zamknij

Sport i rekreacja

MG Rally Group: trzeci na początek

Tegoroczny sezon zainaugurował zespół rajdowy MG Rally Group. Patronat medialny nad startami załogi objął portal Rybnik.com.pl.

Reklama

W niedzielę 25 kwietnia odbyła się pierwsza eliminacja Amatorskich Rajdów Samochodowych w Kuźni Raciborskiej organizowana przez Automobilklub Ślązak z Rydułtów.

 

Impreza otworzyła tegoroczny sezon rajdowy. Na starcie zgłosiły się 44 załogi z Rybnika, Rydułtów, Raciborza i okolic, a nawet z Cieszyna. Załogi podzielone zostały na 4 klasy w zależności od pojemności silnika. Załoga MG Rally Group w składzie Marcin Grzonka (kierowca) – Mariusz Marek (pilot) wystartowała z numerem 38 w klasie II. Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00. Wyznaczono dwa odcinki specjalne, które pokonywane były trzykrotnie. – Przed rozpoczęciem przeprowadzono standardowe badanie kontrolne (BK) i przystąpiliśmy do przejazdu zapoznawczego, podczas którego przygotowywaliśmy opis danego odcinka tworząc stosowne notatki – relacjonuje Mariusz Marek z MG Rally Group. – Po zapoznaniu rozpoczęło się prawdziwe ściganie. Naszym celem było złapanie właściwego rytmu, ponieważ dopiero drugi raz jechaliśmy razem jako załoga. Wcześniej jeździliśmy wprawdzie pełniąc te same funkcje, ale w innych załogach. Ponadto chcieliśmy przede wszystkim dojechać bezpiecznie do mety, bowiem jak się później okazało, odcinki były niezwykle podstępne i zdradliwe – dodaje Marek.

Podczas rajdu dwie załogi dachowały. Dużo działo się na odcinkach, nie brakowało piasku i kamieni, co utrudniało dohamowania. Pierwszą pętlę ekipa MG Rally Group przejechała spokojnie, bez zbędnego ryzyka, zapoznawczo i ewentualnie podczas kolejnych przejazdów chciała skorygować to, co można było poprawić. – Tak zrobiliśmy, jednak nie obyło się bez drobnych błędów. Po dwóch pętlach mieliśmy do odrobienia kilkanaście sekund, więc postanowiliśmy powalczyć do końca – mówi Marek.


Na ostatnim przejeździe odcinka specjalnego nr 2 MG Rally Group udało się odrobić kilka sekund i tym samym ekipa znalazła się na podium w klasie II zajmując trzecie miejsce. Rajd ukończyła na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dojechaliśmy bezpiecznie do mety w tak trudnych warunkach przy tak silnej konkurencji w naszej klasie. Chcielibyśmy podziękować naszym kibicom za gorący doping, a także pogratulować konkurencji za wspaniałą walkę do samego końca – komentuje Marek.

 

Kolejna eliminacja z udziałem zespołu MG Rally Group w ramach cyklu Amatorski Rajd Samochodowy o Puchar Prezydenta Miasta Rybnik odbędzie 16 maja.

 

Zespół MG Rally Group sponsorowany jest przez firmy: 4People (Katowice), Leon (Rybnik) oraz Grafnet (Rybnik).

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Ksenopita 2010-05-01 09:56:24

  Trochę szkoda, że nic nie piszecie o innych zawodnikach. Nie ma nawet wyników...(sic!). To chyba nie na tym polega sponsoring, żeby pisać tylko o sponsorowanym bo w ten sposób nie wzbudzicie zainteresowania całą imprezą. A impreza w Rybniku miała być 9tego a nie 16tego. Czyżby coś się zmieniło? Żałoby już nie ma to po co przekładać? Mnie w każdym razie nie zabraknie na starcie i mam nadzieje na mecie też ;)

  1 0
 • ~wulkanizacja 2010-05-01 12:29:16

  dlaczego nic nie pisze o innych zawodnikach??? moze tak cos o Leskiw i Gorny?????????

