zamknij

Wiadomości

Lyski: Sylwia Gabryelska-Ritzka nowym wójtem gminy. Oficjalne wyniki

2024-04-22, Autor: 

Są oficjalne wyniki PKW z gminy Lyski. Nowym wójtem została Sylwia Gabryelska-Ritzka. O 177 głosów wyprzedziła drugą z kandydatek – Agatę Kostkę.

Reklama

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Lysek – Grzegorz Gryt nie ubiegał się o ponowny mandat w gminie. W tegorocznych wyborach samorządowych startował do Rady Powiatu Rybnickiego i udało mu się tam dostać.

W II turze o mandat wójta powalczyły panie

- Agata Kostka (KWW Zrównoważony Rozwój Gmin Naszego Powiatu)

- Sylwia Gabryelska-Ritzka (KWW Sylwia Gabryelska-Ritzka)

Więcej głosów zebrała druga z kandydatek (2 110 do 1933) i to ona przez następne 5 lat będzie gospodarowała gminą. Frekwencja była wysoka, go urn poszło 55,44% głosujących.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~starlord 2024-04-22
    13:01:28

    27 6

    Oby to był powiew świeżości i nadgonienie dystansu do choćby Gaszowic czy Jejkowic. Po latach stagnacji i marazmu pod rządami pana Gryta miejmy nadzieję, że gmina w końcu ruszy do przodu i wykorzysta swój potencjał.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 519