zamknij

Sport i rekreacja

Majcher przemówił i odpiera zarzuty

2010-10-03, Autor: Redakcja
Były sponsor strategiczny RKM ROW Rybnik – firma Majcher, winą za nieudaną współpracę z rybnickim klubem obarcza zarząd RKM.

Reklama

Przypomnijmy, współpraca RKM ROW Rybnik trwała z firmą Majcher dokładnie miesiąc. W miniony piątek zarząd RKM ROW ogłosił rozstanie ze sponsorem uzasadniając to m.in. niewywiązywaniem się formy Majcher z obietnic finansowych.

 

> Już nie Majcher Speedway, tylko KS ROW Rybnik!

Firma Majcher odpiera te zarzuty i odpowiedzialnością za rozstanie z klubem obarcza zarząd RKM ROW. Oto treść oświadczenia wydanego przez sekretarza PPHU Majcher:

"W związku z licznymi doniesieniami prasowymi właściciel firmy Majcher informuje:

że z dniem 02.10.2010 zaprzestaje sponsorowania Klubu Sportowego RKM Rybnik. Powodem tej decyzji stały się ostatnie niezrozumiałe i krzywdzące decyzje Zarządu klubu oraz zmiana poglądów władz RKMu na tematy przyszłości rybnickiego żużla. Zarząd klubu bez konsultacji ze stroną sponsora kilkakrotnie przekładał ostatnie spotkanie ligowe lekceważąc wysiłki i wydatki firmy włożone w przygotowanie oprawy meczowej. Firma Majcher jako podstawę sponsoringu założyła sobie zmianę statutu klubu i przekształcenie go w spółkę akcyjną, ponieważ ta forma organizacyjna jest najbardziej przejrzysta oraz niezbędna do uzyskania licencji w ekstralidze. Poprzez inwestycje w kadry zarządzające oraz zatrudnienie profesjonalnego trenera, mechanika, lekarza klubowego chciała stworzyć podwaliny do profesjonalnego klubu, który mógłby w niedalekiej przyszłości walczyć o medale Mistrzostw Polski. Firma PPHU Majcher z przykrością informuje, iż pomimo usilnych chęci osiągnięcia sukcesu z rybnicką drużyną nie jest w stanie w tej formie kontynuować współpracy. Uważamy jednak, że Rybnik zasługują na Ekstraligę. Aby to osiągnąć niezbędna jest otwartość władz klubu na zmiany bez których realizacja celów nie jest niemożliwa."

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~kyjusl 2010-10-03 08:59:52

  Nie dość że klub prawie na dnie, to jeszcze przepychanki na "górze". Polska rzeczywistość, przykre ale prawdziwe.

  0 0
 • ~ 2010-10-03 09:02:13

  No i znów mamy 2 wersje wydarzeń. Teraz każdy z nas będzie musiał sobie sam odpowiedzieć kto tu tak naprawdę ma racje ? Ale z drugiej strony, co to ma za sens ? skoro i tak najważniejszy wspólny cel (Ekstraliga + walka o medale) po raz kolejny został zaprzepaszczony. To przykre, ale ja jestem naiwny i wierze, że kiedyś Rybnik powalczy jeszcze o medale, mam tylko nadzieję, że będzie to przed 2030 rokiem:) Pozdrawiam wszystkich fanów rybnickiego żużla:)

  0 0
 • ~idasmw 2010-10-03 09:15:28

  Cyganka prawdę Ci powie....

  0 0
 • ~qwert 2010-10-03 11:43:08

  Nie ma czego żałować. Tą małą firemkę z Żor nie stać by było na awans do ekstraligi, nie mówiąc już o medalach. Trzeba będzie przerzucić się na fusbal, bo piłkarze ROWu grają jak nigdy.

  0 0
 • ~hopas 2010-10-03 12:26:19

  Mała nieznaczy biedna, akurat Majcher finansowo dobrze stoi. A wiadomo, że jak ktoś inwestuje kasę w klub to chce mieć prawo głosu ale jak wiadomo z naszymi włodarzami nie da się dogadać aby było dobrze, bo oni zawsze wiedzą lepiej.

  0 0
 • ~ 2010-10-03 12:46:20

  mam nadzieje że TWÓR ..zwany drużyną Rybnickiego żużla w końcu spadnie do tej drugiej ligi i nie trzeba bedzie na to łożyć już żadnych pieniędzy !!!

  0 0
 • ~ 2010-10-03 13:32:00

  Panie PAWLASZCZYK podaj się pan do dymisji i zostaw ten klub w spokoju, bo to co pan teraz wyprawiasz to jest parodia.

  0 0
 • ~hehehe 2010-10-03 13:33:00

  proponuję powołać komisję d.s. ...

  0 0
 • ~pawel28 2010-10-03 16:00:00

  tekst o przekształceniu klubu w spółkę akcyjną to śmiech na sali, już kilka firm przekształcał w spółki i poza tym że narobił długów i bałaganu nic dobrego nie wyszło, jak ktoś dał parę groszy i uważa się za prezesa który wszystko może to daleko nie zajdzie a on napewno nie, jeśłi taki z niego wielki inwestor i bogacz to czemu nie założy sam klubu, parę lat temu miał takie same wizje z motocrossem , budował tor, drużynę i jak za każdym razem próbował wycisnoć z każdego każdy grosz i po konfliktach skończya się jego przygoda z crossem, a te tłumaczenie to tak samo za każdym razem , każdywinny a on nie , na syberię dziada wysłać i bedzie spokój a klub niech sam kombinuje ale nie z takimi "wspólnikami "

  0 0
 • ~ROW1984 2010-10-03 19:47:55

  Klub kilkakrotnie przekładał spotkanie bez konsultacji?? Jaka pogoda była to każdy widział i że nie było warunków na rozegranie meczu... No chyba,że firma Majcher chciała jakoś zadaszyć nasz stadion, albo jakiegoś szamana sprowadzić co by cuda uczynił...

  0 0
 • ~rybniczaninianin 2010-10-04 08:31:25

  no ludzie...im droższy sport tym większa kasa, im większa kasa tym krótsza piłka. Sponsor daje kasę i oczekuje czegoś w zamian. Zarząd jest cieńki i nie daje rady z ogarnięciem pewnych spraw to znaczy, że nie jest właściwym zarządem na właściwym miejscu. Robiąc cały czas to samo osiągniesz to samo. Oczekujesz wielkich rezultatów to musisz czy chcesz czy nie chcesz wprowadzić wielkie zmiany. Jak widać obecny zarząd nie jest gotowy na wielkie zmiany, więc przez kolejnych 20 lat na Gliwickiej będziemy słyszeli słowa: "KAŻDY TO POWIE...12 KROTNI MISTRZOWIE"

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3004