zamknij

Sport i rekreacja

Jarosław Podleśny chce być nowym prezesem ROW-u Rybnik

2022-06-03, Autor: 

- Jest kandydat na następcę Mrozka! Sponsor Kacpra Woryny chce przejąć władzę w ROW-ie Rybnik – donosi dzisiaj Przegląd Sportowy. Stanowisko prezesa chce objąć Jarosław Podleśny – przedsiębiorca działający w Niemczech. Wysłał w tej sprawie pisma do rady nadzorczej klubu i władz Rybnika.

Reklama

Pojawiła się poważna kandydatura na stanowisko prezesa KS ROW Rybnik. W roli szefa klubu żużlowego widzi siebie Jarosław Podleśny. Dzisiaj na ten temat pisze Przegląd Sportowy, który rozmawiał z przedsiębiorcą i sponsorem Kacpra Woryny.

Wystarczy posłuchać co mówią kibice, żeby od razu stało się jasne, iż ten klub trzeba naprawić. W ROW-ie wszystko jest postawione na głowie, nie ma żadnej współpracy. Brakuje działu marketingu, toromistrzów, spada poziom sportowy, bo skład z roku na rok jest coraz słabszy, a wielu zawodników nie chce nawet słyszeć o występach w barwach ROW-u. Jeśli jedna osoba chce robić wszystko, to nigdy nie będzie to dobrze funkcjonowało, a prezes Mrozek właśnie taki ma charakter – argumentuje Jarosław Podleśny w Przeglądzie Sportowym.

Jak dodaje, wysyłał trzy pisma – do przewodniczącego rady nadzorczej klubu, prezydenta Piotra Kuczery oraz wiceprezydenta Piotra Masłowskiego. Na razie nie ma odzewu.

Tymczasem potencjalny kandydat roztacza już wizję przebudowy ROW-y Rybnik.

Moim zdaniem cała forma organizacyjna klubu jest do przebudowy, a w zasadzie do zbudowania od początku, bo w ROW-ie został tylko prezes i dwie panie w biurze. Osoby, które poświęcały się dla tego klubu poodchodziły, bo trudno im było współpracować z prezesem. To, że klub jest ponoć stabilny finansowo, nie jest żadnym wykładnikiem dobrego funkcjonowania. Prezes chwali się, że klub od 10 lat nie miał żadnych długów, ale jakie miał sukcesy, wyniki w ostatnich latach? - pyta Jarosław Podleśny.

Zauważa też w PS, że Krzysztof Mrozek nie jest w stanie zatrzymać lepszych zawodników. Gdyby został prezesem, swoją pracę rozpocząłby od audytu przez niezależną firmę.

Na bazie jej wyników by można było dopiero zacząć działać, m.in na tle sponsorskim i finansowym. Już mam trzech poważnych sponsorów, którzy byliby zainteresowani wejściem do klubu i współpracą, a jestem przekonany, że znalazłbym ich znacznie więcej – mówi Przeglądowi Sportowemu.

Zaznacza też, że ma szacunek do Krzysztofa Mrozka za to, co zrobił dla klubu, ale jego zdaniem się już wypalił.

Wszyscy widzą co jest grane. Nie ma się co tłumaczyć, że pandemia była, że są transmisje na żywo w telewizji i ludzie nie przychodzą na stadion. Prawda jest inna. Ludzie nie przychodzą na stadion, ze względu na to co się dzieje w tym klubie i tyle. Takie są fakty – czytamy.

»Całą rozmowę przeczytacie TUTAJ«

Co na to Krzysztof Mrozek? Jest zaskoczony dzisiejszym artykułem, którego nie czytał. Obiecał, że ustosunkuje się do niego. Pamiętamy jednak jego słowa o tym, że może ustąpić ze stanowiska, gdy pojawi się na horyzoncie ktoś poważny i kompetentny, by objąć stery w klubie.

Czekamy też na odpowiedź z rybnickiego magistratu.

Nie tak dawno rozmawialiśmy z Krzysztofem Mrozkiem w "Dziękuję, nie słodzę", który odpowiadał na podobne kwestie poruszane przez Jarosława Podleśnego:

Czy widzielibyście Jarosława Podleśnego w roli prezesa KS ROW Rybnik?

