Młode szpadzistki RMKS-u Rybnik walczyły w Pucharze Polski seniorek

2020-11-18, Autor:

Dwie szpadzistki RMKS-u Rybnik znalazły się w finale I Pucharu Polski seniorek, który odbyły się w Szczecinie.

Rybnicka kadetka, Alicja Klasik wygrywając 5 z 6 walk w eliminacji grupowej rozstawiona została z numerem 4 do walk w tabeli pucharowej. Tam pokonała kolejno Aleksandrę Szklar (AZS Katowice) 15:10 i Barbarę Brych (AZS Kraków) 15:11.

W ćwierćfinale Klasik spotkała się z mistrzynią Polski 2020, Renatą Knapik Miazgą, z którą przegrała 6:15. Tym samym rybniczanka odpadła z turnieju zajmując znakomite 6 miejsce.

Druga nasza finalistka, juniorka Kinga Zgryźniak, w walkach pucharowych wygrała 3 z 6 walk i rozstawiła się z numerem 18. W walkach pucharowych pokonała kolejno Ewę Kawencką (Piast Gliwice) 15:8 i Annę Polis (AZS Kraków) 15:9.

W walce ćwierćfinałowej Zgryźniak spotkała się z Jagodą Zagałą z Piasta Gliwice i po bardzo wyrównanej walce przegrała w końcówce 13:15. Tym samym zajęła 8 miejsce.

W turnieju startowała również Patrycja Frystacka. Niestety nie był to dobry dzień dla naszej zawodniczki. W eliminacjach grupowych wygrała tylko jedną walkę i odpadła z turnieju zajmując 42 miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej w szpadzie męskiej. RMKS Rybnik reprezentował Wiktor Wałach, który w walkach eliminacyjnych wygrał 3 z 6 walk. Rozstawiony w drabince pucharowej z numerem 37 spotkał się w swojej walce o 1/16 turnieju z Bartłomiejem Staszulonkiem z Piasta Gliwice. Niestety tym razem młodzieżowy mistrz Polski z tego roku wygrał z naszym zawodnikiem 15:10. Tym samym Wałach odpadł z turnieju zajmując 42 miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że w finałowej ósemce znalazła się również wychowanka rybnickiego klubu, aktualnie reprezentująca barwy AZS Wratislavia, Anna Mroszczak, która zdobyła brązowy medal.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 0