zamknij

Wiadomości

Modernizacja stadionu: będą poszerzać murawę. Tylko kiedy?

2012-02-09, Autor: Adam Doliba
Stadion przy ul. Gliwickiej będzie modernizowany. Grający na nim piłkarze Energetyka ROW Rybnik muszą mieć wymiarowe boisko.

Reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że miasto wyda milion złotych na monitoring stadionu miejskiego (czytaj więcej). Jak się okazuje, to nie ostatnie zmiany, jakie czekają obiekt przy ul. Gliwickiej. Wszystko związane jest z wymiarami murawy, na której swoje mecze rozgrywa drugoligowy Energetyk ROW Rybnik. Geometria boiska nie spełnia wymogów licencyjnych. Póki co jednak Polski Związek Piłki Nożnej pozwolił piłkarzom Ryszarda Wieczorka do końca sezonu rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Potrzebna jest jednak zmiana szerokości murawy. – Rozmawiałem w tej sprawie z prezydentem Michałem Śmigielskim. W tej chwili jesteśmy na etapie daleko zaawansowanej fazy projektowej – powiedział prezes Energetyka ROW Rybnik, Grzegorz Janik. Wspomniane projekty zakładają przede wszystkim poszerzenie boiska, a co za tym idzie zmianę położenia toru żużlowego i band. W planach jest również podgrzewana murawa. Kiedy ewentualne prace mogłyby się zacząć? – W tym roku byłby dobry moment, bo jest dłuższa przerwa z powodu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Trzeba jednak zgrać wszystko z klubem żużlowym, który swoje mecze rozgrywa nawet latem, w przerwie między sezonami piłkarskimi. Już analizowaliśmy kalendarz i być może pewne mecze uda się przełożyć. Wszystko jednak wymaga jeszcze dopracowania – dodał Janik.

 

A co jeśli remontu nie uda się przeprowadzić w przerwie między sezonami, a Energetyk ROW nadal będzie występował w II lidze? – Jeśli będziemy mieli projekty i zapewnienie ze strony miasta, że poszerzenie murawy zostanie wykonane w ciągu następnego sezonu, to warunkową licencję pewnie otrzymamy – powiedział prezes Janik. – Na przebudowę potrzeba około 6 milionów złotych. PZPN też chodzi po ziemi i wie, że te pieniądze nie lecą z nieba. Musimy jednak mieć odpowiednią dokumentację, żeby przekonać PZPN, że taka przebudowa na pewno nastąpi.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (32):
 • ~ 2012-02-09 00:39:52

  Klub żużlowy rozgrywa swoje mecze nawet latem ! Ciekawe spostrzeżenie :)

  0 0
 • ~crew 2012-02-09 00:44:58

  sprawa zlego projektu stadionu byla juz poruszana, projektant nie wzial pod uwage wymogow 1 ligi, nie wspominajac juz o 2 lige a prezydent fudali zignorowal ten blad w projekcie, teraz my rybniczanie zaplacimy kolejne 6 milionow za brak kompetencji projektanta na ktora nasz prezydent sie zgodzil bagatelizujac problem...

  0 0
 • ~ 2012-02-09 05:59:52

  nie lepiej zbudować nowy ?
  ten to trup,
  w Gliwicach stadion kosztował 54 mln

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 07:34:25

  Może najpierw zastanówmy się jakie imprezy na tym stadionie będą się odbywać było by idealnie jak by koszty utrzymania były pokryte z imprez. Wiadomo ze piłkarze w drugiej lidze się nie utrzymają a prezent dla Grzegorza Janika za 10-milionów to trochę zbyt drogi.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 07:41:39

  crew nie do końca masz rację wtedy takie wymiary spełniały wymogi ale ja bym nie ryzykował zmniejszać go do minimalnych wymiarów jakie wówczas były dopuszczone.Ale wtedy oszczędzano wiec przebudowano tor kosztem murawy. Tak buduje się w Rybniku dlatego koszty są dwukrotnie wyższe. I nikt za to nie ponosi odpowiedzialności w końcu to nie jego pieniądze tylko podatników wiec można je wydawać na senne marzenia.

