Liga ROW: zagrało aż 637 piłkarzy-amatorów

2012-12-02, Autor:
W minionym sezonie amatorskiej Ligi ROW w piłce nożnej karty rozdawał MaxBud Wielopole.

Sezon 2012 za nami. Dla niektórych bardzo dobry, obfitujący w trofea. Dla innych trochę mniej. W rozgrywkach Ligi ROW wzięło udział 637 zawodników zrzeszonych w 23 drużynach. Robi wrażenie. Daje to średnio prawie 28 zawodników na drużynę. Niby dużo, ale w ilu meczach drużyny grały po 11, albo nawet po 9 zawodników, a czasami oddawały mecze walkowerem z powodu braków kadrowych. Tak to bywa w rozgrywkach amatorskich – gramy dla przyjemności.

Drużyny z trzech pierwszych miejsc w obu ligach zostały nagrodzone pucharami. Mistrzostwo i Puchar Ligi ROW zdobył MaxBud Wielopole. Tuż za jego plecami zameldował się Marat Rybnik, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna FC Morgan Chwałowice. Do drugiej ligi spadli Amator Boguszowice i Victoria Głożyny. W drugiej lidze pierwsze miejsce zajęła drużyna RKP 4 Reacing Team, a tuż za nią zameldowały się FC Baranowice i te dwie drużyny awansowały do pierwszej ligi. Trzecie miejsce zajął zespół Dżonsonów, który spotkał się w meczu barażowym o prawo gry w pierwszej lidze z dziesiątym zespołem pierwszej ligi – Rodbudem Piaski. W meczu tym Dżonsony przegrali 1:3 i tym samym Rodbud pozostał w gronie pierwszoligowców.

Teraz trwa przerwa w rozgrywkach, a na wiosnę ruszy z nowy sezon.