Mistrzostwa Polski juniorek: rybnickie szpadzistki ponownie ze złotem

2020-01-21, Autor:

RMKS Rybnik zdobył złoty medal drużynowych mistrzostw Polski juniorek w szpadzie.

W miniony weekend na wrocławskich planszach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn do lat 20. Oczywiście na tej imprezie nie mogło zabraknąć również rybnickich szermierzy.

W pierwszy dniu odbył się turniej indywidualny. W szpadzie męskiej wystartowało 114 zawodników, natomiast w szpadzie kobiet 97 zawodniczek reprezentujących kluby z całego kraju.

W szpadzie męskiej najlepszym zawodnikiem RMKS-u Rybnik okazał się Wiktor Wałach, który przegrał jednym trafieniem 14:15 z Kamilem Kasperczakiem z Flesza Świdnica o najlepszą ósemkę turnieju i zajął 10 miejsce.

W szpadzie kobiet dwie nasze zawodniczki Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak dotarły do szerokiego finału składającego się z „8” najlepszych zawodniczek. W walce o strefę medalową Alicja Klasik spotkała się z krajową „jedynką”, Barbarą Brych i po bardzo emocjonującej walce przegrała 14:15. Kinga Zgryźniak spotkała się z Dominiką Pawłowską, z którą przegrała w doliczonym czasie również 14:15. Tym samym obie nasze zawodniczki pożegnały się z turniejem zajmując miejsca obok podium. Kinga Zgryźniak była piąta, natomiast Alicja Klasik zajęła 7 miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W szpadzie kobiet wystartowało 19 drużyn. Rybnicka drużyna po turnieju indywidualnym rozstawiona została na 4 miejscu. RMKS w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła koncertowo wygrał wszystkie swoje mecze, broniąc tytułu sprzed roku i zdobywając złoty medal drużynowych mistrzostw Polski juniorek.

W drodze do złota rybniczanki pokonały kolejno:
1/8 - RMKS Rybnik - MKS Kusy Szczecin 45:17
1/4 - RMKS Rybnik - AZS AWF Warszawa 45:30
1/2 - RMKS Rybnik - Piast Gliwice 45:31
Finał - RMKS Rybnik - KS Warszawianka 45:32

W szpadzie męskiej wystartowały 22 drużyny. RMKS wystawił dwie. RMKS 1 w składzie: Wiktor Wałach, Marcin Tumas, Kamil Huwer, Krzysztof Bezuch oraz RMKS 2 w składzie: Sebastian Mandrysz, Bartłomiej Musiolik, Augustyn Kapias, Adam Sojka.

Oba zespoły pewnie poradziły sobie w walce o 1/8 finału. W walce o 1/4 RMKS 1 wygrał mecz z SKS Fleszem Świdnica 45:30, natomiast RMKS 2 przegrał z Gryfem Mielec 45:34. Drugiej drużynie pozostała walka o miejsca 9-16. Ostatecznie RMKS 2 zajął 13. miejsce. W walce o 1/2 finału RMKS 1 spotkał się z AZS AWF Katowice i po bardzo wyrównanej walce przegrał 45:42. Naszym zawodnikom pozostała tylko walka o miejsca 5-8.W tej tabeli rybniczanie przegrali mecz z Piastem Gliwice 36:45 i wygrali z Kolejarzem Wrocław 45:31 zajmując 7. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 116 - 1 - 1