Młodzi żeglarze mają spory potencjał

2010-08-06, Autor:
Młodzi żeglarze rybnickiego UKS-u rywalizowali w zawodach z cyklu NIVEA Błękitne Żagle.

Na zalewie Szałe w pobliżu Kalisza odbyły się kolejne regaty żeglarskie z cyklu NIVEA Błękitne Żagle. Ze względu na rangę imprezy do zawodów zgłosiło się aż 74 zawodników w wieku 5-11 lat z 8 klubów z całej Polski. W przeciągu dwóch dni udało się rozegrać zaledwie dwa wyścigi, z których jeden unieważniono z powodu braku wiatru.

Żeglarze z rybnickiego UKS-u stanęli na podium w następujących kategoriach wiekowych: Maciej Jachymski zwyciężył w kategorii do lat 9, a trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 11 wywalczył Kacper Błaszczyk. W klasyfikacji dziewcząt do lat 11 rybnickie żeglarki uplasowały się również na czołowych miejscach. Martyna Malich zajęła drugie, a Agata Nowara trzecie miejsce. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu naszych zawodników, którzy dobrze przepracowali sezon  i zaczynają prezentować dobrą formę – mówią trenerzy Ewa i Beniamin Piksa. – Młodzi rybniccy żeglarze mają spory potencjał, który mamy nadzieję ujawnią w dalszej części tego sezonu.

Ekipa z Rybnika otrzymała także puchar z okazji 35-lecia KOZŻ dla najliczniejszej i najwyżej sklasyfikowanej ekipy.