Niespodzianka Dwunastki

2007-03-22, Autor:
Najwięcej emocji w kolejnej serii spotkań Amatorskiej Ligi Siatkarskiej przyniosły mecze w II lidze.

Wyniki na dzień 16 marca 2007 - 24 termin

12.03   poniedziałek 19.30
Beer Team Rybnik 3:0 Leon Internet Radlin

Pierwszy set gładko dla gospodarzy. Drugi już na przewagi, ale to co działo się w trzecim to prawie bajka: Leon prowadził już 23:18 i przegrał do 23... W setach do 21, 24, i 23. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5 (A)

15.03   czwartek 19.15
Albion Team Rybnik 2:3 Tomex Brenna

Po ładnym i zaciętym meczu wygrywa Tomex. W piątym secie do 13... Sędzia ... ocena 4 (A)

15.03   czwartek 18.00
Domel Rybnik 3:1 Beer Team II Rybnik

Mogła być niespodzianka, w czwartym secie na przewagi... Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (A)

ANT Szkoła Języków Obcych 2:3 Dwunastka Rybnik

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. Jednak faworyci nie zawsze wygrywają... Set otwarcia wygrywają goście. W drugiej partii "Mrówki" wzięły się do roboty i wysoko wygrały seta, głównie poprzez dobry atak i blok. W trzeciej partii gospodarze objęli na początku prowadzenie, którego nie oddali do końca seta, mimo ambitnej pogoni Dwunastki. Czwarta partia, była najbardziej zaciętą odsłoną tego meczu. Żadna z drużyn nie potrafiła objąć wyraźnego prowadzenia. W końcówce goście prowadzili 21:20, by za moment przegrywać 21:22. Po chwili znowu jednak prowadzili 23:22, a po kolejnych 2 akcjach 24:23. Pierwszą piłkę setową ANT wybronił. Jednak w kolejnej wymianie, najdłuższej w całym meczu, znowu dają znać o sobie błędy i Dwunastka ma drugiego setbola, którego szybko wykorzystuje i doprowadza do 5 seta. W Tie-breaku, gospodarze nie mieli za dużo do powiedzenia, błędy w kluczowych momentach gry uniemożliwiały podjęcie walki z Dwunastką. W setach 24:26, 25:18, 25:23, 24:26, 9:15. Sędzia Krzysztof Paszek ocena 2 (GW)

16.03   piątek 18.00
AZS Rydułtowy 2:3 UKS Czuchów

Zacięty pojedynek w Gaszowicach... Sędzia Wojciech Bugdol ocena 6 (A)

Fox Pszów 3:1 Top Ten Rybnik

W setach do -24, 11, 13 i 15. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5 (A)

Jedynka Jankowice 3:2 Power Team Wilcza

"1 set. Przebiega w 100% pod dyktando gości. Gospodarze grają ospale, nie kończą wielu piłek, brak asekuracji, co Wilcza wykorzystuje niemiłosiernie punktując zagrywką, set 15-21. 2 set. Przebudzenie gospodarzy. Lepsza gra w obronie jak i na zagrywce. Set dość wyrównany, jak się później okazało był to przedsmak prawdziwych emocji. 25-21. 3 set. Walka pkt za pkt. Wiele spektakularnych obron jak i wiele błędów. Walka do upadłego o każdą piłkę. Ciągła 3-4 pkt przewaga gości. Dopiero w końcówce Jedynka dochodzi rywala, gra na przewagi. Niestety po błędzie w ataku set dla przeciwnika. 24-26. 4 set. To ogromna mobilizacja gospodarzy. Gra o być albo nie być w tym meczu. Kluczową rolę odegrała tutaj zagrywka stacjonarna w wykonaniu Jedynki. Kilka niewymuszonych błędów własnych przeciwnika i set dla nas. 25-19. 5 set. Goście zaczynają od mocnego uderzenia. Później sytuacja wraca do normy i gospodarze niesieni zwycięstwem w partii 4-tej nie dają odebrać sobie zwycięstwa w całym meczu. Walka na całego. Set obrazuje przebieg całego spotkania. Do momentu zmiany stron 8-6 dla gospodarzy.. ciągła 1-2 pkt przewaga na rywalem, w końcówce zanosiło się na kolejny set na przewagi, Wilcza dochodzi do stanu 13-13, robi się gorąco. Kolejny raz zagrywka stacjonarna odgrywa kluczową rolę, błąd przeciwnika w przyjęciu i kolejny raz w 5cio setowej potyczce JEDYNKA GÓRĄ

Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4 (B)

14.03   środa  20.00
Żernica II Team 3:2 Strzelec Gorzyczki

Mecz w bardzo nerwowej atmosferze, dla niektórych zawodników (z drużyny Strzelca ) aż za bardzo - należała się kartki, ale chodzi o dobrą grę i zabawę przede wszystkim... Sędzia Robert  Plaskuda ocena 2 (S)

15.03   czwartek 18.30
Kamień Rzędówka 3:2 LKS Zabełków Dream Team

Wyrównany pojedynek młodych drużyn... Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 5 (A)

Young Team 0:3 Team Golejów

Golejów wygrywa 9 - mecz z rzędu i zostaje samodzielnym liderem 3 ligi.  W setach 11:25, 16:25, 16:25. Sędzia Michał Kubiczek ocena 6 (ZR)