zamknij

Biznes

Modernizacja targowiska zakończona z małym opóźnieniem

2013-09-19, Autor: Dominika Kuśka
Z małym poślizgiem dobiegła końca modernizacja rybnickiego targowiska. Kilkudniowe opóźnienie nie powstało jednak z winy wykonawcy.

Reklama

Przypomnijmy, na początku czerwca ruszyła długo oczekiwana modernizacja Targowiska Miejskiego w Rybniku. Remont objął wyburzenie budynku usługowego oraz przebudowę i wymianę nawierzchni na części placu targowego (czytaj więcej).

Zakończenie inwestycji na targowisku początkowo było planowane na 29 sierpnia. Termin ten jednak uległ zmianie. – Z uwagi na kolizję z inwestycją realizowaną przez kupców (pawilony od strony sądu wraz z przyłączami) wykonawca robót nawierzchniowych został zmuszony do wydłużenia okresu realizacji, umożliwić ukończenie sąsiedniej inwestycji. To zapobiegło późniejszej konieczności demontażu nowo ułożonej nawierzchni – tłumaczy Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu.

 

>> Zobacz galerię zdjęć

Większość prac związanych z modernizacją placu targowego wykonawca zakończył w minionym tygodniu. Teraz na wyremontowanym targowisku staną nowe stragany. – Umowa z dostawcą straganów została podpisana  5 września, a okres realizacji zadania wynosi 12 tygodni – dodaje Lucyna Tyl.


Na rybnickim targowisku zostaną zamontowane stragany o konstrukcji stalowej. Elewacje straganów będą wykonane z blach trapezowych w kolorze piaskowym, a pokrycie dachowe będą stanowić płyty warstwowe dachowe. Stragany będą zamykane specjalnymi klapami.


Za stragany miasto zapłaci ponad 1 mln złotych.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2013-09-19 09:55:33

  Poczekajmy na ulewne deszcze, które jesienią bywają dosyć częstym zjawiskiem. Osoby poruszające się po naszym mieście na butach na pewno zauważyły, że duże powierzchnie wyłożone tym czymś nie przepuszczają wody i podczas długotrwałych opadów przemieszczamy się chodnikami metodą Chrystusową. Na równej, dużej płycie targowiska nie zauważyłam studzienek odprowadzających nadmiar wody. Współczuję osobom handlującym, którym przyjdzie brodzić po kostki w wodzie. Deszczówka ma ciekawe właściwości, ale w tym przypadku lepiej, żeby nie było jej zbyt wiele. O schnących drzewach wzdłuż chodników tylko wspomnę...

  6 0
 • ~adamb 2013-09-19 12:40:07

  Brawa za koordynację ! Zakończenie miało nastąpić 29 sierpnia, a stragany zamawia się 5 września wiedząc o kilkutygodniowym terminie dostawy...

  16 0
 • ~Arteks 2013-09-20 15:32:06

  @Bronisława - przeszedłem z ciekawości idąc z pracy przez wyremontowany plac targowy i widziałem tam studzienki kanalizacyjne. Natomiast mnie martwią dwie inne sprawy. Ten plac ewidentnie nie jest równy, ciekawy jestem czy ktoś z miasta to będzie reklamować, a przecież można tak było go zrobić biorąc pod uwagę zakres prac. Od strony zamku powstają jakieś niepokojąco brzydkie szkielety pod jakieś zwyczajne kioski... :[ Pewnie tak samo brzydkie jak te po drugiej stronie targowiska. Jeśli to ma być targowisko to po co tworzy się na nim jakieś kioski-potworki? Wszędzie na świecie targowiska kojarzą się z handlem w halach targowych lub na straganach na wolnym powietrzu. Po co więc jakieś kioski?! Nie chcę krytykować póki to nie powstanie ale już jestem pełen obaw, że mimo estetycznej poprawy to i tak kompozycyjnie te stragany z zamkiem nie będą za bardzo współgrać. A przecież to jeden z najwartościowszych zabytków naszego regionu.

  2 0
 • ~ 2013-09-20 23:20:20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  9 0
 • ~wolnoscslowa 2013-09-21 10:18:55

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~ 2013-09-21 21:34:48

  ja czegoś tu nie rozumiem??!! Dziś byłem na targu i dalej sprzedają tak jak podczas remontu, ponoć prace są już zakończone????!!!!!

  2 0
 • ~Felixx 2013-09-22 16:51:15


  "Za stragany miasto zapłaci ponad 1 mln złotych"-- ale dlaczego miasto?????????????/ Kupcy targowi sa taka kliką ze nikogo z poza ich spolecznosci nie wpuszczaja. Sami sprobujcie wcisnac sie na stragan. Nie ma takiej opcji. To dlaczego miasto mia im fundowac stragany. Nie zgadzam sei z tym. Nie zycze sobie aby z moich pieniedzy otrzymali taki prezencik. Niech miasto nakaże im wykup tych straganow.

  7 0
 • ~pako 2013-09-23 15:04:29

  Dlaczego zastosowano tak duże odległości pomiędzy rzędami straganów. Zmarnowano miejsce co najmniej na jeden rząd.
  Ponadto wystarczy popatrzeć na stragany w części nie remontowanej, co robią sprzedawcy z nie zadaszoną przestrzenią. Nie można było od razu zrobić porządnego zadaszenia nad całością, żeby klienci w czasie deszczu nie musieli chodzić z parasolem robiąc zakupy?
  Chyba te roboty projektuje i nadzoruje ktoś, kto tam zakupów nie robi, i całkowicie mu to zwisa, albo nie ma za grosz pomyślunku. Jeżeli cały plac jest skanalizowany, to woda deszczowa z rynien powinna płynąć prosto do kanalizacji a nie pod nogi sprzedawców i kupujących.

  2 0
 • ~smr 2013-09-24 18:50:48

  Milion złoty na kupę złomu, który za jakiś czas będzie rdzewiał, bez komentarza ...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3757