!!

  0 0
 • ~mily pan 2011-06-18 17:38:33

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2011-06-18 18:00:08

  I znowu kasa wpłynie na konto za obsługę biura, przed wyborami trzeba się jeszcze nachapać ...

  0 0
 • ~myk 2011-06-18 18:57:07

  Och, ach, jakie święte miny, jak złożyli łapki na brzuszkach, jeden nawet oczka zmrużył - pewnie już wyobraża sobie tę furę pieniędzy, jaka mu się "należy" za takie biuro. A zauważyliście wzmiankę o "młodzieży zainteresowanej działalnością SPOŁECZNO-samorządową"? Taaaak, młodzi będą zaiwaniać za free, jak chcą się dostać do koryta. I tak koło się zamyka... Chodzi mi w tym moim komentarzu nie o tę akurat konkretną partię, ale o ogólny wydźwięk działalności, jakie prowadzą ogólnopolskie partie, mające gdzieś ten "szczebel lokalny", a myślące tylko o "wielkiej" polityce na Wiejskiej.

  0 0
 • ~Jan R. 2011-06-18 19:30:25

  Jaro, bestio jedna, dlaczego ciągle uważasz mnie za fanatyka PO? Rzeczywiście głosuję na Platformę, bo ze wszystkich fatalnych partii funkcjonujących w Polsce jest wg. mnie najlepsza. Niestety nie dorobiliśmy się systemu politycznego moich marzeń, dla ciekawych od razu wyjaśniam, że nie jest to system demokratyczny. Głosowałem kiedyś na nieboszczyka w wyborach prezydenckich i zawiodłem się bardzo na nim, okazał się on typowym nieudacznym polskim politykiem. Nie mogę głosować na półzabity tandem Jarolech, bo to straszne kalectwo może doprowadzić kraj do przepaści. Po drugie nie mogę się włączać w żałobę po obumarciu połowy organizmu. SLD lub jak kto woli LSD to partia, która powinna zawisnąć na gałęzi historii, dziwię się, że tak się nie stało. Moim zdaniem powinno się to stać choćbyśmy mieli zapłaić za to wysoką cenę. PSL natomiast zrobi dobrze każdemu, kto o to poprosi. Wracając do biur poselskich, tak dokładnie się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że posłowie dostają pieniądze na utrzymanie biura i tak na prawdę g.... mnie obchodzi gdzie te biura otwierają. Z tych wpisów wynika, że lepiej byłoby gdyby rozdali kasę ubogim na placki kartoflane lub brołtzupę, ale nie wiem czy tak mogą. Jaro a tak w ogóle to muszę ci powiedzieć, że znakomita większość biur poselskich i senatorskich (zaryzykuję, że 99%) jest o d... rozbić. Ładna panienki służą w nich do "reprezentowania posła lub senatora", czyli do wypisywania kartek świątecznych dla lokalnych vipów. Pozdrawiam DżejAr

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-18 19:43:26

  -Jan R.- piszesz, że ze wszystkich fatalnych partii, według Ciebie PO jest najlepsza. Wytłumacz mi proszę w czym? Jest to partia zupełnie bez wyrazu, PROGRAMU, pomysłów itp. Jest to aktualnie zbiór karierowiczów od skrajnej lewicy po skrajną prawicę, którzy za politykę biorą się tylko w celu nabicia własnych kieszeni, a nie ze względów idei, które im przyświecają. PO to partia pozbawiona ludzi myślących o przyszłości, mających jakikolwiek pomysł na przyszłość naszego kraju. Nawet takie partie jak SLD czy PiS mają JAKIEKOLWIEK pomysły i wciąż idą w obranym przez siebie kierunku. PO to taka Kluzik-Rostkowska, która zmienia barwy w zależności od tego, w czym będzie jej najwygodniej. Oczywiście zgodzę się co do tego, że zarówno PiS, SLD jak i PSL to beznadzieja polityczna, ale należy do tego samego worka wrzucić również PO, która w mojej ocenie jest najgorszą partią ze wszystkich czterech. Nikt do tej pory w naszej historii nie dokonał tylu błędów w zarządzaniu państwem co niekompetentna ekipa Tuska (nawet Gierek nas tak nie zadłużył). Ja doprawdy nie wiem skąd biorą się jeszcze ci idioci, którzy nadal wykazują chęć poparcia PO - czyżby Polska to faktycznie kraj ludzi nie potrafiących myśleć i analizować najprostszych faktów?

