Miniżużel: Rybki Rybnik zdominowały finał Mistrzostw Polski Par Klubowych

2023-10-16, Autor:

Miniżużlowcy Rybek Rybnik zdominowali finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na torze w Chwałowicach wygrali Krzysztof Harendarczyk i Franciszek Szczyrba. Drugie miejsce zajęli Wiktor Klecha i Piotr Reszka.

W sobotę na torze w Chwałowicach odbyły się półfinały Mistrzostw Polski Par Klubowych w miniżużlu. W obu z nich bezkonkurencyjne były drużyny wystawione przez Rybki Rybnik. Pierwszą stworzyli Franciszek Szczyrba i Krzysztof Harendarczyk, a drugą – Wiktor Klecha i Piotr Reszka.

Obie pary zdominowały również niedzielny finał. Mistrzami Polski w jeździe parami zostali Krzysztof Harendarczyk i Franciszek Szczyrba, którzy zdobyli 21 punktów. Drugie miejsce zajęli Wiktor Klecha i Piotr Reszka – 18 punktów. Podium uzupełnili Jakub Plutowski i Marcel Pawłowski z Włókniarza Częstochowa (17 punktów).

Po zawodach odbyły się trzy wyścigi w ramach memoriału Antoniego Woryny. Wygrał Franciszek Szczyrba.

Ponadto zostały zorganizowane dwa biegi pożegnalne. Karierę na torach miniżużlowych zakończyli bowiem Krzysztof Harendarczyk i Nikodem Leśnik.

Bieg po biegu:
1. (44.96) Szczyrba, Forstner, Głębocki, Harendarczyk (W)
2. (45.03) Mudło, Klecha, Funtowicz, Reszka
3. (46.00) Pawłowski, Plutowski, Kazaniecki, Byszewski
4. (44.28) Mudło, Zwierzyński, Funtowicz, Głębocki
5. (46.01) Klecha, Byszewski, Reszka, Kazaniecki
6. (45.38) Szczyrba, Harendarczyk, Pawłowski, Plutowski (D)
7. (45.09) Klecha, Reszka, Zwierzyński, Forstner
8. (44.88) Plutowski, Mudło, Pawłowski, Funtowicz
9. (45.31) Harendarczyk, Szczyrba, Byszewski, Górniak
10. (44.56) Klecha, Plutowski, Reszka, Pawłowski,
11. (45.87) Byszewski, Głębocki, Forstner, Kazaniecki (T)
12. (45.30) Harendarczyk, Szczyrba, Mudło, Funtowicz
13. (45.60) Pawłowski, Plutowski, Zwierzyński, Forstner
14. (44.90) Mudło, Byszewski, Górniak, Funtowicz (D)
15. (44.50) Klecha, Szczyrba, Harendarczyk, Reszka

1. półfinał Memoriału Antoniego Woryny: (45.25) Plutowski, Zwierzyński, Kazaniecki, Górniak
2. półfinał Memoriału Antoniego Woryny: (44.31) Szczyrba, Reszka, Kielan, Kuszewski
Finał Memoriału Antoniego Woryny: (44.25) Szczyrba, Plutowski, Reszka, Zwierzyński

Bieg pożegnalny Krzysztofa Harendarczyka: (45.53) Reszka, Głębocki, Pawłowski, Jona
Bieg pożegnalny Nikodema Leśnika: (45.18) Klecha, Plutowski, Reszka, Pawłowski