zamknij

Wiadomości

Na wyniki wyborów w regionie jeszcze poczekamy. Nieoficjalnie: W. Piecha senatorem

2015-10-26, Autor: ww
Wciąż trwa liczenie głosów w Okręgowej Komisji Wyborczej w Rybniku. Najwcześniej wyniki wyborów w naszym regionie poznamy koło południa. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zwycięstwo w wyborach do Senatu Wojciecha Piechy jest przesądzone.

Reklama

Wyniki wyborów w naszym okręgu wyborczym znalibyśmy już rano, gdyby nie pomyłki członków poszczególnych obwodowych komisji wyborczych, którzy musieli poprawiać nadesłane protokoły. - Aktualnie blokuje nas brak poprawionego protokołu z jednej z komisji obwodowych w Jastrzębiu. Niestety, członkowie niektórych obwodowych komisji wykazali się brakiem odpowiedzialności - powiedziała nam przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w Rybniku, sędzia Elżbieta Gawlik.W efekcie, wyniki wyborów w naszym regionie najwcześniej poznamy około południa.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zwycięzcą wyborów do Senatu w naszym regionie może czuć się już kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Wojciech Piecha, który zdecydował wygrał z Franciszek Kurpanikiem z Platformy Obywatelskiej w większości obwodów.

Zobacz powyborcze komentarze, które w niedzielę wieczorem zebraliśmy w sztabie rybnickiego PiS-u:

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 12

Tagi: wybory 2015

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Jan R. 2015-10-26 10:34:41

  No cóż tak to jest jak Bolesław Piecha stworzył parlamentarną rodzinę. Sam, że przypomnę zwolennikom PiS, jest europosłem, a teraz jego brat zostanie senatorem. Ciekawe ile jeszcze rodzeństwa do ulokowania w ciałach kolegialnych ma pan Bolesław?

  37 0
 • ~siwy_rybnik 2015-10-26 10:36:31

  Wyniki wyborów w pełni trzeba uszanować. Co ciekawe, wynik do Senatu pokazują bezsens jednookręgowych okręgów wyborczych. Tak na prawdę ludzie ciągle sugerują się partią, a nie kandydatem. Po części można to zrozumieć, gdyż w interesie partii jest wystawianie w tym momencie nie więcej niż jednego kandydata, czyli partia nie daje nam wyboru. Też to można zrozumieć, gdy wystawiając 2 kandydatów, głosy pomiędzy nimi mogą rozłożyć się po równo, a więc do Senatu może wejść wtedy ktoś trzeci. Bezsens wynika z tego, że mało który członek danej partii ma szanse znaleźć się na liście wyborczej do Senatu. Kogo wystawił PIS? Nie trudno odgadnąć. Czy mamy do czynienia z człowiekiem, który ciężką pracą doszedł do tego, aby zostać wystawionym jako kandydat do Senatu czy wystawiony został człowiek, będący członkiem rodziny jeden z ważniejszych polityków PIS-u, tj. Bolesława Piechy? Niech każdy sam sobie odpowie czy Pan Wojciech Piecha do tego doszedł ciężką pracą czy poszedł na skróty dzięki wpływom ojca? Szanując wyniki wyborów, przykład ten pokazuje z jak wielką demagodią władzy mamy do czynienia w naszym kraju. Nieważne czy wygra PO czy PIS czy ktoś inny, powszechnym standardem jest stosowanie znajomości oraz osobistych wpływów aby "przepchać" własnego kandydata. A to tylko świadczy o tym, że partie (bez wyjątku) mają ludzi za idiotów, dbają liczy się "kolesiostwo" oraz swój interes. Jeśli promuje się człowieka po znajomości, to nie daje to realnych nadziei na lepszą przyszłość kraju.

  35 0
 • ~siwy_rybnik 2015-10-26 10:41:33

  Jeśli coś powyżej przekręciłem to nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z kolesiostwem czy jak to nazwał - kolega wyżej - "rodziną parlamentarną". Brat czy syn bez znaczenia, Wojciech Piecha na listę PIS-u do Senatu nie trafił dzięki ciężkiej pracy, tylko dzięki wplywom Bolesława Piechy. A ludzie chcąc głosować na PIS do senatu nie mieli nikogo innego do wyboru. Tak się niestety w Polsce robi "interesy" - nie liczy się ciężka praca, liczą się układy, wpływy. Oczywiście problem nie dotyczy tylko tej jednej partii czy naszego regionu, po prostu politycy mają nas za idiotów.

  31 0
 • ~ 2015-10-26 10:43:35

  ~siwy_rybnik - jednomandatowe okręgi wyborcze maja sens. Wygrywa kandydat a nie partia. Ale faktem jest że Polska musi się do tego przyzwyczaić. W obecnych wyborach - nie było za bardzo w kim wybierać do senatu.

  12 0
 • ~ 2015-10-26 11:00:25

  @siwy_rybnik
  Nie partie decydują o tym, że wystawiają tylko jednego kandydata do Senatu, tylko Kodeks wyborczy. Tutaj raczej trzeba próbować ożywić doły partyjne i zdemokratyzować wyłanianie kandydatów.

  8 0
 • ~adrian_hd 2015-10-26 11:04:08

  Zycze smacznego Koledze ktory opycha sie darmowymi przekaskami na drugim planie podczas wypowiedzi w. piechy

  6 0
 • ~rybnikus 2015-10-26 11:20:23

  Napiszcie jeszcze, że Piecha sam się wybrał więc wybory w Rybniku są bez sensu.