  0 0
 • ~tommi 2012-02-09 08:38:01

  pamietam jak kilkanaście lat temu pisano, że modernizują tor żuzlowy poszerzając go do szerokości wymaganej dla tego sportu, oczywiście odbyło się to kosztem murawy boiska, teraz sytuacja odwrotna, nie jestem znawcą sportów ale logistycznie to jakieś nieporozumienie, odnosze wrażanie, że ktoś nie ma pojęcia na zagospodarowanie tego obiektu, brak pomyslu i zdecydowanie środków finansowych. Bo twierdzenie że w tym roku będzie to dobra pora, a nie sądze by bylo na to przeznaczone środki finansowe.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 08:59:26

  Jak to rozumieć Prezydent Adam Fudali w wywiadzie do Dziennika Zachodniego "te imprezy zostały wpisane do budżetu miasta ale nie jest pewne, czy się odbędą. Musimy oszczędzać, wiec organizacja tych imprez stoi pod znakiem zapytania - przyznał nam Adam Fudali, prezydent Rybnika" A tu wydaje 10 milionów na stadion.

  0 0
 • ~ 2012-02-09 09:09:11

  WERK Pisze 6 mln. a u ciebie już jest 10. Tak to się rodzi plotka. Wg was lepiej by było te pieniądze przeznaczyć na budowę nowego kościoła?! Wszędzie się budują, remontują a u nas jak maja coś zrobić to od razu płacz i lament

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 09:16:10

  Widzę tu brak konsekwencji albo oszczędzamy albo przebudowujemy stadion który akurat w kryzysie jest najmniej potrzebny mało tego trzeba uwzględnić w budżecie pieniądze na utrzymanie tego obiektu po przebudowie muszą się znaleźć pieniądze na utrzymanie drużyny piłkarskiej bo na sponsoring Elektrowni bym nie liczył ( w Tygodniku Rybnickim przewodniczący Z.Z. wypowiada się o grupowych zwolnieniach z elektrowni po ukończeniu budowy nowych bloków) Zastanawiam się co na to nasi Radni.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 09:27:34

  monnie czytałem o 10 milionach wchodzi w to monitoring no i projekt przebudowy. i budowy monitoringu (poszukaj to znajdziesz ta kwotę) Nie wiem kto finansuje budowę kościołów wiem kto daje pożyczki i jak na razie nic nie przeczytałem o jej zwracaniu, za te pieniądze nie ważne czy 10 czy 6 można by wybudować kilkanaście boisk w dzielnicach i dodatkowo wyremontować stadion lekkoatletyczny miało by to sens ale wydać 10 milionów po to żeby sprawić przyjemność G. Janikowi bo obiecało się to przed wyborami to trochę zbyt drogi prezent tym bardziej ze w drugiej lidze się piłkarze nie utrzymają.

  0 0
 • ~ 2012-02-09 09:42:55

  WERK to podaj mi liczby w totolotka, jeśli wiesz, że piłkarze już spadną. Tu nie chodzi już o prezenty dla Janika, ale takie są wymogi. No, ale ty już oczywiście musiałeś wmieszac tu politykę(z resztą z tego tu jesteś znany na forum).Co za ludzie. Dalej nie wiem skąd masz te 10 mln.? Tu w artykule jest 6 mln, 1 mln monitoring i 500 tys. projekt. A żeby inne imprezy odbywały się na stadionie(koncerty m.in.) to i tak monitoring musi byc. Stadion LA? Dla kogo? Dla 5 osób co tam biega

  0 0
 • ~jurempus 2012-02-09 09:58:24

  Hmmm to może jak są wszyscy tacy hojni to może ten stadion zostawić a wybudować nowy na tych polach obok kauflandu.

  0 0
 • ~ 2012-02-09 11:03:19

  Jakie pola koło Kauflandu??? O jakim ty mieście piszesz?

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 11:18:49

  monnie to że spadną do niższej ligi nie wymaga jasnowidztwa. co do stadionu lekkoatletycznego te 5 osób to i tak za dużo na takiej bieżni z poprzedniej epoki nie sposób biegać. Rozumie ze dla Ciebie to wystarczy żużel i piłka nożna wyobraź sobie że w Rybniku mamy również inne dziedziny sportu w tym lekkoatletykę stadion lekkoatletyczny byłby wykorzystany przez młodzież szkolną. Jak będzie wykorzystany stadion na to nikt do tej pory z włodarzy nie odpowiedział, bo jeden koncert i rozgrywki na razie drugoligowej drużyny to mnie nie przekonuje.

