Finał Rybnickiej Ligi Regatowej zakończony. Pewna wygrana zespołu KS Górnik Boguszowice

2016-10-26, Autor:

Zespół KS Górnik Boguszowice wygrał ostatnią czwartą rundę Rybnickiej Ligi Regatowej i przypieczętował pewne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ligi.

Przy słabym ale stabilnym wietrze oraz słonecznej pogodzie na Zalewie Rybnickim rozegrano 6 wyścigów w finałowej czwartej rundzie Rybnickiej Ligi Regatowej. Załoga KS Górnik w składzie Radek Jamróz, Robert Adamczyk i Bartosz Szymik wygrała tę rundę i tym samym z duża przewagą w klasyfikacji generalnej potwierdziła swoją dominację. Załoga (Mountaineers Sailing Team), której wszyscy członkowie pochodzą z Bielska Białej wygrała wszystkie 4 rundy jesiennej edycji ligi nie dając szans innym załogom na nawiązanie równorzędnej walki. W lidze wzięło udział 6 załóg, które ścigały się na jednakowych jachtach Skippi 650 dostarczanych i serwisowanych przez organizatorów.

Do ostatniego wyścigu trwała natomiast zacięta walka o 2 miejsce. Z wyścigu na wyścig coraz lepiej pływała rybnicka załoga Instalmex z Krzysztofem Harnaszem za sterem. Stoczyli zaciętą walkę z żeglarzami z Bielska startującymi w barwach Akademii Techniczno-Humanistycznej (ATH) pod wodzą Pawła Fałata. Ostatecznie 2 miejsce w regatach i 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Instalmex wyprzedzając ATH o 3 pkt.

Kolejne miejsce zajęła ekipa DTP w składzie Grzegorz Niemczyk, Filip Bogacki i gościnnie występujący Adam Kominek. Dobra żegluga pozwoliła im na wygranie jednego z 6 wyścigów, zajęcie 4 miejsca w regatach i awans w klasyfikacji generalnej z 5 na 4 miejsce. Kolejne miejsca zajęły załogi Wodoaktywni i Przyjaciele oraz Ecol – oba debiutujące w lidze.