MaxBud Wielopole mistrzem Ligi ROW

2012-11-09, Autor:
Zakończyły się rozgrywki w Lidze ROW. O tytule mistrzostwskim zadecydował mecz pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem Maratem, a liderem MaxBudem.

Marat musiał ten mecz wygrać, a MaxBudowi wystarczał remis, bo przed tą kolejką miał trzy punkty przewagi. Mecz wyśmienicie rozpoczął się dla MaxBudu. Goście w 3 minucie strzelili bramkę. Gospodarze rzucili się do ataku lecz zostali po raz drugi skarceni. Bramkarz Maratu odbił piłkę wprost na nogę napastnika gości i było 0:2. Przed gospodarzami trudne zadanie strzelenia trzech bramek, a tutaj kolejny błąd. Stoper gospodarzy stracił piłkę przed swoim polem karnym, a popularny „Adik” ograł bramkarza i w 35. minucie było 0:3. Mało kto wierzył w taki scenariusz. Zawodnicy Maratu nie poddali się i dalej atakowali. Goście też popełnili błąd przy wyprowadzaniu kontry i gospodarze strzelili bramkę na 1:3. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po „burzy mózgów” na ławce „maratowców” w przerwie na boisko weszli jeszcze bardziej zmotywowani, aby odmienić losy meczu. Nacierali z coraz większą siłą, a MaxBud bronił się i szukał okazji w kontratakach. Marat nawet strzelił bramkę, ale ich zawodnik był na pozycji spalonej. Warto dodać, że ten mecz sędziowało trzech sędziów, co jest ewenementem w rozgrywkach amatorskich. W 88. minucie spotkania goście stracili swojego stopera za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną. Napór Maratu przybierał na sile, lecz do końca nic się już nie zmieniło i po mistrzowski tytuł sięgnęli zawodnicy MaxBudu.

Na najniższym stopniu podium zameldował się  FC Morgan, który wygrał z Rodbudem 4:2. Na początku meczu goście strzelili bramkę na 0:1. Morganowcy atakowali i doprowadzili do remisu, by po chwili znów przegrywać. Po rzucie rożnym piłka przeleciała wzdłuż piątego metra do nieobstawionego napastnika gości, który strzelił bramkę na 1:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Podrażnieni takim obrotem sprawy zawodnicy FC Morgan zaczęli coraz lepiej sobie poczynać na boisku i doprowadzili do remisu, a później strzelili jeszcze dwie bramki i zwyciężyli 4:2. Ta porażka przekreśliła szansę Rodbudu na uniknięcie barażu.
Tuż za podium uplasował się beniaminek tegorocznych pierwszoligowych rozgrywek drużyna Old Stars, która w tej kolejce uległa Rymerowi 3:6. Gładkie zwycięstwo, bo aż 6:0 odniosło FC Basseno nad Meksykiem. W ostatnim meczu faworyzowane FC Żory nie dały szans drużynie Centrum wygrywając 5:2.

Do ciekawego meczu doszło w drugiej lidze. Drużyna RKP, która już awansowała podejmowała Dżonsonów, którzy musieli ten mecz wygrać, aby zagrać w spotkaniu barażowym o pierwszą ligę i wygrali 4:3. Zawodnicy RKP dwukrotnie wychodzi na prowadzenie jednak ostatnie słowo należało do drużyny gości. Bramkę na wagę zwycięstwa drużyna Dżonsonów strzeliła w 90. minucie meczu. Na potknięcie Dżonsonów liczyła drużyna Habrovej i z takim nastawieniem wyszła na boisko. Mieli konkretne zadanie – wygrać z FC Chwałowice, aby myśleć o barażach. Mecz wygrali i to aż 7:2, ale nic im to nie dało. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek. Lubar wygrał z Solszybem 4:2, Continental odprawił z kwitkiem RowRyb wygrywając 4:1, a Viking oddał mecz walkowerem Baranowicom.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze. W najbliższą sobotę na boisku sztucznym obok kąpieliska Ruda w Finale Pucharu Ligi ROW 2012 zmierzy się MaxBud Wielopole z Rodbudem Piaski, a w następnym tygodniu na zakończenie tegorocznego sezonu odbędzie się mecz barażowy o prawo gry w 1 lidze, w którym zmierzy się Rodbud Piaski z zespołem Dżonsonów.