Pierwsze zwycięstwo

2008-08-10, Autor:
W inauguracyjnym meczu w III lidze piłkarze Energetyka ROW Rybnik pokonali Koszarawę Żywiec 2:1.

Adam Procek (z prawej)

otworzył wynik w meczu

z Koszarawą.

Pierwszy mecz w nowej III lidze rybniczanie wygrali 2:1. Zwycięstwo to nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie zobaczyliśmy wyrównany mecz. Blisko zdobycia gola był Energetyk ROW. Strzał na bramkę oddał jednak przypadkowo obrońca z Żywca. Piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gola mógł zdobyć również Grzegorz Dzięgielowski. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości strzelił jednak bardzo niecelnie.

Nieporadność napastników ROW-u zdenerwowała obrońcę – Adama Procka. W 70. minucie wbiegł w pole karne i wykorzystał podanie Artura Jaśkiewicza. Piłka po jego strzale zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki: – Ostatni raz strzeliłem dla ROW-u chyba trzy lata temu. Wtedy trenerem był Piotr Piekarczyk – komentował po meczu Procek. Uskrzydlony zdobyciem bramki ROW poszedł za ciosem i już 3 minuty później prowadził 2:0. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Tomasza Kusia strzałem głową podwyższył Roland Buchała. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Koszarawy zdobył Damian Stolarczyk. – Szkoda, że straciliśmy bramkę. Cieszymy się jednak z pierwszych trzech punktów. W tym sezonie chcę strzelić 14 bramek. Jak mi się to uda, będę bardzo szczęśliwy – mówił Buchała.

Zwycięstwo Energetyka ROW z Koszarawą było pierwszym w historii meczów tych drużyn na stadionie przy ulicy Gliwickiej. Rybniczanie zdobyli pierwsze trzy punkty w rozgrywkach III ligi. Przegrali natomiast faworyci – Ruch RadzionkówOrłem Babienica 1:2 i Rozwój KatowiceLZS Krasiejów 0:2. Warto również zwrócić uwagę na porażkę u siebie Beskidu SkoczówRuchem Zdzieszowice 1:2.

Energetyk ROW Rybnik - Koszarawa Żywiec 2:1 (0:0)

Bramki: 70 min. Procek - 1:0, 73 min. Buchała - 2:0, 92 min. Stolarczyk - 2:1.

Energetyk ROW: Skrocki - Procek, Jary, Pacholski, Jaśkiewicz (81’ Krótki) - Kuś, Żyrkowski, Sałek, Szatkowski (68’ Janik) - Dzięgielowski, Buchała (90’ Mitura).

I kolejka III ligi (grupa opolsko-śląska)

LKS Silesius Kotórz Mały - Victoria Chróścice 1:0
LZS Fa Rajfel Krasiejów - Rozwój Katowice 2:0
BKS Stal Bielsko - Biała - GKS Pniówek Pawłowice 1:1
Walka Makoszowy - Skalnik Gracze 2:1
Beskid Skoczów - Ruch Zdzieszowice 1:2