  0 0
 • ~crew 2012-02-09 11:28:57

  podczas pierwszej modernizacji byly znane wymagania 1 ligi i zostaly zignorowane, sprawa wyszla na swiatlo dzienne przy okazji problemow odry i gornika zabrze ze swoimi stadionami, wtedy okazalo sie ze nowo zmodernoizowany stadion w rybniku nie spelnia wymogow 1 ligi, aktualny problem dotyczy zmian w wymaganiach boisk 2 ligi - rybnik.com.pl publikowal artykuly i wypowiedzi prezydenta potwierdzajace ta wersje, prezydent wtedy stwierdzil ze celowo nie budowano wiekszej murawy bo rybik nie chce zarabiac na udostepnianiu boiska odrez i gornikowi bo to stadion publiczny...

  no to teraz mamy, nie dosc ze rybnik nie zarobil na gorniku i odrze to jeszcze bedziemy placic dodatkowe 6 milionow - debilizm!!! i mam nadzieje ze zajmie sie tym NIK bo jest to przejaw skrajnej niegospodarnosci moim zdaniem

  odnosnie poszerzania toru kosztem murawy to kazdy kto byl na stadionie wie ile jest miejsca pomiedzy torem a trybunami, ta przestrzen mozna skrocic dowolnie i miejsce bedzie i dla toru i dla murawy, trybuny dolne zawszemozna albo zamknac/zlikwidowac lub zabezpieczyc aby byly spelnione wymagania bezpieczenstwa dla zuzla

  0 0
 • ~Fiodore 2012-02-09 11:36:36

  Boisko poszerza do wymaganych rozmiarow, a srednice toru z bandami poszerza. Tylko kto zagwarantuje, ze np za 2 lata ktos nei wpadnie na pomysl, aby znowu zmieniac przepisy ik poszerzac boiska albo zwezac tor?

  0 0
 • ~Maalibu 2012-02-09 13:32:39

  Niepotrzebnie zmieniali geometrię toru, po pierwsze teraz mamy problemy z murawą a po drugie tamten tor dostarczał więcej emocji. Oczywiście chcieli oszczędzać kasę.. ale wyszli jak Zabłocki na mydle.

  0 0
 • ~VEN 2012-02-09 14:17:33

  Każdy ciągnie w swoją stronę. Dla werkka ważniejszych jest pięciu lekkoatletów niż kilkaset chłopaków trenujących w trampkarzach i juniorach piłkarskiego ROW Rybnik, którzy widząc, że ich klub gra w tak wysokiej lidze mają dodatkową mobilizację do treningów. Żal.

  0 0
 • ~przemo7 2012-02-09 16:04:30

  !!!!!werkk!!!!!!!!!!! ja mam tylko takie małe pytanie .kim ty jesteś i gdzie ty pracujesz ze na każdym forum zawsze masz coś do powiedzenia z sensem lub bez ale zawsze sie musisz udzielić ???

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 18:31:55

  Przemo są sprawy ze można być w 100% pewny że pisze się prawdę wystarczy sprawdzić jakie wymiary boiska są wymagane teraz a jakie były jak przebudowywano tor To nie podlega dyskusji. Do niektórych artykułów każdy ma prawo napisać swoje zdanie i to nie koniecznie musi być prawdą ponieważ każdy ma prawo widzieć to inaczej. Co do udzielania się skoro to czytam to wstawiam swoje opinie i nikt nie musi się z nimi zgadzać ale skoro odnosi się do nich to znaczy ze coś w tym jest.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-09 18:46:02

  VEN na taka ilość trenujących dzieci oczekiwał bym przynajmniej jednego piłkarza na poziomie światowym. ja nie wiem co się dzieje z tymi trampkarzami w wieku 15-18 lat i możne się mylę ale nie znam ani jednego z tych trenujących który by grał w reprezentacji. Dla przykładu porównaj to z Judo trenują 3 letnie dzieci wiadomo im starsi tym ich mniej ale fakt jest taki że są efekty, zresztą wszystkie sporty walki w Rybniku mogą pochwalić się mistrzami Polski czego nie może zrobi klub piłkarski, Nie mamy wyszkolonych trenerów i dlatego nie ma efektów. Co do lekkoatletyki mieliśmy paru zawodników na poziomie światowym i podejrzewam ze gdyby stworzono normalne warunki (bieżnia,rozbiegi) były by szanse na wyniki. I dlatego mam pozwane wątpliwości czy te pieniądze na przebudowę będą dobrze wydane. Żeby mieć pierwszoligową drużynę piłkarska są niezbędne duże pieniądze my ich nie mamy i mieć nie będziemy, przykład koszykówka dlatego twierdze że po raz kolejny wyrzucimy co najmniej 6 milionów w błoto.