  1 0
 • ~ 2010-05-01 13:01:15

  Chyba wyraźnie jest napisane, że portal objął patronat medialny nad załogą... Podobnie jak inne grupy, bądź też inni zawodnicy z pozostałych dyscyplin objęci są patronatem medialnym portalu, logiczne... Portal nie obejmuje patronatu na Automobilklubem, lecz nad załogą tym samym promując imprezy organizowane przez klub, aby w pewien sposób pokazać że są inne dyscypliny poza żużlem, marną piłką nożną, siatkówką itp.

  0 1
 • ~Ksenopita 2010-05-01 21:21:01

  aksel-net to tak jakby zamiast pokazywać w telewizji skoki narciarskie pokazano by tylko skok Małysza i powiedziano by że przed nim było tylko dwóch zawodników ale i tak dobrze że pokonał tego co był czwarty bo było blisko no ale wogóle Małysz jest super i a o reszcie (nawet lepszej) nie warto wspominać. Polsat sponsorował kiedyś Kuchara i jak pokazywał relację z rajdu to nie było tylko jednej załogi tylko wszystkie ale oczywiście skupiał się na swojej.

  1 0
 • ~ 2010-05-02 11:54:41

  Ksenopita ;) czuję w Twoich wypowiedziach odrobinę zazdrości, a to nie dobra cecha :) Nie będę się rozpisywał ani polemizował z Tobą, bo wszystko jest jasne i oczywiste. "Patronat medialny nad startami załogi objął portal Rybnik.com.pl." Powiem tak... chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na rajd, a relację o imprezie oraz innych zawodnikach sam sobie stworzysz :))) Zapraszam 16 maja do Rybnika i pozdrawiam wszystkich fanów tego sportu :)

  0 1
 • ~ 2010-05-02 12:12:40

  Ksenopita ;) czuję w Twoich wypowiedziach odrobinę zazdrości, a to nie dobra cecha :) Nie będę się rozpisywał ani polemizował z Tobą, bo wszystko jest jasne i oczywiste. "Patronat medialny nad startami załogi objął portal Rybnik.com.pl." Powiem tak... chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na rajd, a relację o imprezie oraz innych zawodnikach sam sobie stworzysz :))) Zapraszam 16 maja do Rybnika i pozdrawiam wszystkich fanów tego sportu :)

  0 1
 • ~Ksenopita 2010-05-02 18:22:29

  aksel-net. Jestem wielkim fanem sportów samochodowych. Wyścigów a w szczególności rajdów. Uważam, że jest o tym za mało w mediach. Cieszę się niezmiernie, że tu coś wspominają bo to zawsze promocja ale to, że oni mają patronat MEDIALNY wcale nie wyklucza tego, żeby dokładnie opisać całą imprezę a skupić się więcej (co oczywiste) na sponsorowanym zespołem. W innym wypadku to nie ma większego sensu. Jasne, że zazdroszczę im tego, że mają sponsorów i się mogą bawić za friko. W szczególności im zazdroszczę, że mają na to czas:) Zazdrość to bardzo dobra cecha, bez niej świat by stał w miejscu a tak zawsze ktoś chce mieć lepiej od drugiego i świat się rozwija. Co za tym idzie i pycha jest dobrą cechą. Jakby rozwinąć temat to większoć grzechów głównych służy ludzkości. Szczególnie lenistwo skłania do ułatwiania sobie życia i dlatego jeźdźimy samochodami a nie końskimi zaprzęgami. 16go maja mam nadzieję być na starcie swoim cywilnym autem bez sponsorów i nieźle się bawić tak jak w zeszłym roku :)

  1 0
 • ~ 2010-05-17 19:19:18

  leskiw i górny...? hmmmm widzę że chłopaki nie macie się raczej czym pochwalić, więc nie wypada się rzucać i to że o Was nie piszą ;) 41 miejsce w generalce po rajdzie w Rybniku i 7 w swojej klasie... Panowie, proszę....

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1046