Na szczycie lepszy Domel

2006-11-03, Autor:
W kolejnej serii spotkań Amatorskiej Ligi Siatkówki interesująco było w meczu niepokonanych drużyn grupy A – Domelu i Albionu Team Rybnik.

Wyniki na dzień 27.10.2006 r. - 6 termin

grupa A

23.10   poniedziałek 18.00
Team Golejów 0:3 Leon Internet Radlin

Mecz przebiegał w atmosferze fair play. Sędzia zawodów nie miał wiele do roboty, w wątpliwych sytuacjach zawodnicy obu drużyn przyznawali się do błędów, do dotknięcia piłki, siatki. Leon zwyciężył w 3:0 w punktach do 21, do 16 i do 17. Drużyna z Golejowa to fajny zespół, jednak brakuje im 2 może 3 osób, które byłyby w stanie przyjąć zagrywkę i pograć coś w polu. Atak to za mało, żeby wygrywać w siatkówkę. Leon zagrał spokojne, bez fajerwerków spotkanie, które wystarczyło na dzisiejszych rywali. Prawdziwy test już za tydzień z Domelem. Sędzia Bogdan Skupień ocena 5 (AS)

23.10   poniedziałek 19.00
Dwunastka Rybnik 3:1 Strzelec Gorzyczki

Gospodarze, którzy prowadzili przez całą pierwszą odsłonę meczu, nie potrafili się skupić w końcówce i przegrali wygranego już seta. Tak więc zrobiło się niespodziewane prowadzenie gości. Kolejne sety to już  pewne (choć nie bez walki) wygrane gospodarzy. Sędzia Agata Kawulak ocena 2 (RC)

24.10   wtorek 19.30
Albion Team Rybnik 1:3 Domel Rybnik

Domel traci seta! A mogła być i niespodzianka. Oba zespoły pokazały sporo dobrej siatkówki, Domel wygrał dzięki zimnej krwi, doświadczeniu i znakomitej organizacji gry... pierwsze trzy sety zacięte choć końcówki 1 i 3 wyraźnie dla spokojnie grających swoje faworytów, w drugim secie Albion nie pozwolił uciec przeciwnikom i na przewagi rozstrzygnął seta na swoją korzyść. Czwarty set to wielki błąd menadżera gospodarzy, niepotrzebna zmiana ustawienia i w konsekwencji chaos na parkiecie, koniec marzeń. Mecz na przyzwoitym poziomie, dużo kombinacji w ataku, dobra gra blokiem, genialna momentami obrona po obu stronach... jedyna różnica to fakt że ALBION nie wykorzystał 80% kontrataków, Domele wprost przeciwnie... W setach do 21, -25, 22, 18. Sędzia Czesław Fojcik ocena 5 (DP)

Beer Team Rybnik 3:2 Artus Żory

Jak przystało na pojedynek pomiędzy weteranami Ligi, emocji nie brakowało… Pierwsze dwa sety do 23 dla Artusa. Beer Team popełnił masę błędów w odbiorze i zepsuł straszną ilość zagrywek - po prostu za nerwowo! W drugim secie Artus przegrywał już 22:19 ale dzięki dobrej grze blokiem odwrócił losy seta. W setach trzecim i czwartym nastąpiła absolutna zmiana sytuacji, w Beerach zmiana wystawiacza i łatwe zwycięstwa do 12 i 16. Piąty set grany z przewagą gospodarzy, ale w końcówce dzięki czterem zepsutym zagrywką zrobiło się nerwowo - do 13. Sędzia Andrzej Szruba a na lini Mikołaj ocena 5. (A)

27.10   piątek 18.00
Young Team 0:3 Fox Pszów

Faworyci tego spotkania nie zawiedli swoich sympatyków, lecz trzeba przyznać, że nie było tak prosto... Young Team namieszał trochę w nastrojach Pszowian grając na totalnym luzie, z uśmiechem na twarzy... Mecz mógł się podobać... Young Team musiał uznać wyższość klasy i doświadczenia przegrywając kolejno w setach do 17, 23 i 22. Sędzia Edyta Pielas ocena 5 (BB)

Power Team Wilcza 0:3 ANT Szkoła Języków Obcych

Początek meczu to gra punkt za punkt, ale w połowie seta ANT wypracował przewagę 6-7 pkt. W końcówce Power Team rzucił się do odrabiania strat, ale "Mrówki" skutecznie odparły ten atak wygrywając seta. Set drugi to zdecydowana przewaga gości w ataku i zagrywce, nie pozwolili na wiele gospodarzom, wygrywając seta do 13. Set to najbardziej zacięta odsłona tego spotkania. ANT zbytnio się rozluźnił, w wyniku czego gospodarze objęli kilkupunktowe prowadzenie. "Mrówki" proszą o czas i zaczynają odrabiać straty poprzez dobrą grę blokiem i zagrywką. Warto dodać, że w tym secie, ANT po raz pierwszy objął prowadzenie przy stanie 24:23. Ogólnie cały mecz rozegrany w duchu fair play i przyjacielskiej atmosferze. W setach do 22, 15 i 23. Sędzia Gerard Ogierman ocena 6 (GW)

25.10   środa 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 TKKF Piaski

Niestety nie udała się Piaskom wyprawa do wicemistrza, drużyny Świerklany Żywiec Zdrój. Fatalna gra w przyjęciu, brak koncentracji nie pozwoliły na urwanie choćby seta rywalom (a było blisko w 2). Spotkanie ogólnie na przeciętnym poziomie bo za dużo błędów było po obu stronach siatki (choć w Piaskach więcej). Gratulujemy zwycięstwa i czekamy już na rewanż! W setach do 18, 23 i 18. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5 (RG)

Top Ten Rybnik 1:3 TKKF Mors Jastrzębie

Wizyta TKKF MORS w Rybniku przyniosła gościom stratę pierwszego seta w rozgrywkach tej edycji Ligi. Zaczęło się od mocnego uderzenia TKKF MORS. Pierwszy set gładko wygrany do 15. Drugi już z lekkimi problemami, ale wygrany do 21. W trzecim, goście myśleli już chyba o powrocie do domu i niestety zostali sprowadzeni przez TOP TEN na Ziemię przegrywając tę partię do 26. Set ostatni już z maksymalną mobilizacją wygrany do 20. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (ŁS)

25.10   środa 19.00
TKKF Mors Jastrzębie 3:0 Beer Team II Rybnik

Na półmetku etapu grupowego rozgrywek Ligi drużyna z Jastrzębia zajmuje w swojej grupie pewnie I miejsce. Nie zmienili dzisiaj tego goście z Rybnika. Druga drużyna BEER TEAMu została rozjechana przez "towarowy pociąg z węglem (Jastrzębskim)". Wprawdzie tempo jazdy tego składu nie jest tak imponujące jak "IC", ale mimo ciężaru i ilości wagonów w "towarowym", przejechał on gładko do rundy rewanżowej rozgrywek eliminacyjnych. Dziś w setach do 19, 15, i 18.  Sędzia Zygmunt Wierzbicki ocena 5 (ŁS)