Piłkarze na kolanach

2007-11-04, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Na boisku w Skoczowie przegrali z Beskidem 0:3.

Przez czternaście kolejek IV ligi podopieczni Franciszka Krótkiego byli niepokonani. Pogromcą bardzo dobrze spisującej się w tym sezonie rybnickiej drużyny okazał się Beskid, który od początku sezonu znajduje się w czołówce tabeli. Na boisku w Skoczowie zdecydowanie lepszy mecz rozegrali gospodarze, którzy bez większych problemów poradzili sobie z bezradną drużyną gości. Wszystko mogło wyglądać inaczej, gdyby w 5. minucie Grzegorz Dzięgielowski z kilku metrów trafił do pustej bramki. Niestety chwilę później było już 1:0 dla gospodarzy. Mocnym strzałem z około 16 metrów popisał się Paweł Stalmach i nie dał szans Michałowi Buchalikowi. W 27 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Gola zdobył Marcin Kondzielnik.

W drugiej połowie Energetykowi ROW nie udało się zmienić losów spotkania. Na domiar złego trzeciego gola zdobyli skoczowianie. Drugą bramkę w tym meczu strzelił Stalmach. Tym samym rybniczanie przegrali 0:3 i była to ich pierwsza porażka w tym sezonie. Porażka tym bardziej dotkliwa, że z bezpośrednim rywalem w walce o awans. Pomimo przegranej Energetyk ROW nie stracił pierwszego miejsca w tabeli. Szansy na objęcie fotelu lidera nie wykorzystał Pniówek, który zaledwie zremisował z Polonią Łaziska. Mistrzem pierwszej rundy zostali zatem rybniczanie. Nie oznacza to jednak końca emocji w tym roku. Jeśli pogoda dopisze, zostaną rozegrane awansem dwa mecze rundy rewanżowej. Rywalami Energetyka ROW będą Polonia Łaziska (10. listopad - wyjazd) i GKS II Jastrzębie (17. listopad - dom).

Beskid Skoczów – Energetyk ROW Rybnik 3:0 (2:0)

Bramki: 15 min. Stalmach - 1:0, 27 min. Kondzielnik - 2:0, 71 min. Stalmach - 3:0.

ROW: Buchalik - Mitura, Reclik, Nowak, Bogdan (51' Procek) - Kuś (60' Tomiczek), Kostecki, Jary, Dzięgielowski (57' Piełka), Kubisz (70' Kruczek) - Buchała.

Beskid: Trojanowski - Zaremski (72' Łacek), Hudek, Sornat, D.Ihas - Kondzielnik (78' Kotrys), Adamek, Szczyrba, Stalmach - Prusek (88' A.Ihas), Zdolski (80' Tkocz).

Sędziował: Michał Zając (Katowice).