Mandrysz show! Energetyk ROW w końcu zwycięski

2015-04-18, Autor:
Po trzech meczach bez zwycięstwa Energetyk ROW w końcu wygrał. Bohaterem spotkania z MKS-em Kluczbork był Paweł Mandrysz, który strzelił pierwszego gola, a przy drugim asystował.

O pierwszej połowie meczu Energetyka ROW Rybnik z MKS-em Kluczbork lepiej jak najszybciej zapomnieć. Jedyna warta odnotowania akcja miała miejsce w 32. minucie. W sytuacji sam na sam z Danielem Kajzerem znalazł się Piotr Giel. Górą w tym pojedynku był bramkarz ROW-u. Po zmianie stron rybniczanie powoli budowali przewagę. Ich cierpliwość została nagrodzona na kwadrans przed końcem. Po błędzie obrońców MKS-u w okolicach 40-tego metra piłkę przejął Paweł Mandrysz. Młodzieżowiec ROW-u bardzo szybko znalazł się w polu karnym i ostatkiem sił pokonał Oskara Pogorzelca: – Już wcześniej łapały mnie skurcze, ale cieszę się, że wystarczyło mi sił i strzeliłem gola – mówił po meczu szczęśliwy Mandrysz. Chwilę później mogło być 2:0, ale sytuację sam na sam z bramkarzem gości zmarnował Szymon Sobczak.

W 82. minucie w głównej roli ponownie znaleźli się Mandrysz i Sobczak. Akcję zaczął Sebastian Siwek, który podał do Mandrysza, a ten wyłożył piłkę Sobczakowi. Pomocnik ROW-u nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i było 2:0 dla ROW-u. W końcówce spotkania Sobczak mógł podwyższyć na 3:0, ale znakomitą interwencją popisał się Pogorzelec.

– Dziś byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. To bardzo miłe uczucie strzelić gola i pomóc drużynie – dodał Mandrysz. – Musimy pracować nad tym, żeby nasze mecze wyglądały tak, jak ten dzisiejszy – komentował Mariusz Muszalik. – Graliśmy z dużą determinacją i przede wszystkim konsekwencją. W drugiej połowie tak przycisnęliśmy przeciwnika, że zasłużyliśmy na bramkę. Po ostatnich meczach, które nam nie wyszły, pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. Obyśmy to potwierdzili w Sosnowcu.

W następnej kolejce Energetyk ROW zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 25 kwietnia o godzinie 18:00.

Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork 2:0 (0:0)

1:0 - Paweł Mandrysz (76), 2:0 - Szymon Sobczak (82)

Energetyk ROW: Daniel Kajzer, Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Dawid Gojny, Paweł Mandrysz (87' Kamil Spratek), Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Adam Wolniewicz (46' Szymon Sobczak), Sebastian Siwek, Patryk Dudziński (63' Sebastian Musiolik).

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec, Paweł Gierak, Mateusz Arian, Rafał Niziołek, Łukasz Reinhard (85' Marcin Tomaszewski), Piotr Giel (73' Michał Kojder), Tomasz Swędrowski (65' Wojciech Hober), Adam Orłowicz, Marcin Nowacki (85' Jakub Grzegorzewski), Łukasz Ganowicz, Piotr Kaspierkiewicz.

26. kolejka (18-19 kwietnia):
Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice 0:1
Znicz Pruszków - Górnik Wałbrzych 2:0
Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 2:4