Porażka młodziczek młodszych

2004-11-10, Autor:
Trzeciej porażki w tym sezonie doznały koszykarki RMKS-u Rybnik. Tym razem po kiepskiej grze przegrały w Gliwicach z miejscowym ŁTS-em 52:62.

Po kilku wyrównanych minutach gry kilkupunktową przewagę wypracowały sobie miejscowe zawodniczki, które minimalnie wygrały 1 kwartę 14:12. W drugiej partii do tego wyniku dołożyły jeszcze 6 punktów i na przerwę schodziły prowadząc 32:24. W drugiej części meczu rybniczanki zaczęły systematycznie odrabiać straty i wygrywając 3 kwartę 18:10 doprowadziły do remisu. Początek ostatniej kwarty należał również do rybniczanek, jednak po chwili boisko za 5 przewinień musiała opuścić najlepsza zawodniczka RMKS-u w tym spotkaniu Malwina Szymik, co zdopingowało miejscowe do walki, a rybniczankom podcięło skrzydła. Mnożące się błędy w obronie, jak i w ataku sprawiły, że to ŁTS został zwycięzcą tego meczu.
    W ekipie RMKS-u kompletnie zawiodły najwyższe w zespole Justyna Chrobok i Sonia Moszkowicz, które zdobyły w sumie tylko 2 punkty.

ŁTS Gliwice - RMKS Rybnik 62:52 (14:12, 18:12, 10:18, 20:10)

RMKS Rybnik: Malwina Szymik 18, Natalia Przekop 15 (2x3), Ania Gołyźniak 9 (1x3), Oliwia Kabzińska 4, Patrycja Siebel 2, Justyna Chrobok 2, Paula Szymczyk 2, D.Lubszczyk, M.Jaruszewska, J.Kaczorowska, M.Zientarska, S.Moszkowicz.