Żużel: Rybnik zostaje w 1. lidze! Zadecydował ostatni bieg

2022-07-23, Autor:

Co to były za emocje! Rybnickie rekiny walczyły do samego końca i się udało. ROW pokonał Orzeł Łódź 47:43 i utrzymał się w 1 lidze.

Ten mecz można było zatytułować "być, albo nie być w eWinner 1. lidze" dla KS ROW Rybnik. By mogło się to urzeczywistnić, nasi żużlowcy musieli wygrać lub przynajmniej zremisować dzisiejszy mecz przy Gliwickiej w Rybniku. Udało się spełnić pierwszy cel - Rekiny pokonały Orła 47:43. Emocje towarzyszyły jednak kibicom do samego końca.

Początek spotkania ułożył się korzystnie na gospodarzy. W 5. biegach nie oddali zwycięstwa. Łódź ocknęła się w kolejnych startach, wygrywając je 4 razy pod rząd. Od tamtego momentu rozpoczęło się "szarpanie" punktów przez rybnicki zespół, bądź to przyjezdnych.

Naprawdę nerwowo zrobiło się w biegach nominowanych. W 14. biegu pewnie zwyciężyli goście. Jedynie Łukaszowi Pieszczkowi udało się wyrwać jeden punkt. W ostatnim biegu na Gliwickiej było naprawdę gorąco. Wszystko zależało od tego, jak zaprezentują się Grzegorz Zengota i Patryk Wojdyło. Unieśli cieżar presji i dowieźli zwycięstwo 4:2.

Rybnik mógł ponieść się emocjom i cieszyć się z utrzymania w 1. lidze. W takim wypadku z grupą żegna się Aforti Start Gniezno, a ROW zajmie w tabeli 7. miejsce.

W dzisiejszym spotkaniu w rybnickiej drużynie najlepiej zaprezentowali się: Grzegorz Zengota, Patryk Wojdyło i Krystian Pieszczek. Po stronie gości najwięcej punktów wykręcił Brady Kurtz.