  0 0
 • ~Jan R. 2011-06-18 20:10:59

  Jaro, niestety Polacy to naród, który wybierze każdego celebrytę, jest to smutne, że można mieć znane nazwisko i dostać się do sejmu, senatu, lub do tego durnego parlamentu europejskiego, aż mnie korci, żeby napisać ełropejskiego. Nie bądź naiwny, żadna z obecnych partii nie ma kadr do rządzenia państwem, aż się dziwię, że nikt nas do tej pory jeszcze nie rozebrał. Odnośnie Gierka, muszę ci powiedzieć, że on rzeczywiście znacznie nas zadłużył, ale wtedy były inne parytety walut. On zaczął ten bigos. Tak sobie myślę, że RAś kontestuje tę nieudolność polskiego rządzenia, ale może się mylę. Nie liczę na to, że Tusk nas zbawi, ani na Jarka Kaczyńskiego, ani, nie daj boże, na Napieralskiego, ani na Pawlaka, ale dam jednak sznsę Tuskowi, choćby dlatego, że ma w swoich szeregach takich ludzi jak Jarosław Gowin.

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-18 22:24:42

  -Jan R.- skoro również twierdzisz, że żadna z obecnych partii nie ma kadr do rządzenia państwem, dlaczego upierasz się przy wyborze PO? Tego nie potrafię pojąć. Piszesz dodatkowo, że dasz szansę Tuskowi - ten człowiek miał już 4 letnią szansę, którą zmarnował. Za jego błędy przyjdzie co gorsza płacić nam oraz naszym dzieciom i być może nawet wnukom. Wytłumacz mi jak można być tak naiwnym, żeby popierać ponownie coś co ewidentnie się nie sprawdziło? To tak jakbyś kupił najtańszy, beznadziejny chiński samochód, który jest częściej w serwisie niż go użytkujesz - kupiłbyś ponownie taki samochód? Myślę, że żadna osoba o zdrowych zmysłach by tego nie zrobiła ponownie. Tak samo jest z wyborem PO - sam byłem głupi wierząc w nich i jak największy naiwniek zagłosowałem 4 lata temu na PO, ale w życiu nie popełnię ponownie tego błędu. Człowiek myślący ma pewną umiejętność - uczenia się na błędach. Nie wiem tylko czemu tak wiele osób w Polsce nie posiadło tej umiejętności...

  0 0
 • ~ 2011-06-19 15:55:01

  ~jarorybnik666 Przecież TY co 4 lata popełniasz błędy głosując kolejno na poszczególne partie, które są g... warte i po jednych pieniądzach, oni są wszyscy tacy sami, tylko patrzą na swoje kieszenie olewając innych.

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-19 20:59:53

  -Lucas- być może popełniam błąd, ale zawsze jednokrotnie. Nie popełniam tego samego błędu ponownie, dlatego też nie zagłosuję już na PO. Oni dostali już ode mnie szansę 4 lata temu. Całkowicie mnie zawiedli i w swoim aktualnym, żałosnym i nieradzącym sobie z problemami składzie nigdy już nie dostaną mojego głosu. Poczekam na listy kandydatów RAŚ, UPR albo Zielonych, tym razem im dam szansę, niech się wykazują. PO już się wykazało - niekompetencją, karierowiczostwem i brakiem pomysłów. W końcu trzeba powiedzieć dość tym darmozjadom.

  0 0
 • ~ 2011-06-20 15:38:55

  ~jarorybnik666, innym zarzucasz, że nie piszą w temacie, a co Ty robisz ? Co nas obchodzi, na kogo będziesz głosował. I tak wszyscy wiedzą, że jesteś na garnuszku PiS-u. Twoje bajdurzenie o RAŚ, UPR i Zielonych nikogo nie przekona. Wszyscy wiedzą, komu służysz.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3462