Oceń publikację: + 1 + 307 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~rybol9999 2022-06-03
  10:58:02

  NARESZCIE JAKAŚ POZYTYWNA INFORMACJA DOTYCZĄCA RYBNICKIEGO ŻUŻLA.
  PANIE PREZYDENCIE KUCZERA, CZAS NA PANA RUCH NA SZACHOWNICY...
  KILAKNASCIE TYSIĘCY KIBICÓW ŻUŻLA W RYBNIKU I OKOLICY CZEKA NA NOWEGO PREZESA KLUBU PANA JAROSŁAWA PODLEŚNEGO!
  POWRÓT KACPRA WORYNY STAJE SIĘ WTEDY REALNY, NA TO WSZYSCY CZEKAJĄ!!!

  #MROZEKOUT
  TO ZAWOŁANIE BYŁO SŁYCHAC NA TRYBUNACH W TRAKCIE OSTATNIEGO MECZU.

 • ~rob78 2022-06-03
  11:02:59

  Ja bym mu dał szanse. Bo gorzej już być nie może.

 • ~rosthost1 2022-06-03
  11:19:26

  Brawo za odwagę. Teraz czas aby prezydent Kuczera pomyślał i się zastanowił czy żużel w Rybniku położony przez Mrożka na dno może iść jeszcze niżej. Ile w tym żużlu lewych interesów obecnego prezesa?? Bo miasto i kibice z tego nic nie mają.

 • ~ 2022-06-03
  12:31:05

  79 14

  Pewnie nic z tego nie wyjdzie, ale warto próbować. To wg mnie tzw. "przymurowanie do stanowiska samorządowym klejem".
  Pan Mrozek na pewno znalazłby szybko stanowisko w którymś z rosyjskich klubów.

 • ~extraliga_2 2022-06-03
  14:19:53

  1. Nie wiem co mają władze miasta do klubu i stanowiska prezesa. Równie dobrze można takie pisma wysłać do KE albo TSUE.
  2. Kilka sloganów o złym zarządzaniu, braku sukcesów i audycie.
  3. Jako sponsor Woryny niech wymieni sukcesy sportowe tego zawodnika bo poza jazdą w ekstralidze jako najsłabszy senior w drużynie nie znam innych.
  4. Gdyby facet powiedział, że ma kasę na utrzymanie drużyny żużlowej to miałoby to sens.

 • ~Goa78 2022-06-03
  16:54:26

  65 12

  W końcu pozytywna wiadomość w sprawie "naszego klubu.Podziękować panu M. za to że przejął klub po Mo-Pa i wyprowadził klub na prostą. Lecz niestety brak pomysłu i wizji na budowanie coraz mocniejszej drużyny spycha nas na dno .
  Panie Prezydencie jak ma Pan j..ja,to niech Pan da zielone światło dla nowego prezesa.

 • ~EugGra 2022-06-05
  13:00:03

  18 7

  Jestem za, za i jeszcze raz za. ROW uchroni przed całkowitą kompromitacja tylko przedsiębiorca powiązany z żużlem nie wywodzącysięz obecnego układu. Niestety poczyniono zbyt wiele błędów które teraz się mszczą! Czas najwyższy na radykalne zmiany jeżeli chcemy uratować w Rybniku ten sport i znowu walczyć w najwyższych rozgrywkach! Podleśny i Woryna do sterów! Jestem pewien, że owoce takiej współpracy będziemy zbierać w niedalekiej przyszłości!

 • ~Maciej Kowalski 2022-06-05
  23:28:00

  18 14

  Przyjdzie p. Podleśny i będzie żebrał o pieniądze z miasta tak jak to robi mrozek. Max 100 tys z miasta za promocję i szukaj prywatnie sponsorów a nie dziadowac o 3 banki na 7 frajerów jeżdżących w kółko. Sport się uprawia a nie ogląda, zamiast na żużel można zasilić poprzez kluby całą rzeszę młodzieży z miasta i okolic żeby odciągnąć ich od komputera, używek czy chociażby zorganizować im czas, a tego nie da się zrobić poprzez patologiczny motosport

 • ~Schock 2022-06-06
  15:54:14

  7 3

  Nie ma się co podniecać. Kariera prezesa Mrozka sama się skończy, ponieważ żużel w Rybniku (zresztą nie tylko w Rybniku) wskutek braku wystarczających źródeł finansowania po prostu przestanie istnieć. Nadchodząca wielkimi krokami zapaść finansowa samorządów zrobi swoje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 519