zamknij

Wiadomości

Lyski: niebezpieczne skrzyżowanie doczeka się świateł i liczników

2019-02-28, Autor: bf

Skrzyżowanie Rybnicka-Dworcowa-Kamionki w Lyskach stało się już „legendarne” wśród kierowców. Dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Starostwo powiatowe w Rybniku zamierza zlikwidować problem stawiąc na skrzyżowaniu sygnalizację świetlną oraz liczniki.

Reklama

To skrzyżowanie okryło się złą sławą. Choć jest oznaczone, kierowcy często ignorują znaki stopu na Dworcowej i Kamionki, wymuszając tym samym pierwszeństwo prawidłowo poruszającym się pojazdom wzdłuż ul. Rybnickiej.

Tak było np. we wrześniu ubiegłego roku, gdzie kierowca samochodu osobowego zignorował znak STOP, uderzył w innego uczestnika ruchu, uszkodził ogrodzenie posesji i zatrzymał się na lampie. Jak dowiadujemy się od sierż. sztab. Dariusza Jaroszewskiego, od września 2018 roku do dzisiaj odnotowano trzy zdarzenia drogowe. Do ostatniej groźnej kolizji doszło 23 lutego, w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy.

Starostwo powiatowe w Rybniku informuje, że zamierza poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. W miniony piątek rozstrzygnął się już przetarg. - Planujemy postawić na tym skrzyżowaniu nowoczesną sygnalizację świetlną z licznikami dla kierowców. Będzie bezpieczniej niż do tej pory, choć osobiście nie uważałem, by te skrzyżowanie było „trudne”. Widocznie oznaczenia to za mało – mówi Damian Mrowiec, starosta powiatu rybnickiego.

Inwestycja przewiduje również oświetlone przejścia dla pieszych. Ma zostać zrealizowana do końca sierpnia. Całość zamyka się w kwocie około 400 tys. złotych.

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~kiciakicia 2019-02-28 10:23:17

  Następnego starostę trzeba wybrać z rejonów Przegędzy - zlikwiduje "niebezpieczne" skrzyżowania na głównej drodze do autostrady..

  27 16
 • ~melemele 2019-02-28 13:47:14

  Od kiedy płot ze siatki został zabudowany styropianem, widoczność od strony Rydułtów w stronę Pstrążnej znacząco zmalała, można powiedzieć, że spadła do ZERA. Patrząc w drugą stronę : przed sklepem mięsnym są takie murki przy schodach , one też zawężały widoczność - już je skrócono z tego co widziałem.

  16 5
 • ~Jacek Kałusek 2019-02-28 14:15:02

  Skrzyżowanie jak skrzyżowanie. Jeżdżę tam 30 lat i nigdy żadnej niebezpiecznej sytuacji nie miałem. Wystarczy zachować ostrożność, jak na każdym skrzyżowaniu.

  32 3
 • ~kiciakicia 2019-02-28 14:39:29

  Od września 2018 do 28 lutego 2019 odnotowano 3 (!!!!!) zdarzenia drogowe. Średnio jedno zdarzenie na 2 miesiące (!!!) Czy to uzasadnia wydawanie 400 tysięcy złotych w Lyskach??? Jadąc w stronę węzła Bełk mógłbym naliczyć z 10 zdarzeń drogowych. Tamtędy jeździ pół Rybnika. Tymczasem wydamy 400 tysięcy na Lyski, gdzie występuje wyłącznie ruch lokalny.. OBY DO NASTĘPNYCH WYBORÓW !!

  17 28
 • ~apw 2019-02-28 15:44:31

  @Kicia. Droga z Rybnika w kierunku autostrady A1 ( 925 ) jest drogą wojewódzką, natomiast droga która biegnie z Rybnika w kierunku Lysek jest drogą powiatową, finansowaną z innego budżetu.

  19 3
 • ~slawek287 2019-02-28 17:30:11

  Właśnie nauczmy się wszyscy jeździć ostrożnie a przede wszystkim patrzeć na znaki i przestrzegać przepisów...Tego u nas brakuje sam nie jestem święty i nie zawsze przepisy przestrzegam...pośpiech, jade na pamięć itd...

  10 1
 • ~kiciakicia 2019-03-01 11:46:54

  Faktycznie, DW 925 to droga wojewódzka, ale skrzyżowanie DW 925 z ul. Leszczyńską w Przegędzy to już droga powiatowa. Zobacz ile tam jest "zdarzeń drogowych". Całe Leszczyny wyjeżdżają tamtędy do autostrady. Jest to właściwie jedyne połączenie Leszczyn, stąd zawsze są problemy. Był fotoradar, teraz każdy tam jeżdzi 80-90 km/h. To tam powinno się wydać 400 tysięcy na sygnalizację. Zrobić to razem z Zarządem Dróg Wojewódzkich. To w tamtym rejonie powiatu jest ogromne natężenie ruchu, a nie w Lyskach, których mieszkańcem jest Starosta..

  1 5
 • ~kiciakicia 2019-03-01 11:51:48

  Wpadłem właśnie na świetny pomysł - pojadę jutro specjalnie na to skrzyżowanie i nagram po pierwsze niebezpieczne zachowanie kierowców, a po drugie straszne dziury, jakie są na całym odcinku ul. Leszczyńskiej i ul. Ks. Pojdy (przedłużenie w Leszczynach). A następnie umieszczę to na Youtube i zatytułuję "400 tysięcy na skrzyżowanie w Lyskach, a główna droga powiatu rybnickiego". Niech się ludzie dowiedzą jakie priorytety mają niektórzy mieszkańcy Lysek.

  1 6
 • ~ 2019-03-01 16:18:51

  niebezpieczne skrzyżowanie doczeka się świateł i liczników"
  liczniki - innowacja która jest chyba zbyt nowoczesna, by zastosować ją na rybnickich, także "zmodernizowanych" skrzyżowaniach, bo już poprzedni prezydent wielokrotnie twierdził, że "niedasię"
  czyżby wbrew zapowiedziom portalowego eksperta, to nie do Rybnika będą przyjeżdżać wycieczki oglądać "ślimak" na nowym parkingu, tylko mieszkańcy Rybnika (przynajmniej niektórzy) będą mogli wybrać się do Lysek, zobaczyć nowoczesne i innowacyjne jak na nasze lokalne warunki, rozwiązanie
  tymczasem w zacofanej (podobno) Rumunii już 15 lat temu, każde skrzyżowanie ze światłami, posiadało też liczniki, co ciekawsze, miały je też wszystkie napotkane prowizoryczne wahadła, ustawione na czas prowadzenia robót drogowych
  niestety duża odległość (wbrew opinii niektórych "fachowców") dzieli nas jeszcze od cywilizowanego świata

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3220