Strzał w dziesiątkę

2006-08-15, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Po przegranej z LKS-em Łąka 0:1 i remisie z Beskidem Skoczów 3:3 podopieczni Piotra Piekarczyka w III kolejce IV ligi II grupy śląskiej wygrali z Polonią Łaziska Górne 2:0.

Mecz na stadionie przy ulicy Gliwickiej nie stał na wysokim poziomie. Początek zdecydowanie należał do gości. Już w 5 minucie mocno z 15 metrów strzelił Sebastian Treliński. Na posterunku był Andrzej Skrocki, który wypiąstkował piłkę na róg. Chwilę później silne uderzenie napastnika gości minimalnie minęło słupek Skrockiego. Pierwszą groźną akcje rybniczanie przeprowadzili dopiero w 39 minucie. Po rzucie rożnym głową strzelił Grzegorz Dzięgielowski. Wypiąstkowana przez bramkarza piłka trafiła pod nogi Gabriela Nowaka. Silny strzał pomocnika gospodarzy wylądował tuż nad poprzeczką.

W czasie przerwy trener Piekarczyk zdecydował się na jedną zmianę – miejsce Artura Jaśkiewicza zajął Wojciech Szewieczek. Manewr ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Powracający po lekkiej kontuzji Szewieczek w 4 minucie pobytu na boisku wpisał się na listę strzelców. Po zamieszaniu podbramkowym mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Rybniczanie poszli za ciosem i kilka minut później prowadzili już 2:0. W kolejnym zamieszaniu w polu karnym silnie uderzył Marcin Wodecki. Karol Złotnik wypiąstkował piłkę wprost na głowę Kamila Kosteckiego, który bez problemu umieścił ją w siatce. Ten sam zawodnik po indywidualnej akcji w 64 minucie groźnie strzelił z 15 metrów, ale bramkarz gości był na posterunku. Do końca meczu nic ciekawego się nie wydarzyło i osłabiony Energetyk ROW odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Cieszy powrót do składu Szewieczka. Kontuzja nie okazała się na tyle groźna, jak uraz Grzegorza Piełki. – Pod koniec miesiąca powinienem odstawić kule. Wtedy wznowię treningi – powiedział napastnik Energetyka ROW, który obserwował zwycięstwo kolegów z trybun.

Energetyk ROW Rybnik - Polonia Łaziska 2:0 (0:0)

Bramki: Szewieczek (49), Kostecki (53)

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Krzysztoporski, Nowak, Piekarczyk, Sitko - Kostecki (83 min. - Kacprzak), Kuś, Dzięgielowski (78 min. - Tomiczek), Reclik - Wodecki (90 min. - Francuz), Jaśkiewicz (46 min. - Szewieczek)

Polonia Łaziska Górne: Złotnik – Bartkiewicz, Bosowski, Witek, Jarząbek – Oszek, Golda, Rączka, Kopytko – Treliński, Jędrowski