Coraz bliżej V liga

2007-06-07, Autor:
Energetyk ROW Rybnik przegrał na własnym stadionie z zespołem BKS Stal Bielsko-Biała 1:2.

Rzut wolny wykonuje Wojciech Reclik

Rzut wolny wykonuje Wojciech

Reclik

Od początku spotkania piłkarze Energetyka ROW grali ospale i bez pomysłu. Wykorzystali to goście. W 4. minucie, po ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Andrzej Skrocki sparował piłkę wprost pod nogi Suchowskiego, a ten strzelił gola na 1:0. Po stracie bramki obraz gry nie zmienił się. W dalszym ciągu atakowali piłkarze z Bielska. Pierwszą groźną sytuację rybniczanie przeprowadzili w 12. minucie. Jednak po minięciu bramkarza Stali Grzegorz Piełka nie trafił w piłkę. Dwadzieścia minut później idealną okazję do zdobycia gola zmarnował Marcin Wodecki. W 35. minucie Artur Jaśkiewicz zagrał ręką przed własnym polem karnym. Po strzale zawodnika Stali z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Gałgana. Ten, strzałem do pustej bramki, podwyższył na 0:2. Sześć minut po stracie drugiego gola piłkarze ROW-u oddali pierwsze groźne uderzenie w światło bramki, jednak piłka wpadła wprost w ręce bramkarza gości.

Po przerwie gospodarze wykazywali więcej chęci do gry, jednak w dalszym ciągu brakowało wykończenia. W 73. minucie dobrą akcją popisał się Kamil Kostecki, ale jego strzał „na raty” wybronił bramkarz gości. Dwie minuty później do pustej bramki nie trafił napastnik BKS-u Marcin Smarzyński. W 88. minucie po faulu na Pawle Matochniejczuku sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na gola zamienił Wodecki.

Nie zawiedli jak zawsze kibice
Przy słabej grze rybniczan, na pochwałę zasłużyli jedynie kibice, którzy zaprezentowali wspaniałą oprawę i nieustający doping.

Piłkarze Energetyka ROW, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek czwartej ligi, zajmują 6. miejsce w tabeli. Od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie 3 punkty. Przy planowanej reorganizacji rozgrywek zagrożona spadkiem jest już drużyna, która zajmie 7. lokatę. Podopieczni Pawła Kaszycy mają tylko jeden punkt przewagi nad siódmą w tabeli Odrą II Wodzisław. Niestety planowana walka o awans do III ligi może przerodzić się w walkę o utrzymanie w IV lidze. Ostatnie dwa mecze, z Gwiazdą w Skrzyszowie i Przyszłością Rogów w Rybniku, zadecydują o tym, czy rybniccy piłkarze spędzą kolejny sezon na boiskach IV czy V ligi.

Energetyk ROW Rybnik - BKS Stal Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

Bramki: 4 min. - Suchowski (0:1), 36 min. - Gałgan (0:2), 89 min. - Wodecki (1:2).

Energetyk ROW: Skrocki, Tomiczek (78' Kaczmarczyk), Krzysztoporski, Piekarczyk, Dzięgielowski, Reclik, Wodecki, Piełka (69' Jary), Nowak, Kostecki, Jaśkiewicz (51' Matochniejczuk)

BKS Stal: Bułka, Profic, Góral, Stemplewski, Suchowski, Kasiński, Piwkowski (75' Gębala), Duda, Lech (59' Bulandra), Czak (82' Papatanasiu), Gałgan (70' Smarzyński)