zamknij

Wiadomości

Europoseł o roku swojej działalności

2010-10-09, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Walka o zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu, podkreślenie roli węgla kamiennego, szybka kolej i ograniczenie emisji dwutlenku węgla - to tylko niektóre tematy, jakimi zajmuje się europoseł Bogdan Marcinkiewicz.

Reklama

Bogdan Marcinkiewicz podczas specjalnej konferencji prasowej dzielił się z dziennikarzami efektami swojej rocznej pracy w Parlamencie Europejskim. Zaprezentował też nowy wygląd swojej strony internetowej.

Europoseł jest członkiem dwóch komisji: ITRE (Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii) oraz TRAN (Komisja Transportu i Turystyki). W pierwszej z nich walczył m.in. o zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu dla Polski na wypadek kryzysu na rynkach wschodnich. Przekonywał również do tego, że bardzo istotną rolę w produkcji energii wciąż odgrywa węgiel, którego w Polsce nie brakuje. - Coraz więcej państw lobbuje za węglem. Mam na myśli Hiszpanię i Niemcy. Dla Polski i dla mnie ten temat także jest niezwykle istotny, w końcu pochodzę ze Śląska – mówił Bogdan Marcinkiewicz.


Innym ważnym tematem, który nie jest obojętny europosłowi, jest gaz łupkowy. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

Druga komisja, w której działa Marcinkiewicz, odpowiedzialna jest m.in. za szybką kolej, która ma powstać w Polsce do 2020 roku. - Ważnym elementem tego projektu jest terminal w Sławkowie. Szeroka kolej z dalekiego wschodu nie może omijać Polski. Będę intensywnie o to zabiegał. Stawiam sobie to za jeden z priorytetów – powiedział europoseł.


Marcinkiewicz zapowiedział, że w kolejnym roku sprawowania mandatu eurodeputowanego będzie zajmował się głównie sprawami ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~a 2010-10-09 11:43:55

  mam fajny temat do walki, ale to trzeba sie ruszyć ze stołka.

  Panie, przejedz sie pan po Rybniku i zobacz pan jak ludzie w domach palą śmieci, palą wszystko co da się spalić.
  w domach jest średnio po 6 osób, babcia, dziadek, rodzina +2,
  i zobacz pan jakie oni maja kosze przed domami? są to pojemniki praktycznie zawsze 120 litrowe, wywożone raz na miesiąc, albo na telefon. CO to ma byc?
  taka rodzina produkuje min. 400 litrów odpadów.
  pokazać książeczki wywozu, mandaty,
  a potem maja raka i inne syfiaste choroby.

  0 0
 • ~cige 2010-10-09 12:52:31

  Te, reader idź się leczyć kablu jeden. A do samego panana foto - raczej przypadkowy wybór tylko ze względu na to samo nazwisko głupawego yes!yes!yes! - i tylko tyle, sprytny pomysł starosty, ale się śmietanka peło złościła aż do rozpuku, ale to tylko o samych wyborcach świadczy i to z naszego miasta jeszcze.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-09 20:22:12

  Totalny niewypal,facet zostal skojarzony z nazwiskiem bylego premiera a ze mamy tepych wyborcow skad taki wynik ze chlop jest PE

  1 0
 • ~latajacyholender 2010-10-09 21:24:17

  nie da się go oceni . Bo to człowiek Nikt! Tak jak PO ,pusta bańka.Czy ktoś słyszał jego wypowiedzi na żywo? wie o czym mówię.
  Szkoda gadać.Panie pośle jak pan jeszcze raz wystartuje do mikrofonu ,żeby coś powiedzieć to proszę nauczyć się czegoś na pamięć .niech pan nie idzie na żywioł bo potem trzeba się wstydzić.Ludzie słuchają, nie wszyscy są zaślepieni Platformą ( tam każda głupota przejdzie bez echa)

  1 1
 • ~drpedros 2010-10-09 21:41:35

  zgadzam się z bogdann55 - tylko poprzez skojarzenie z nazwiskiem go wybrali, był chyba 17 na liscie ale ludzie na niego załosowali. żenujące jest (rzenujące) to, że świadomość wyborców jest taka jaka jest. znam ze słyszenia opinie na jego temat i chyba nie zasłużył na ten zaszczyt bycia eurodeputowanym ...................

