zamknij

Wiadomości

W maju ruszy modernizacja targowiska

2013-04-05, Autor: 
Odstraszające swoim wyglądem targowisko miejskie już za kilka tygodni ma zostać wyremontowane. Głośno zapowiadane plany stworzenia targowiska z nowoczesnym zadaszeniem ograniczą się jednak do przebudowy nawierzchni placu.

Reklama

Przypomnijmy, pod koniec 2011 roku magistrat zapowiadał stworzenie w naszym mieście targowiska na poziomie europejskim. Inwestycja warta 6 mln złotych miała obejmować przebudowę zadaszenia i wyrównanie placu targowego (czytaj więcej). Jednak kilka miesięcy później okazało się, że władze rezygnują z tego pomysłu, gdyż zaplanowane wcześniej wydatki znacznie się zwiększyły, a to przekracza możliwości miejskiego budżetu. Wówczas mówiono, że modernizacja targowiska ograniczy się do remontu nawierzchni placu za 4 mln złotych (czytaj więcej).

Po wielu zmianach planów i koncepcji modernizacji w końcu przyszedł czas na działanie. Za kilka tygodni ruszą prace remontowe, które będą polegały na wyburzeniu budynku usługowego na terenie targowiska oraz na przebudowie i wymianie nawierzchni na części placu targowego. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa. Miasto chce też zbudować ogrodzenie.

Koszt modernizacji targowiska będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, jednak z zestawienia zgłoszonych ofert wynika, że najniższą cenę zaproponował Spec-Bruk z Libiąża. Firma oceniła koszt modernizacji na kwotę ponad 1,6 mln złotych.

Prace mają rozpocząć się na początku maja i mają potrwać 14 tygodni. W tym czasie handel będzie odbywał się na części nieobjętej remontem. – Z uwagi na zakres prac wejście na teren targowiska możliwe będzie od ul. Młyńskiej oraz Rzecznej (przy biurze targowiska) – mówi Lucyna Tyl.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Krzycho21 2013-04-05
  08:18:17

  0 1

  Według mnie targowiska w dzisiejszych czasach powinny być nowocześniejsze. Urzędnicy powinni wykorzystać szansę na przeniesienie targowiska w miejsce parkingu na Hallera i powoli inwestować w taki sposób aby handel tam przypominał cywilizowane stragany minimum jak na jarmarkach odbywających się na rynku. W obecnym miejscu targowiska lepiej nadał by się parking(więcej stron z możliwością dojazdu i wyjazdu).

 • ~pumeksol 2013-04-05
  09:15:09

  1 0

  Na calym swiecie, w kazdej kulturze, panstwie i miescie, targowisko jest zawsze najbardziej atrakcyjnym miejscem do "zwiedzania", robienia zakupow, poznawania lokalnych produktow, ludzi. Ale nie w Rybniku. Tu sie licza centra handlowe a za najbardziej priorytetowa inwestycje uwaza sie modernizacje kapieliska z ktorego korzysta sie raptem 2 miesiace w roku, w zaleznosci od pogody oczywiscie. Po prostu brak slow... :(

 • ~ 2013-04-05
  11:15:50

  0 0

  pumeksol - na całym Świecie? A podasz jakieś dobre przykłady? Moim zdaniem przydałaby się bardziej hala targowa niż zwykła targowisko. Miasto miało już wcześniej pomysł na taką halę, ale jakoś wszyscy zapomnieli o tym.

 • ~ 2013-04-05
  16:28:11

  0 0

  krzycho21 podoba mi się pana pomysł, lokalizacja przeniesiona o kilkanaście metrów w miejsce której parking w kilkoma wyjazdami. Ktoś chciał tam strefę usuługowo-handlową, 1/2 targ, 1/2 usługi :) Należało by to rozwiązać mądrze, problemem były by samochody przywożące towary na targ. Tylko teraz wszystko rozegra się o koszty...

 • ~cziwello 2013-04-06
  18:03:55

  1 0

  Pomysł z halą targową jest super!! tylko nasze miasto i pracownicy nie maja wyobraźni. Dla nich lepiej postawić kolejną Biedronę albo jeszcze jeden Multiplex. Marzy mi się targowisko w centrum miasta w wielkiej klimatyzowanej hali gdzie było by miło robić zakupy. Myślę o zadaszonej powierzchni o wymiarach 300/300m wykonanej w stylu industrialnym cegła klinkierowa, wybrukowane wnętrze, ściany w 90% przeszklone , dach sam nie wiem ale powinien wpuszczać sporo światła a jednocześnie zapewniający chłód i cień w lecie aby zakupy były przyjemne. Co do handlowców to powinni być to ludzie mający do zaoferowania na prawdę swoje produkty a nie pseudo rolnicy z pod Raciborza itd. którzy rolnikami są tylko na papierkach warzywa wożą z giełdy towarowej w Katowicach !! Strefy podzielone na sporzywczą (owoce warzywa, ryby , wędliny może w końcu sanepid wyraził by zgodę na lokalne suszone wyroby itd.

 • ~Teddy 2013-05-19
  10:49:12

  0 1

  Dziwię się, że tak bronicie tego targowiska. Ciągle wierzycie w to, że tam są produkty z przydomowego ogródka czy półhektarowego gospodarstwa? Może kilka osób ma takie towary, reszta jedzie na giełdę, do hurtowni, do hipermarketów, wykupują towar, doliczają marzę i wciskają Wam twierdząc że taniej a jak porównacie ceny to sa takie same albo wyższe niż w hipermarketach. Na dodatek co druga przekupka kantuje na jakości. Kilka na górze świeżych owoców, a potem do siatki dorzuca te powiędnięte, uszkodzone albo nie pierwszej świeżości. Mam targowisko można powiedzieć, ze pod ręką i prawie z niego nie korzystam bo wolę pojechać do marketu i wybrać sobie to co mi się podoba. Ja tam jestem za likwidacją tego cyrku tym bardziej, że jakoś niespecjalnie wygląda szara strefa pod oknami ślepej Temidy z Sądu rejonowego. Przydałby się w tym miejscu porządny bulwar, park, plac zabaw, mała gastronomia w sąsiedztwie stawku z kaczkami.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zamierzasz spędzić wakacje 2024?

Oddanych głosów: 423