Sukces siatkarzy

2004-03-09, Autor:
Kadeci TS Volley Rybnik wygrali ćwierćfinały mistrzostw Polski.

W Oławie podczas minionego weekendu został rozegrany jeden z turniejów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski kadetów. W grupie znalazły się cztery zespoły - gospodarz MKS Olavia Oława, GTPS Gorzów Wielkopolski, MKKS Kędzierzyn Koźle oraz TS Volley Rybnik.
   Pierwszy mecz w pierwszym dniu mistrzostw pomiędzy Oławą a Kędzierzynem zakończył się wynikiem 3:1 dla gości. Jako drugie ma parkiet wkroczyły zespoły z Gorzowa i Rybnika. Wicemistrzowie Śląska zagrali z zacięciem od początku meczu osiągając przewagę i pewnie wygrywając spotkanie. Zadziałała dobra zagrywka, poprawny blok i skuteczna obrona. W pierwszym secie gorzowianie prowadzili co prawda 24:22 jednak zawodnicy TS Volley doprowadzili do wyrównania i wygrali tę partię meczu. Ostatecznie nie dali przeciwnikom wygrać ani jednego seta (26:24,25:19,25:21).
    Drugiego dnia w pierwszym spotkaniu kędzierzynianie wygrali pewnie z Gorzowem 3:0. W drugim meczu drużyna z Rybnika spotkała się z mistrzem województwa dolnośląskiego – zespołem z Oławy. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla rybniczan, którzy wygrali dwa pierwsze sety. W trzeciej odsłonie gospodarze pokazali, że potrafią grać w siatkówkę i wygrali wysoko tę partię. Czwarty set to znów przewaga rybniczan, którzy pomimo słabszej końcówki (z 24:20 do 26:24) wygrali tego seta i całe spotkanie 3:1 (25:18, 25:17,18:25,26:24).
    Ostatniego dnia turnieju było jasne, że TS Volley Rybnik oraz MKKS Kędzierzyn Koźle mają pewny awans do półfinałów Mistrzostw Polski, jednak obie drużyny walczyły o to, żeby grać u siebie. Rybniczanie wyszli na parkiet z chęcią zwycięstwa, co było widać po pierwszym, wygranym pewnie przez nich, secie. Drugą partię także wygrywali, jednak w końcówce zwycięstwo wyślizgnęło im się z rąk. O trzecim secie zawodnicy TS Volley chcieliby pewnie zapomnieć (przegrana do 14). Nie przejmując się rezultatem poprzedniego seta w kolejnym pokazali ładną skuteczną siatkówkę i wygrali go 25:23. Jedyny tie-break w całym turnieju rybniczanie rozpoczęli bardzo dobrze podbijając i blokując kilka piłek. Przy stanie 9:2 było wręcz niemożliwe, żeby kędzierzynianie mogli wygrać. Ostateczny wynik spotkania TS Volley Rybnik - MKKS Kędzierzyn Koźle - 3:2 (25:18, 24:26, 14:25, 25:23, 15:9).
W drugim meczu Gorzów pokonał Oławę 3:0.

Ostateczna klasyfikacja turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w Oławie: 1. TS Volley Rybnik
2. MKKS Kędzierzyn Koźle
3. GTPS Gorzów Wielkopolski
4. MKS Olavia Oława.

Warto jeszcze dodać, że zawodnik TS Volley Rybnik – Michał Potera – został wyróżniony nagrodą dla najlepszych zawodników turnieju.

Rybniczanie, dzięki zwycięstwu, organizują półfinał mistrzostw Polski w swoim mieście. Drużyny, które zagrają 16-18 kwietnia w Rybniku to: Metro Warszawa, Korab Puck i Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Rybniczanie grali w składzie: Mateusz Blic, Adam Grzelec, Bazyli Kowalski, Sławomir Kowalczyk, Michał Łata, Arkadiusz Woźniak, Wawrzyniec Bonk, Karol Jaciów, Michał Potera (libero) oraz Jakub Stabla i Bartłomiej Piekarczyk. Pierwszy trener Lech Kowalski, drugi trener Wojciech Kasperski