Piłkarze ROW-u walczyli w Jarocinie do ostatniej minuty

2011-10-30, Autor:
W 17. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował w Jarocinie z Jarotą 3:3.

Na półmetku sezonu piłkarze ROW-u wybrali się do Jarocina na mecz z Jarotą. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą Jarota podwyższyła na 2:0. Po zmianie stron bramkę kontaktową strzelił Marek Gładkowski. Wtedy jednak kolejnego gola strzelili gospodarze. ROW jednak nie załamał się i dążył do wyrównania. Otuchy w poczynania rybniczan dodał gol Jarosława Wieczorka w 75. minucie. Opór w dążeniu do celu nie poszedł na marne, gdyż w ostatniej minucie do bramki rywala ponownie trafił Gładkowski. Tym samym piłkarze ROW-u wywieźli z Jarocina cenny remis 3:3.

Za nami połowa sezonu II ligi. Na czele tabeli znajduje się GKS Tychy (34 punkty), który o 2 punkty wyprzedza Miedź Legnica, Chojniczankę Chojnice i Chrobrego Głogów. Piąta w tabeli jest Bytovia Bytów (30 punktów). Piłkarze ROW-u jak na razie zdobyli 15 punktów (3 wygrane, 6 remisów, 8 porażek) i plasują się na piętnastej pozycji. Tyle samo punktów ma Bałtyk Gdynia, a o jeden mniej – Zagłębie Sosnowiec. Tabelę zamyka Nielba Wągrowiec (12 punktów), która, co ciekawe, wygrała w 7. kolejce z liderem GKS-em Tychy 1:0.

Warto dodać, że piłkarze z Rybnika jako jedyni w dotychczasowych 17 kolejkach nie wygrali na boisku rywala. Rybniczanie również, razem z Czarnymi Żagań, stracili jak na razie najwięcej bramek – 33.

W tym roku zostaną rozegrane jeszcze 3 kolejki rundy rewanżowej. Piłkarze prowadzeni przez Ryszarda Wieczorka zmierzą się w nich z Chojniczanką Chojnice (wyjazd; pierwszy mecz ROW przegrał 1:4), Zagłębiem Sosnowiec (dom; w Sosnowcu ROW przegrał 0:4) i Nielbą Wągrowiec (wyjazd; na boisku w Rybniku padł remis 0:0).

Jarota Jarocin - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:0)

Bramki dla ROW-u: Marek Gładkowski (59, 90), Jarosław Wieczorek (75)

17. kolejka - 29-30 października:

GKS Tychy - Czarni Żagań 1:1
Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 4:1
Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:3
Miedź Legnica - Calisia Kalisz 3:0
Jarota Jarocin - Energetyk ROW Rybnik 3:3