2007-03-06, Autor:
Siatkarze rozegrali kolejną rundę spotkań Amatorskiej Ligi Siatkarskiej. Emocji jak zawsze nie brakowało.

27.02   wtorek 19.00
Leon Internet Radlin 2:3 TKKF Piaski

Jeśli ktoś chciał zobaczyć jak można przegrać wygrany mecz to mógł dzisiejszego wieczoru wybrać się na mecz Leon - Piaski. Pierwszy set dla Leona do 22, drugi do 14. Po dwóch przegranych setach Piaski pokazały charakter i trzy kolejne sety należały do nich. Tym samym Leon zaprzepaścił szansę na pierwszą czwórkę i pozostała walka o miejsca 5-8... Sędzia Dariusz Taterka ocena ... (AS)

28.02   środa 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 Albion Team Rybnik

Po walce ale 3 - 0… W setach do 22, 23 i 19. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (A)

1.03     czwartek 18.00
Domel Rybnik 3:0 Artus Żory

Pierszy set spotkania ARTUS Żory - DOMEL Rybnik pokazał, kto w meczu jest faworytem. Wygrana 25:11 pozwoliła przewidzieć dalszy przebieg meczu. Zawodnicy DOMELA świetnie zagrali zagrywką, siejąc seriami spustoszenia w szeregach ARTUSA. Do tego prawie 100% skuteczność ze środka i pewny atak lewym skrzydłem. Domelowcy pokazali o co będą walczyć w tym sezonie. W setach do 11, 22 i 22. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (TG)

27.02
Rafbol Żernica 3:0 UKS Czuchów (walkower)

Niestety Czuchów oddał mecz walkowerem! Chyba jakieś problemy organizacyjne dopadły młodą ekipę z Czuchowa...

2.03     piątek 18.00
Fox Pszów 3:2 Salus International

W setach do 22, -22, -21, 17 i 13. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5 (A)

AZS Rydułtowy 1:3 ANT Szkoła Języków Obcych

Pierwszy set to dużo błędów własnych po stronie gości wskutek czego Rydułtowy spokojnie wygrywają pierwszego seta. Set drugi ANT zaczął od wypracowania sobie kilku punktowej przewagi, którą utrzymał do końca seta. W trzecim secie goście grają jeszcze lepiej niż poprzednim, AZS ma problemy z rozegraniem piłki, co "Mrówki" bezlitośnie wykorzystują. Ostatni set, to najbardziej zacięta partia w tym spotkaniu. Drużyny wymieniały się prowadzeniem, ale żadna z ekip nie mogła odjechać na więcej niż na 2 pkt swojemu rywalowi. W końcówce AZS prowadził już 23:21, jednak przerwa dla gości pozwoliła im się sprężyć i goście doprowadzili do stanu 24:23 i mieli pierwszego meczbola. ANT wygrał mecz wykorzystując dopiero 5 piłkę meczową. Ostatecznie ANT osłabiony brakiem 3 podstawowych zawodników wygrywa mecz 3:1 i inkasuje kolejne 3pkt na swoje konto. W setach 25:21, 22:25, 19:25,27:29.  Sędzia ... ocena 5 (GW)

Jedynka Jankowice 3:0 Kamień Rzędówka

Mecz miał jednostronny przebieg. Drużyna gospodarzy cały czas kontrolowała przebieg gry. Momentami drużyna przyjezdnych potrafiła odrobić znaczne straty punktowe dzięki przestoją gospodarzy. Jednak doświadczenie wzięło górę. Jedynka włączała drugi bieg w decydujących momentach każdej partii. W drużynie gospodarzy kluczową rolę odegrała świetna zagrywka odrzucająca przeciwnika od siatki. Na pochwałę zasługuje libero z Kamienia.  Sędzia Damian Borkusewicz ocena 3 (B)

27.02   wtorek 18.30
LKS Zabełków Dream Team 2:3 Strzelec Gorzyczki

Mistrzostwa gmin nadgranicznych jak na derbowe spotkanie przystało bardzo zacięte... Sędzia Grzegórzek Michał ocena 4 (A)

28.02   środa  20.00
Żernica II Team 1:3 Team Golejów

Pierwszy set dosyć łatwo dla drużyny z Golejowa 25:19, drugi set podobny do pierwszego i wygrana Golejowa 25:22. W trzecim secie nastąpiły roszady w drużynie z Golejowa i niestety  przegrana po przewagach 27:25. W decydującym o zwycięstwie secie powrót do wyjściowego składu i gładkie zwycięstwo 25:17 Trzeba podkreślić, że drużyna z Żernicy bardzo ciepło przywitała drużynę z Golejowa na jednej z najlepszych sal na jakich rozgrywane są mecze amatorskiej ligi siatkowej. Sędzia Mariusz Lupczyk ocena 4 (ZR)

Young Team 0:3 Power Team Wilcza

Nie pomogła nawet własna hala... Sędzia Ludmiła Trybuś ocena 6 (A)