Niespodziewane wyniki w RALK

2009-01-30, Autor:
Trzynasta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki upłynęła pod znakiem zaciętych i interesujących pojedynków i niespodziewanych wyników. W tabeli rozgrywek miejscami zamieniły się dwie drużyny. W tabeli najlepszych strzelców również nastąpiły zmiany miejsc.

Jako pierwsi na parkiet wyszli BezimienniAKS Tygodnik Rybnicki. W tym zaciętym meczu obfitującym w wiele szybkich i ciekawych akcji, od samego początku nieznaczną przewagę uzyskał zespół AKS-u. Trzypunktowa przewaga z pierwszej kwarty utrzymała się do połowy meczu. Przewaga zespołu z Leszczyn to rosła, to znów malała. W pewnym momencie trzeciej kwarty wynosiła tylko dwa punkty. Jednak później zawodnicy Tygodnika Rybnickiego jeszcze przyspieszyli oraz coraz skuteczniej zagrali w obronie, co pozwoliło im osiągnąć końcowy sukces.

W meczu trzeciej i siódmej drużyny w tabeli, faworytami wydawali się być podopieczni trenera Grzonki. Jak się później okazało, sześcioosobowy skład nie był w stanie stawić czoła dziesięcioosobowej drużynie Do ostatniej kropli... . O ile w pierwszej połowie meczu gra była jeszcze wyrównana i zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem ARX-u, to druga należała już w pełni do przeciwników. Czternaście punktów przewagi w trzeciej i sześć w czwartej kwarcie dało zasłużone zwycięstwo drużynie Do ostatniej kropli... .

Leśna Perła miała za przeciwnika najmłodszą drużynę ligi i choć obie drużyny stawiły się tylko w sześcioosobowych składach, to zwycięstwo graczy z Radlina wydawało się pewne. Od pierwszej kwarty uzyskali oni nieznaczną przewagę, którą systematycznie powiększali i po końcowym gwizdku sędziów na tablicy wyników widniał wynik 63:86. Warto odnotować kolejne sześć „trójek” prowadzącego w klasyfikacji na najlepszego rzucającego za trzy punkty. Krzysztof Franczuk ma na swym koncie już 55 celnych trafień.

Gliwiczanie spod znaku Antidotum Rybnik nie mieli większych problemów z pokonaniem teamu z Czerwionki, który lekki opór postawił tylko w drugiej kwarcie wygrywając ją trzema punktami. Wysokie zwycięstwa w pierwszej i czwartej odsłonie przyniosły zdecydowane zwycięstwo Antidotum.

Trybuny ożywiły się nieco, gdy na parkiet wyszły drużyny lidera i wicelidera RALK. Po pierwszym meczu tych zespołów, wygranym przez lidera czternastoma punktami, WSHE-Chrobry liczył na rewanż i zabranie jednego punktu Kulturalnemu Klubowi. Mecz zaczął się od prowadzenia wiceliderów, którym dość długo to prowadzenie udało się utrzymywać. W połowie drugiej kwarty lider dogonił przeciwnika, a następnie objął kilkupunktowe prowadzenie. Walka punkt za punkt trwała do połowy czwartej kwarty. Kilka szybkich akcji R.Schinske, P.Bednarka i A.Renera pozwoliła powiększyć przewagę i odnieść zwycięstwo.

Bezimienni Rybnik – AKS Tygodnik Rybnicki 61:73 (16:19, 16:16, 17:21, 12:17)

BR: G.Marciniak-16, F.Kruk-12, R.Grzybek-11, A.Wiwatowski-7

AKS: S.Strzelecki-19, Ł.Stokłosa-16, Ł.Kasprzyk-11, T.Cebula i A.Furmanek po 7.

ARX Rybnik – Do ostatniej kropli... Rybnik 61:79 (19:20, 20:17, 10:24, 12:18)

ARX: M.Kras-18,Z.Wranik-14, M.Grzonka-13, J.Chołuj-10

Do ostatniej: B.Polnik-20, J.Marciniak-14, K.Fojcik-13, J.Muras i R.Pietrasik po 9.

Youngers Team Rybnik – Leśna Perła Radlin 63:86 (11:14, 14:18, 19:28, 19:26)

YT: A.Ziółkowski-32, M.Jakubiak-21, B.Bugla i B.Kuczera po 4

LP: K.Franczuk-31, L.Uryga-16, M.Gołdyka-15, M.Łuczak-12, Ł.Kozikowski i J.Wańczura po 6.

Antidotum Rybnik – SKOK Ziemi Rybnickiej 102:65 (29:12, 20:23, 23:18, 30:12)