  0 1
 • ~wojtek_jj8 2010-10-10 09:00:06

  Panie Marcinkiewicz! Proszę o podanie konkretnych spraw, które zostały przez Pana załatwione. Z jednej sprawy, z której może Pan być zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany, to CETUS. Gratuluję wykorzystania pieniędzy publicznych w rozwój własnej firmy. Przypomnę zaangażowanie w to przedsięwzięcie urzędników na szczeblu ministerialnym, lokalnym i urzędu górniczego.

  0 0
 • ~JKM2010 2010-10-10 16:04:18

  "Przez nazwisko znanego i lubianego byłego premiera miałem być "dostarczycielem punktów", okazało się, że zdobyłem ostatni mandat do europarlamentu, naprawdę jestem mile zaskoczony - tymi słowami Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz skomentował swój sukces.
  Myślę, że przewodniczący wyciągnie konsekwencje za ten numer z nazwiskiem. To demoralizuje partię od środka. Zdarzyło się nam to nie pierwszy raz - mówi nam osoba zaangażowana w wybory PO na Śląsku."
  źródło: http://www.rp.pl/artykul/2,317182_Marcinkiewicz_do_europarlamentu_.html
  :D

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-10 17:51:42

  @bogdan - nie przesadzaj z tym Marcinkiewiczem premierem - który od kilku już lat jest bardziej kojarzony z Izabel niż z dawnym premierowaniem. Moim zdaniem jeśli biznesmen zostaje politykiem tak jak ten Marcinkiewicz ze Świerklan to lepiej niż jeśli politykami zostają osoby bez żadnych osiągnięć. Ja mu dobrze życzę!

  0 0
 • ~ 2010-10-10 17:52:12

  W PO same "gwiazdy"! Jak niby inaczej kłamca i oszust, eskpert od CUDów zostałby płemiełem?

  0 0
 • ~WENUS 2010-10-10 18:30:26

  Bardzo was proszę piszcie po polsku bez błędów. Jeden z was niech sobie kupi klawiaturę z polskimi literami. A tak na marginesie Pan Bogdan Marcinkiewicz nie jest najlepszym mówcą, ale może się nauczy jak będzie trzeba. O wiele ważniejsze jest to co mówi, a nie jak mówi. Znam jednego głównego mówcę z Rybnika, który płynnie gada, można powiedzieć niczym Ziobro, ale jak się temu przyjrzeć z bliska co gada to zawsze wychodzi z tego nic, czyli totalny bełkot, tak bym też tego Gadama nazwała - Bełkot.

  0 0
 • ~ 2010-10-10 19:05:37

  Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie tego artykułu :"..... będzie zajmował się głównie sprawami ograniczenia emisji dwutlenku węgla." http://www.rp.pl/artykul/230987_Czlowiek_nie_ma_nic_do_klimatu_.html

  0 0
 • ~Q100sz 2010-10-11 09:18:17

  @WENUS - jeśli zwracasz komuś uwagę na popełniane błędy, to bądź tak uprzejmy (uprzejma) i sam (sama) do zasad pisowni się stosuj. W naszym języku, zwracając się do kogoś bezpośrednio, piszemy np. "Was" a nie "was" - na Twą stylistykę natomiast opuszczam litościwą kurtynę milczenia... :)))

  0 0
 • ~tommi 2010-10-11 12:22:31

  Arteks, ale ja własnie robiłem sondę w najbliżyszm środowisku zaraz po wyborach, bo sam byłem zaskoczony, to muszę Ci powiedzieć, że własnie tak było jak pisze bogdann, dowiedziałem sie też w jaki sposób trafił "do polityki". Przypadek sprawił, że tak się stało jak się stało. Przypadek też sprawi, że coś z tego będzie.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 562