  0 0
 • ~Lesioo 2012-02-09 20:17:36

  VEN, monnie jak nie znacie się na lekkiej atletyce to nie piszcie bredni. Lekkoatletów, teraz to jest ROW Rybnik trenuje ponad 50. Jak na skromniutkie pieniądze które dostają z miasta to robią super wyniki. Mistrzowie, medaliści i finaliści mistrzostw Polski trenują na pożal się Boże stadionie. To, że wasze ślepia widziały tylko 5 trenujących, może i jest prawdą, ale lekkoatleci trenują od 13.oo-20.oo i są w tym czasie nie tylko na stadionie ale, również na rzutni bocznej, siłowni i na wybieganiu w teren. Lekka to nie wasz zakichany fusball, gdzie musi być na raz 22 chłopa, by coś zagrać i robić tłum. Zastanówcie się najpierw jak i co piszecie.

  0 0
 • ~surprise00 2012-02-09 20:37:42

  Czy w Rybniku musi istnieć tylko piłka nożna? Może warto też zainwestować w inne sporty.. Wspomnieni już lekkoatleci naprawdę mają fatalne warunki do trenowania. Rozumiem gdybyśmy nie mieli osiągnięć w LA, ale nasi sportowcy reprezentują Rybnik na arenie narodowej, a już niedługo i za granicą. Zatem chyba wypadałoby zadbać o stadion, tartan, rzutnie, siłownię, która już teraz została uszczuplona i brakuje sprzętu, nie wiadomo dlaczego.. o rybnickich lekkoatletów walczą zagraniczne kluby, by wspomogli ich na ligach. I w jakich warunkach muszą trenować? Brak tartanu, zniszczona guma na rozbiegach, stare płotki i bloki startowe, okradziona siłownia.. Nie lepiej teraz zainwestować w coś innego niż tylko w piłkę nożną? Pewnie jeszcze nie raz usłyszymy o lekkoatletach w Rybniku, ale czy ktoś to doceni...

  0 0
 • ~ciekawe 2012-02-09 20:55:53

  Tylko po co? Janik wydoi miasto, tak samo jak MoPa... Dlaczego ludzie kochają tak tą piłkę? Oklepane to dziadostwo - nie ma nic ciekawszego? Jak już, to tak jak ~surprise00 pisze, niech rozwiną bardziej potrzebujących! Np. LA, można dodać kolarstwo szosowe! Ci bliżej koryta Fudalego (Energetyk, Polonia Rybnik, itd.) dostaną "swoje" cała reszta ochłapy albo obejdzie się smakiem. Wazelina i kolesiostwo! Niestety tak było, jest i będzie takie zamieszanie wokół publicznego wsparcia sportu. Swoi dostaną na byle pierdołę, a ciekawe pomysły leżą i kwiczą! Bo Rybnik to BOGATE miasto! Stać je na rozrzutność

  0 0
 • ~G14n1 2012-02-09 22:04:40

  za coś takiego powinno kilka osób na czele z Jaśnie panującym nam prezydentem A. Fudali do dymisji. Budując stadion wybudowano ...? Marnotrawstwo pieniędzy publicznych, o zgrozo! Człowiek po to ma mózg żeby go używać, myśleć co robi i w takich przypadkach przewidywać, że a nóż widelec kiedyś będzie choćby ta druga liga piłki nożnej w Rybniku. Niestety. Za wiele. Żenada, wstyd, hańba etc. Panie Fudali daj Pan już spokój, odejdź z własnej woli. Na szczęście to ostatnia kadencja. Amen

