zamknij

Wiadomości

Nietypowa intencja w parafii. Możecie pomodlić się na mszy za Michaela Jacksona

2024-01-16, Autor: 

Jeżeli jesteście fanami twórczości Michaela Jacksona, możecie pomodlić się za jego duszę. W środę po południu w jednej z knurowskich parafii odprawiona zostanie msza święta w intencji tego amerykańskiego muzyka. Żart? W żadnym razie!

Reklama

Wierni są przyzwyczajeni do tego, że na rozpoczęciu mszy świętej słyszą informację od księdza, w jakiej intencji jest ona sprawowana. Najczęściej modlimy się za zmarłych członków rodziny, małżonków w którąś już rocznicę ślubu, czy solenizantów. Trafiają się jednak „perełki”, które mogą wywołać zaskoczenie. Portal iKnurów.pl wrzucił niedawno grafikę, przesłaną przez ich Czytelnika. Dowiadujemy się, że jutro o 17:00 w pewnej knurowskiej parafii wierni będą modlili się za Michaela Jacksona, który zmarł w 2009 roku. Komentarze internautów były różne:

- No cóż.... nie zdziwiłabym się, gdyby to był jedyny fan na świecie, który pomyślał o zmarłym w ten sposób . Musi być bardzo głębokiej wiary, za co podziwiam.

- Zawsze wiedziałam, że nasz farorz to równy gość. Ale, że aż tak?

- Coś mi się wydaje, że to będzie najbardziej oblegana msza w Knurowie

- No i git spoko intencja.

- Za Rammsteina też się pomodlą? Za ile już płacę

- Taka intencja to bardzo dobry pomysł. Jezus zbawił wszystkich i zna życie każdego z nas i nikogo nie potępią, ale staje zawsze po naszej stronie i przychodzi z pomocą naszej duszy przez dobre serca ludzi

- Ktoś do mnie dołączy? Wybiorę się na tą mszę jestem bardzo ciekawa, bo intencja bardzo nie typowa

Czytając ogólnopolskie media dowiadujemy się, że chodzi o parafię pw. św. Antoniego z Padwy w Knurowie-Krywałdzie. Chcieliśmy sprawdzić listę intencji, ale co ciekawe – informacji nie było na serwerze. Telefonu nie odbiera też od nas proboszcz tamtejszej parafii. Więcej dowiadujemy się w samej Archidiecezji Katowickiej.

„Ważne, by intencja była godziwa”

Ks. Tomasz Wojtal, Kanclerz Kurii Metropolitalnej rozmawiał na ten temat z proboszczem knurowskiej parafii.

Osobiście też mnie ta intencja zaskoczyła. Zastanawiałem się, czy przypadkiem nie jest to jakaś prowokacja. Okazało się jednak, że nie. O tę intencję rzeczywiście poprosiła pewna osoba, która poczuła potrzebę modlitwy za artystę. Zgodnie ze starą tradycją Kościoła nic nie stoi na przechodzie, by odprawiać mszę świętą także za niekatolików. Ważne, by intencja była godziwa, a więc by zakładała dobro dla tej osoby. W tym przypadku chodzi o zbawienie duszy. Eucharystia rozumiana jako źródło łaski na dla wierzących największą wartość – wyjaśnia ks. Tomasz Wojtal.

Proboszcz każdej parafii może jednak odmówić przyjęcia intencji.

Tak się stanie, jeżeli dana intencja nie zakłada realizacji dobra. Nie można zamówić mszy, by komuś przydarzyło się na przykład jakieś nieszczęście – dodaje przedstawiciel Archidiecezji Katowickiej.

Co ciekawe, w historii kościoła w województwie śląskim zdarzyła się podobna, niecodzienna intencja. Sytuacja zdarzyła się nawet nie tak dawno temu.

W katowickiej katedrze odprawiona została msza święta w intencji reprezentacji Polski w piłce nożnej o powodzenie w meczu z Czechami – wspomina nasz rozmówca.

Co to tym myślicie? Wybierzecie się na mszę za Michaela Jacksona?

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Lu_Ke Sky_Walker 2024-01-16
  14:37:10

  18 8

  Ciekawe czy sam M.Jackson by sobie takiej mszy życzył skoro NIE był Katolikiem lecz nie praktykującym Świadkiem Jehowy?

 • ~Czerwony88 2024-01-16
  16:01:38

  18 7

  Za towarzysza Lenina też można?

 • ~Moneta 2024-01-16
  16:26:40

  14 4

  1. Anglosasi maja bardzo mala pule nazwisk - Michael Jackson to bardzo pospolite imie i nazwisko. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke facebooka - biorac pod uwage polska migracje mogl to byc Michael Jackson maz Bozeny.
  2. Jesli to trolling to raczej byla to msza o nawrocenie pedofilow.

 • ~romcost 2024-01-16
  17:34:45

  6 1

  Tak sobie myślę, może za Romana Kostrzewskiego by dać na mszę???

 • ~lewysierpowy 2024-01-16
  18:00:36

  5 2

  " Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie; mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono"
  ( J 5,16)

 • ~master4k 2024-01-16
  19:06:23

  16 17

  Msza za pedofila? W sumie nic nowego. Po tych modłach ma mu się polepszyć, czy o co chodzi? On już bardziej nie wyblaknie.

 • ~nutytyty 2024-01-17
  07:57:17

  7 5

  Podatek trzeba wprowadzic ksiedzom to juz nie beda tacy dowcipni.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4073