  7 0
 • ~ 2015-10-26 11:28:35

  Jak mówiłem Boże chroń nas przed takimi ludźmi jak Wojciech Piecha gdziekolwiek w władzach. Przecież każdy kto zna tego człowieka to mówi, że on ma inteligencje na poziomie przedszkola. Och ludzie, ludzie

  10 0
 • ~orient 2015-10-26 11:41:39

  @Dybała, jeśli inżynier Piecha ma inteligencję przedszkolaka to strach pytać o twoją inteligencję... Tak dobrze i miło jest na portalu jak ciebie tu nie ma. Ten wynik wyborczy PiS mnie nie cieszy, ale jeszcze bardziej smuci powrót twoich wypowiedzi bo reprezentujesz najniższy z możliwych poziomów.

  0 8
 • ~ 2015-10-26 11:49:08

  orient - tylko facet, który nie zna W.P może pisać takie głupoty. Ja nie komentuję wyniku PiS, tylko konkretnego faceta. Co do reszty Twojej wypowiedzi, nie będę się wypowiadał, gdyż jest chamską krytyką, która daje tylko obraz jakim Pan jest człowiekiem.

  2 0
 • ~piotr0904 2015-10-26 11:49:09

  Ten to swój zadek zawsze wciśnie

  7 0
 • ~ 2015-10-26 12:03:47

  Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy na mnie i gratulacje dla zwycięzców!

  8 0
 • ~siwy_rybnik 2015-10-26 12:45:43

  Nie jestem ani zwolennikiem PO ani PIS-u, jednakże w pełni szanuję wyniki wyborów - z góry nie należy przekreślać zwyciężców. Kwestia nominacji partyjnych do Senatu mnie zawiodła. Czy może ktoś wyjaśnić mojej osobie co Wojciech Piecha wielkiego osiągnął na rzecz miasta oraz regionu, że przypadł mu "zaszczyt" kandydowania na senatora z ramienia PIS-u? Czy oprócz "nazwiska" posiada ten Pan jeszcze równie wielkie osiągnięcia? Nie trzeba być zwolennikiem PIS-u, aby znając lokalne struktury tej partii z łatwością dostrzec kilku członków tej partii z naszego okręgu, którzy dla Rybnika oraz okolic zrobili znacznie więcej dobrego (poza "nazwiskiem") niż Pan Wojciech Piecha? Nie przeszkadza mi zwycięstwo PIS-u, jednakże jako świadomy obywatel nie wierzę, że w naszym kraju znacząco poprawi się standard życia typowego "kowalskiego", w sytuacji, gdy nawet przy wskazaniu kandydatata na senatora głównym kryterium okazały się znajomości, wpływy Bolesława Piechy. Piszę o tym, gdyż po objęciu władzy PIS będzie obsadzał ludzi w państwowych spółkach. W tej sytuacji może dochodzić do jeszcze większego "kolesiostwa", gdyż są to tzw. "gorące krzesła". Co gorsza, dotychczasowym prezesom itd. spółek państwowych trzeba będzie zapłacić wielkie odprawy. W skali kraju będą to kwoty liczone w dziesiątkach, a może nawet setkach milionów zł. A to oznacza tylko tyle, że z powodu wysokich odpraw np. pracownicy spółek państwowych nie będą mogli liczyć na podwyżki płac.

  12 0
 • ~rybnikus 2015-10-26 12:53:43

  Te, "siwy", ile masz latek, że nie pamiętasz co robiła sitwa z PO przez ostatnie 8 lat?

  0 4
 • ~chris25 2015-10-26 13:00:16

  Juz sie zaczelo rozliczanie PiS z obietnic wyborczych po 25 X , moze najpierw rozliczycie PO z 8 lat rzadow.

  0 0
 • ~Eberhard Mock 2015-10-26 13:54:33

  @up: teraz to się dowiemy, że PO zostawiła Polskę w takim stanie, że realizacja obietnic wyborczych jest na razie niemożliwa (będą gotowe hasła na następną kampanię za 4 lata) i w związku z tym trzeba jednak PO rozliczyć, czyli po ludzku mówiąc zemścić się. Wypełni się zatem scenariusz, którzy przewidywali wszyscy nie dający się omamić hasłami: 500 zł na dziecko, wyższa kwota wolna od podatku, wyższe płace minimalne, niższy wiek emerytalny, precz z imigrantami (widział kto gdzieś jakiegoś Syryjczyka?) itp. Hasła są dobre na wejście do sejmu, bo jak mawiał klasyk: "ciemny lud to kupi". I kupił :) Jak zwykle.

  12 0
 • ~rob78 2015-10-27 17:42:51

  ~Eberhard Mock: eee tam przecież nie mogą nic zwalać na PO:) Bo przecież wiedzieli, że Polska jest w ruinie, wiedzą jakie jest zadłużenie, jak "stoją" finanse państwa, a mimo to naobiecywali to o czym piszesz. Od paru tygodni wmawiają ludziom, że są świetnie przygotowani do rządzenia, mają świetnych fachowców, wymachują gotowymi ustawami, wiedzą skąd na te obietnice zdobyć kasę (biliony, nie miliardy:). No to teraz czekamy na spełnienie obietnic hehe. No chyba nie wierzysz, że, taki prawy, sprawiedliwy i uczciwy PIS mógł w uja zrobić swoich wyborców? A może lepiej, żeby jednak tych obietnic nie spełnili....

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3998