Konsekwentnie na zero

2007-08-12, Autor:
W pierwszym meczu tego sezonu piłkarze Energetyka ROW Rybnik pokonali Polonię Łaziska 2:0. Już w środę kolejny mecz. Rywalem rybniczan będą rezerwy GKS-u Jastrzębie.

Tomasz Kuś w końcówce

meczu był faulowany,

jednak sędzia nie podyktował

rzutu karnego.

Początek meczu z Polonią należał do rybniczan. Niestety brakowało precyzji w wykończeniu akcji. W 26 minucie najbliższy pokonania bramkarza był Roland Buchała. W sytuacji sam na sam strzelił prosto w Rafała Franke. Chwilę później groźne strzały oddali Grzegorz DzięgielowskiPiotr Pacholski. Pierwszy z nich uderzył tuż nad bramką, drugi trafił w poprzeczkę. Jednym z kluczowych momentów meczu była 41 minuta. Na 30 metrze błąd popełnił Gabriel Nowak, któremu uciekł Marcin Charęza. Rybniczanin próbował ratować sytuację, jednak był zbyt wolny i sfaulował napastnika gości, który miał przed sobą tylko bramkarza. Sędzia podyktował rzut wolny, a Nowak za nieczyste zagranie ujrzał czerwoną kartkę. Kilka minut później zakończyła się pierwsza połowa. – W szatni trener powiedział nam, że mamy zagrać z tyłu konsekwentnie na zero, a z przodu na pewno uda się coś strzelić – komentował wydarzenia z przerwy Kamil Kostecki.

W końcówce meczu

ofensywniej zagrał obrońca

Rafał Mitura.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Szymon JaryGrzegorz Piełka. Boisko opuścili Grzegorz Bogdan i Buchała: - Dobrze się czułem i szkoda, że trener musiał zmienić jednego napastnika. Akurat padło na mnie – mówił Buchała, który palił się do gry obserwując poczynania kolegów. Na początku drugiej połowy lekką przewagę uzyskali goście, których na ziemię sprowadził Kamil Kostecki. Pomocnik Energetyka ROW strzelił z 35 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Frankego. Bramkarz gości tylko odprowadził piłkę wzrokiem. - W dotychczasowej karierze to najładniejsza bramka, jaką strzeliłem – cieszył się Kostecki. Od tego momentu rybniczanom urosły skrzydła i osiągnęli zdecydowaną przewagę. Kibice zastanawiali się, czy to aby na pewno Polonia grała z przewagą jednego zawodnika. W ciągu kilku minut dogodne sytuacje zmarnowali Tomasz Kuś, Piełka i Kostecki. Piłkarze Energetyka ROW dopięli swego w 71 minucie. W polu karnym Mariusz Szymik zaatakował Jarego, który trochę teatralnie przewrócił się na murawę. Sędzia wskazał na wapno, a gola z 11 metrów zdobył Kuś. To już był koniec Polonii, która nie potrafiła skonstruować żadnej akcji. Rybniczanie nadal atakowali, ale często łapani byli na spalone. W końcówce meczu faulowany w polu karnym był Kuś, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy gości: - To dla mnie skandal, że sędzia nie podyktował karnego po ewidentnym faulu na Kusiu – denerwował się trener Franciszek Krótki. Na szczęście nic się już nie zmieniło i Energetyk ROW pokonał Polonię Łaziska 2:0.

W drugiej połowie

wyróżniającym się piłkarzem

był Tomasz Kuś.

- Z punktu widzenia psychologii to bardzo ważne zwycięstwo. Chłopcy przekonali się, że można wygrać mecz grając w dziesięciu – mówił szczęśliwy Krótki. - Można jednak było wygrać dużo wyżej – dodał trener. Rzeczywiście rybniczanie zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Na szczęście solidnie zagrała obrona, o którą było najwięcej obaw przed sezonem.

W kolejnym meczu Energetyk ROW zmierzy się w Jastrzębiu z rezerwami GKS-u. Jeszcze rok temu w ekipie jastrzębian występował Buchała: - Jeśli trener postawi na mnie, to chciałbym się pokazać w środę z jak najlepszej strony, żeby nie zawieźć naszych kibiców – powiedział były napastnik GKS-u. Początek meczu w Jastrzębiu 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Energetyk ROW Rybnik- Polonia Łaziska Górne 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Kostecki (55), 2:0 - Kuś (71-k).

Żółte kartki: Bogdan, Dzięgielowski, Mitura

Czerwona kartka: Nowak

Sędzia: Damian Rachwalski (Częstochowa)