  0 0
 • ~VEN 2012-02-10 08:57:10

  Lekkoatleci reprezentują Rybnik na arenie narodowej, a za niedługo i za granicą. A mimo to więcej się pisze, choćby na tym portalu, o piłkarzach drugoligowego ROW-u, niż o nich. Na tym polega popularność sportu. Zaczynając trenować pchnięcie kulą trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie będzie przychodziło cię oglądać na stadion setki, czy tysiące ludzi, no chyba że będziesz jeździł na Golden League, to tak. Natomiast wystarczy, że będziesz kopaczem na poziomie II ligi, a będą się zdarzały mecze, że te tysiące będą. Taka jest prawda, czy się to komuś podoba, czy nie. Nie zawsze więc sukcesy, a masowość i popularność sportu decyduje o środkach finansowych, jakie łożą samorządy, sponsorzy, czy nawet państwo. Dyscyplin sportowych są tysiące. Przykład to ci, co wyciskają sztangi we Chwałowicach. Też tam są chyba nawet jacyś medaliści imprez międzynarodowych. A pokazali ich chociaż raz w publicznej TV? Niestety nie...

  0 0
 • ~VEN 2012-02-10 08:59:47

  Miasto popełniło ogromny błąd dając się kilkanaście lat temu omamić władzom klubu żużlowego i godząc się na taką geometrię toru, a co za tym idzie - na takie wymiary boiska. Mieliśmy już cyrk w 2004 roku na meczu młodzieżówki Polska-Anglia, kiedy dokładano na torze żużlowym kawałki trawy, żeby boisko powiększyć. Więc wiadomo było już wtedy, że jest ona za mała i prędzej czy później okaże się też za mała dla piłkarzy z naszego miasta, jeśli tylko awansują wyżej (co się właśnie stało). Teraz za to powinni beknąć ci, którzy wtedy o tym decydowali. Ale najpierw muszą naprawić swój błąd. Szkoda tylko, że za publiczne pieniądze...

  0 0
 • ~hub381 2012-02-10 10:47:20

  Niczego włodarzy Rybnika nie nauczyło.Nie dawno stadion przebudowano bez"pomyślunku",taka jest prawda!
  I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji,a najłatwiej podnieść podadki i sprawa załatwiona.

  0 0
 • ~Sympaty_kLA 2012-02-10 12:10:06

  VEN Komu jest potrzebnych kilkuset piłkarzy. Gdybyś sęe orientował w sporcie to byś wiedział, że do sportu wyczyinowego nadaje się jeden na kilkaset osób, a do ścisłej czołówki kraju jeden na dwa-trzy tysiące. Pozostałość niech gra za własne pieniądze w ligach dzielnicowych, czy na zajęciach SKS w szkole. Dziwie się prezydentowi Fudalemu, że identyfikuje się z Grzegorzem Janikiem. Przecież miał on najbardziej rozmaszystą, krzykliwą kampanie wyborczą. Ponadto startował z premiowanego miejsca a jednak przegrał wybory z kretesem.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-10 13:45:33

  Sport w Rybniku: kolarstwo, sporty walki, koszykówka, żeglarstwo, golf, siatkówka, wspinaczka, baseball, skat, pływanie, bocce, lekkoatletyka, piłka ręczna, szachy, szermierka, boks, lotnictwo, aikido. no i sporty które dostają największe pieniądze a efektów brak żużel i piłka nożną.faktem jest że te ostatnie dyscypliny to sport dla ludzi o niskim Ajkiu a piłka nożna to okazja do zrobienia zadymy bo tylko na meczach piłki nożnej dochodzi do burd.

  0 0
 • ~przemo7 2012-02-10 23:42:27

  no w ostatnim komencie to się z tobą zgadzam

  0 0
 • ~VEN 2012-02-11 17:44:32

  Sympaty_kLA skoro nikomu nie jest potrzebnych kilkuset piłkarzy, to komu jest potrzebnych 5 lekkoatletów? Ja broń Boże nic nie mam do lekkoatletów, doceniam tych, którzy ciężko trenują, obojętnie jaką dyscyplinę, ale rzygać mi się chce, jak czytam takie komentarze. Albo jak ten ostatni werkka, który zdaniem o ajkiu i burdach udowodnił, jak małym, zakompleksionym, ograniczonym, tępym, zupełnie nieoczytanym i dającym się manipulować jest człowiekiem. Bez odbioru.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2333